Manga i Anime

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Manga i Anime

Post autor: Biała_Dama »

Motyla stopa pisze: 24 sty 2018, 14:04 Death Note od Netflixa, jakie to było słabe. Główny bohater ma pewną tajemnicę, sekret od którego zależy jego życie/wolność/los świata, więc co z tym robi? Mówi o tym pierwszej lepszej dziewczynie która się mu nawinęła, której nawet dobrze nie zna i nic go z nią jeszcze nie łączy. Mogę przymknąć oko na wiele rzeczy, ogólnie film nie jest zły dla przeciętnego widza który nie oglądał anime, ale jak można zrobić coś takiego?
Biała_Dama pisze: 24 sty 2018, 10:58 Nie słyszałam o tym, ale przeczytałam opis na tanuki i brzmi całkiem ciekawie. I jak na rygorystyczne podejście recenzentów do wielu serii, to ma całkiem wysoką ocenę. Chyba dam tej serii szansę, jak już się uporam z tytanami.
Dodam tylko, że w 6 odcinku będzie poważna przemiana głównego bohatera, moje ulubione odcinki to 8-13, a potem powoli nudziło mnie coraz bardziej aż do zakończenia.
No właśnie...akurat jestem po 13tu odcinkach, a czytałam już wiele opinii, że jakoś po ponad połowie serii zaczyna faktycznie robić się jakoś tak...nudnawo. Ale podobno samo anime jest lepsze niż manga, chociaż sugeruję się tylko tym, co przeczytałam. Mangi samej w sobie nie czytałam, ale samo anime mnie wciągnęło. Jakoś sceptycznie podeszłam do tej przemiany głównego bohatera, o wiele bardziej mi się podobał na początku. Dlaczego wszyscy zawsze muszą się stawać tacy zimnokrwiści? :c

Hm, Amerykańskie adaptacje mang chyba rzadko kiedy są dobre. "Dragon Ball Evolution" do dziś nie obejrzałam i raczej się za to nie zabiorę. No chyba że przypadkiem.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Manga i Anime

Post autor: highwind »

Biała_Dama pisze: 03 lut 2018, 21:43 Hm, Amerykańskie adaptacje mang chyba rzadko kiedy są dobre. "Dragon Ball Evolution" do dziś nie obejrzałam i raczej się za to nie zabiorę. No chyba że przypadkiem.
Mnie tam się nowy Ghost in the Shell podobał. No i w drodze jest to: https://www.youtube.com/watch?v=aj8mN_7Apcw
Wygląda mega dziwnie przez tzw. zjawisto "uncanny valley", ale obsada jest co najmniej obiecująca. No i Holiłód ostrzy sobie też zęby na kultowego Akirę.
Awatar użytkownika
Biała_Dama
Pobudzony intro
Posty: 137
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:46
Płeć: kobieta
MBTI: INFP-T
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Manga i Anime

Post autor: Biała_Dama »

highwind pisze: 03 lut 2018, 22:15 No i Holiłód ostrzy sobie też zęby na kultowego Akirę.
A słyszałam o tym. I jestem bardzo ciekawa efektu, bo oryginał bardzo lubię.
A ta "Alita" wygląda całkiem ładnie, ale tu się przyznam, że nigdy nie miałam do czynienia z oryginałem.
“The optimist sees the donut, the pessimist sees the hole.”
~ Oscar Wilde
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: s1a3p1a1 »

w nawiązaniu do wstępnego posta. Owszem, lecz wolę czytać komiksy, niż oglądać adaptacje. Lista jest długa. Ostatnio poświęcam czas mandze pt. "Namaikizakari" oraz wcześniejszej twórczości jej autorki.
monkeychunky
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 21 lut 2018, 0:54
Płeć: mężczyzna
MBTI: ENFP-T

Re: Manga i Anime

Post autor: monkeychunky »

U Mnie przygoda z anime zaczęła się od Elfen Lied i nigdy tego wyboru nie żałowałem. Poważny, mocny temat, bardzo ciekawie przedstawiona historia i otoczka niespotykana w europejskich produkcjach tylko przekonały mnie, że anime jest warte uwagi. Później poleciały bardziej znane tytuły jak Sword Art Online, Bleach, Full Metal Alchemist, Hellsing. Bardzo dobrze też wspominam Gangsta i Afro Samurai. Bardzo dużej części nie pamiętam, bo zazwyczaj oglądam to co znajdę i wyda mi się ciekawe, a po skończeniu zostawiam za sobą i ruszam w dalsze poszukiwania.
Awatar użytkownika
Kafaziel
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2019, 22:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6

Re: Manga i Anime

Post autor: Kafaziel »

Dragon ball. Naruto. Bleach i wiele innych krótszych serii
Awatar użytkownika
Motyla stopa
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 13 lis 2015, 20:13
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Manga i Anime

Post autor: Motyla stopa »

Yakusoku no Neverland
Emma, Norman i Ray to najinteligentniejsze dzieciaki w sierocińcu Grace Field House, gdzie pod opieką kobiety, którą nazywają mamą, cieszą się radosnym i komfortowym życiem. Dobre jedzenie, czyste ubrania i doskonałe warunki do nauki. Tak jest do czasu, gdy pewnego dnia Emma i Norman odkrywają mroczną prawdę o zewnętrznym świecie...
Końcówka pierwszego odcinka to mocne WTF, tak mocne że obejrzałem te 12 odcinków i teraz jestem zmuszony czekać rok na drugi sezon. Jak ktoś nie lubi ponurych anime to niech sceptycznie podchodzi do moich rekomendacji.
Awatar użytkownika
Arsen
Rozkręcony intro
Posty: 272
Rejestracja: 04 lut 2019, 22:08
Płeć: mężczyzna
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Sinnoh

