Manga i Anime

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Manga i Anime

Post autor: qb »

Tak się zastanawiam czy ktoś tutaj ogląda lub czyta. Ja sam nie jestem jakimś wielkim fanem, ale od czasu do czasu oglądam, na bieżąco czytam tez mangę Naruto i Bleach, chociaż obydwie są coraz gorsze i coraz bardziej przewidywalne ale chcę dotrwać do końca :P

Poza tymi dwoma czasem czytam One Piece, Manga i anime o niezbyt skomplikowanej fabule opowiadającej o piratach, którzy szukają swojego celu w życiu. jest to komedia więc pośmiać się można i to dużo.

Jeśli o anime chodzi to już dawno przestałem je oglądać. teraz tylko krótsze serie lub jakieś filmy najwyżej, za dużo czasu to zabiera. Ogólnie to Hellsing OVA, Samurai Champloo i tym podobne. Zbieram się i nie mogę uzbierać do Bebopa i Ergo Proxy. Teraz zaczałem oglądać tez Hijame No Ippo, bardzo naiwne anime aczkolwiek ogląda się świetnie, o młodym bokserze :p
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Zapewne znajdzie się cała rzesza fanów i półfanów, jak i może jeden, lub dwóch przeciwników mangi i anime. :P
Ogólnikowo - mam pozytywny stosunek do mangi i anime, choć znajdzie się parę tytułów, które bez wahania zmieszałabym z błotem. ;)
Jestem gorącą zwolenniczką GITS , średnią zwolenniczką Experiments Lain i Evangeliona i umiarkowaną zwolenniczką Death Note. Tytułów znalazłoby się o wiele więcej. Raczej nigdy nie przekonam się do Dragon Balla i Naruto. Mangi nie czytuję, wolę wydać te pieniądze na papierosy. ;)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Jestem maniakalnym fanem Rozen Maiden. Poza tym lubię Welcome to the NHK i Neon Genesis Evangelion.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Samotny Navigator
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2008, 2:13
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z wewnątrz

Post autor: Samotny Navigator »

Oglądnąłem Death Note i byłem zachwycony do momentu w którym zginął L. :x
Wygrywa jeden by reszta mogła go palcem wykląć.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Samotny Navigator pisze:Oglądnąłem Death Note i byłem zachwycony do momentu w którym zginął L. :x
Hehe, pamiętam, że mój kolega wówczas zapewniał mnie, że to tylko jakiś podstęp. ^^
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Akolita pisze:
Samotny Navigator pisze:Oglądnąłem Death Note i byłem zachwycony do momentu w którym zginął L. :x
Hehe, pamiętam, że mój kolega wówczas zapewniał mnie, że to tylko jakiś podstęp. ^^
Już nie sama śmierć, a późniejsze wydarzenia były beznadziejne. Ten cały N to mnie po prostu denerwował całym swoim jestestwem :p Ale Death Note się fajnie oglądało, trzymało w napięciu. Chociaż manga lepsza.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Zawsze jest tak - zabiją Ci ulubionego bohatera a na jego miejsce wstawią jakiś mymłon. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Ingart

Post autor: Ingart »

Hmm po smierci L z tego co wiem pojechali na skroty z fabula nie oddajac w pelni tego co bylo w mandze wiec to tez moze byc przyczyna tego ze druga polowa byla gorsza.

Ostatnio zobaczylem Code Geass i przypadlo mi do gustu. Jedyny minus to taki ze jeszcze ja robia wiec musze czekac tydzien na ep. Ciekawe czy skoncza na 2 sezonach czy beda chcieli wyjechac z 3.

Podobalo mi sie tez anime tworcow Lain Paranoia Agent a teraz zabieram sie za ich nastepny twor Texhnolyze. W 1 odcinku nie nagadali sie za wiele co mi sie dosc spodobalo :).
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Nie znam się na mandze i anime. Mam do nich neutralny stosunek.
Jeśli oglądam film, to najważniejsza jest dla mnie fabuła, przesłanie, to czy jest ciekawy, czy porusza. Jeśli będzie to anime to nie mam nic przeciwko.
Zachęcona namowami koleżanek lubujących się w tym obejrzałam "Spirited Away" i przyznam, że bardzo mi się spodobał. Nie żałowałam ani sekundy przeznaczonej na ten film.
W planach mam też "Grób świetlików". Dziewczyny zachwalały, że bardzo wzruszający i piękny.
INFp, gr. B
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Rilla pisze: W planach mam też "Grób świetlików". Dziewczyny zachwalały, że bardzo wzruszający i piękny.
Dołączam się do dziewczyn, które polecały. ;)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
hetman

Post autor: hetman »

Wychowałem się na anime. Już od najmłodszych lat oglądałem takie serie jak Kapitan Tsubasa, Generał Daimos, Dragon Ball... obecnie moje ulubione serie to: Death Note, Naruto, One Piece, Fullmetal Alchemist
daoki

Post autor: daoki »

o temat wprost dla mnie :D
uwielbiam mangę i anime, nie ma dnia, bym nie obejrzała chociaż jednego odcinka jakiegoś anime.
jestem wielką fanką Vampire Knight, Death Note i oczywiście L'a.
poza tym lubię Code Geass, Ergo Proxy, Ghost Hunt, Ouran High School Host Club i kilka innych głównie z gatunków comedy shojo
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Ergo Proxy ostatnio oglądałem i powiem, że całkiem niezłe. Na początku trochę nie wiadomo o co biega, ale to w sumie nie jest minus ;P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Ingart

Post autor: Ingart »

No coz ja w Ergo Proxy pod koniec tez nie wiedzialem o co wlasciwie biega :p.

Znalazlem ostatnio takie cos co wedlug tanuki.pl jest filmem, chociaz ma niecale 7min.
[Hayao Miyazaki] On Your Mark
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Post autor: iksigrekzet »

jestem chyba w połowie Ergo Proxy, i o ile nawet lubię parę bohaterów, to jakoś mnie nie porywa, i specjalnie nie chce mi się dalej oglądać.
ODPOWIEDZ