ASMR

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Kys
Użytkownik zablokowany
Posty: 62
Rejestracja: 08 gru 2015, 19:46
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: ASMR

Post autor: Kys »

Polecam polski kanał: https://www.youtube.com/watch?v=ua8_3duMCiM
Lubię czasem posłuchać. Działa na mnie kobiecy głos tylko musi być specyficzny, np. lektorka z gry Child of Light, czy Anabelle z Wiedźmina 3. Inne dźwięki czy bodźce wzrokowe, też powodują u mnie ciarki.
Ding, dong, ding, dong,
And everything did go wrong
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: ASMR

Post autor: wazz »

Uwielbiam ASMR i dopiero w marcu tego roku odkryłam to cudo. Lubię sobie posłuchać przed snem, ostatnio mój ulubiony kanał na yt to ASMRMagic. Faktycznie trochę dziwne, ktoś pomyśli jak przez godzinę można słuchać suszarki albo potrząsania pudelkami :lol: no cóż, jak dla mnie bardzo miłe wrażenia słuchowe i dawka fajnego relaksu. W dodatku mogę przy tych dźwiękach czytać książkę, przy muzyce nie za bardzo, więc to dodatkowy plus.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Racter

Re: ASMR

Post autor: Racter »

Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 18:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: ASMR

Post autor: ćma »

Odkryłam ASMR rok temu, kiedy miałam bardzo ciężki okres w życiu osobistym. Nagrania pomogły mi wtedy zrelaksować się, przez cały dzień marzyłam tylko o tym, by wrócić do łóżka, złożyć słuchawki i odpłynąć:) Teraz nie słucham już regularnie, ale mam swoje ulubione kanały ASMR, których nagrania oglądam na bieżąco.
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: ASMR

Post autor: wazz »

ćma pisze:Odkryłam ASMR rok temu, kiedy miałam bardzo ciężki okres w życiu osobistym. Nagrania pomogły mi wtedy zrelaksować się, przez cały dzień marzyłam tylko o tym, by wrócić do łóżka, złożyć słuchawki i odpłynąć:) Teraz nie słucham już regularnie, ale mam swoje ulubione kanały ASMR, których nagrania oglądam na bieżąco.
Hmm, to ciekawe, też odkryłam to w dość trudnym okresie w życiu i również tak się wkręciłam jak opisujesz.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
Awatar użytkownika
Anthrax91
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 14 maja 2016, 15:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: ASMR

Post autor: Anthrax91 »

Bardzo irytujące to ASMR, po kilku sekundach mam dość :P
Za to przypomniał mi się test słuchawek. Jeśli ktoś ma słuchawki polecam zamknąć oczy i przesłuchać https://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
gray
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 27 lis 2016, 22:59
Płeć: kobieta

Re: ASMR

Post autor: gray »

Ostatnio to odkryłam i to jest suuuuper.Nigdy nic mnie tak nie relaksowalo. Z kanałów ktore znam to polecam Anne Soft,chociaz jako kobieta zdecydowanie podczas ASMR wole meskie głosy czyli https://www.youtube.com/channel/UCfAcFL ... HAF0jHtBJA
Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 18:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: ASMR

Post autor: ćma »

Anthrax91 pisze:Bardzo irytujące to ASMR, po kilku sekundach mam dość :P
Za to przypomniał mi się test słuchawek. Jeśli ktoś ma słuchawki polecam zamknąć oczy i przesłuchać https://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA

To jest właśnie ASMR.
gray pisze:Ostatnio to odkryłam i to jest suuuuper.Nigdy nic mnie tak nie relaksowalo. Z kanałów ktore znam to polecam Anne Soft,chociaz jako kobieta zdecydowanie podczas ASMR wole meskie głosy czyli https://www.youtube.com/channel/UCfAcFL ... HAF0jHtBJA

Też wolę męskie głosy, kobiece są dla mnie zbyt wysokie, nawet szeptane :)
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: ASMR

Post autor: nyarlathotep »

Mnie to szeptanie drażni, zaś fryzjer sprawia dość niekomfortowe uczucie, porównywalne z latającą przy uchu muchą.
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
Awatar użytkownika
ćma
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 23 lis 2016, 18:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Śląsk

Re: ASMR

Post autor: ćma »

nyarlathotep pisze:Mnie to szeptanie drażni, zaś fryzjer sprawia dość niekomfortowe uczucie, porównywalne z latającą przy uchu muchą.
ASMR to nie tylko szeptanie. Są ludzie którzy wolą np. masaż głowy lub uszu - masz wtedy takie lekkie dreszcze, jakby ci ktoś coś robił z włosami. Są ludzie, których relaksuje obserwowanie powolnego ruchu rąk lub małych przedmiotów. Na innych działa "role play", czyli odgrywanie różnych ról, w które wciela się nagrywający wideo. Są ludzie, którzy lubią słuchać opowiadań i historii. A jeszcze inni lubią patrzeć na malowanie mandal. Każdego relaksuje coś innego. Oczywiście jeżeli zabierasz się za poznawanie ASMR w ciągu dnia, kiedy wokół ciebie jest wiele różnych bodźców - łażąca po mieszkaniu rodzina, odgłosy za oknem, silne słońce itp. lub kiedy jesteś poddenerwowany, to wiadomo, że wtedy to, co dochodzi ze słuchawek (ASMR zawsze należy odtwarzać na dobrych słuchawkach), to wiadomo, że jeszcze bardziej cię to zirytuje zamiast zrelaksować.
Wszystko, co widzisz, to tylko perspektywa, wszystko, co słyszysz, to tylko opinia.
Awatar użytkownika
nyarlathotep
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 06 wrz 2016, 3:28
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: ASMR

Post autor: nyarlathotep »

Nie, u mnie całkowite zrelaksowanie się raczej nie jest możliwe. Nawet jak śpię, to mam taki "tryb czuwania" i większość rzeczy jakie się wokół mnie dzieją zauważam (tylko słuchowo, ale zawsze jak się śpi to się słuch wyostrza). Tym bardziej widać ASMR nie dla mnie :).
Irrecoverable error, bailing out.
C:>_
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: ASMR

Post autor: highwind »

Całe to ASMR ponoć powinno działać relaksacyjnie. Ja to słyszę i czuję niepokój, i jakieś zażenowanie. A taką opinię napisać pod filmem tego typu na YT. Ludzie na ciebie naskoczą z pazurami. Całkiem niezrelaksowani są, jak na takich fanów relaksacji :P
ODPOWIEDZ