Re: Manga i Anime

Post autor: Arsen »

Jestem fanem Pokemonów i to jedyne anime które znam bardzo dobrze.
Z szybkich ciekawostek raz przegrałem zakład i musiałem mieć na pewnym forum przez dwa tygodnie avatar z pewną sceną z Yuri on Ice. Do dziś mnie to śmieszy jak i żenuje XD
W walce – zwycięstwo
W pokoju – czujność
W śmierci – poświęcenie
Awatar użytkownika
PoważnyPiotr
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 13 wrz 2018, 15:19
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Manga i Anime

Post autor: PoważnyPiotr »

Trzeci sezon snk nadchodzi i tylko 10 odcinków zapewne cala akcja będzie się toczyła tylko o piwnice. A z nowości to tylko Kimetsu no Yaiba jest warte obejrzenia. Boku no hero akademia ma być pod koniec 2019 roku ten sezon będzie tak ch... ze szok, będzie tak samo, jak z 2 sezonem snk.

P.s. Ogląda ktoś one piece?
Awatar użytkownika
Kafaziel
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2019, 22:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6

Re: Manga i Anime

Post autor: Kafaziel »

Kreska mi nie podchodzi w one piece .. Teraz wciągam one punch man i Snk
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Manga i Anime

Post autor: rael »

Po prawdzie to nie do końca anime (a raczej coś na niego stylizowanego), ale niedawno wreszcie nadrobiłem Avatara: Legendę Aanga. Słyszałem wiele dobrego o tym serialu i jestem naprawdę pod wrażeniem tego co udało się wykreować jego twórcom. Avatar porwał mnie swoim światem, wyrazistymi bohaterami i intrygującymi wątkami. Powoli przymierzam się do obejrzenia jego kontynuacji - Legendy Korry.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Manga i Anime

Post autor: highwind »

Bardzo jarałem się One-Punch Manem, kiedy wyszedł. Była to niepowtarzalna animacja, łamiąca stereotypy opowieści superbohaterskich, ze świeżym podejściem do ujęcia choreografii walk, fajnym humorem i taka ogólnie leciutka. No i niedawno miał premierę wyczekiwany drugi sezon i jestem zawiedziony :( Powtarza się sytuacja z Psycho-Pass - innej wspaniałej serii, w której po genialnym pierwszym sezonie, drugi jest tworzony przez zupełnie inne studio i cały niepowtarzalny charakter produkcji zostaje utracony :( Niby ci sami bohaterowie, historia jest kontynuowana, ale to już nie to samo. Meh.
Uzarine
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 01 wrz 2019, 17:31
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: Uzarine »

Ja bardzo lubię Saint Seiya. Właśnie oglądam od początku. Mam też sporo filmów anime manga i czasami do nich wracam.
Z Saint Seiya mam tatuaż złotego rycerza Camus.
Awatar użytkownika
Introwertka
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:09
Płeć: kobieta
MBTI: INFP

Re: Manga i Anime

Post autor: Introwertka »

Do anime przyciągnęła mnie specyficzna kreska a zatrzymały przy sobie interesujące postacie i wciągające historie. Obecnie oglądam wybiórczo serie i filmy aktualnie wychodzące międzyczasie nadrabiając zaległości w klasykach, które wydają mi się interesujące :mrgreen:

W ten weekend nadrobiłam "Aoi Bungaku Series" anime z 2009 będące 12 odcinkową adaptacją 6 opowiadań klasyki japońskiej:
Odcinki 1-4 "No Longer Human" Osamu Dazai - Bardzo dobre choć niezwykle depresyjne.
Odcinki 5-6 "In the Forest, Under Cherries in Full Bloom" Ango Sakaguchi - Makabreska i obłęd z bezsensownymi "zabawnymi" wstawkami oraz przekombinowanym plot twistem wypada w moim odczuciu raczej słabo.
Odcinki 7-8 "Kokoro" Natsume Souseki - Całkiem niezłe, ciekawie pokazuje te samą historie z 2 perspektyw nieco różniących się od siebie niektórymi scenami z interesującym symbolicznym użyciem pór roku - w pewnym momencie z pogodą wspólną dla obu postaci a innym razem z sezonami będącymi swoimi przeciwieństwami dziejącymi się równolegle podczas tych samych zdarzeń.
Odcinki 9-10 "Run, Melos!" Osamu Dazai - Niby banał o zaufaniu i przyjaźni ale naprawdę wybornie to przedstawiono! Bardzo podoba mi się sposób w jaki historia sztuki teatralnej zaczyna przywoływać sceny z życia postaci, która ją pisze i jak oba te wątki przeplatając się ze sobą a w finale zostają zgrabnie domknięte.
Odcinek 11 "The Spider's Thread" i Odcinek 12 "Hell Screen" Ryuunosuke Akutagawa - Niby ogarniam przekaz ale jakoś nie podzielam entuzjazmu starszych twórców względem młodego autora, już makabreski z "In the Forest, Under Cherries in Full Bloom" za którymi nie przepadam były nieco bardziej strawne. Lepiej nie oglądać przed snem koszmary murowane :cry:
Awatar użytkownika
Kafaziel
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2019, 22:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6

Re: Manga i Anime

Post autor: Kafaziel »

Dragon's Dogma z nowości polecam
ODPOWIEDZ