Manga i Anime

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Yo Otsai
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 18 wrz 2010, 20:26
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: Yo Otsai »

biorąc na celownik Bleach, to musze powiedzieć, że utknęłam na jednym fillerze i tam już zostałam. koło 180 odcinka. Ogólnie anime to było właściwie moim pierwszym /pomijając Pokemony czy Naruto, które gdzieśtam się zaplątały w telewizji./ Bardzo miło wspominam początek tego anime ale faktycznie z rozwijaniem się serii robiło się coraz bardziej monotonne. W tym momęcie nie wiem bo jak już mówiłam trafiłam na pewien zastój ^^''

czytał ktoś mange Bleach? mi się średnio podoba kreska... przez to jakoś unikam wersji papierowej..

FullMetal Alchemists naprawde polecam mange. Jak dla mnie jest niezmiernie ciekawa. Spotkałam się z opinią mówiącą, że wykorzystanie alchemii w tej serii jest daremne i po prostu śmieszne, ale mi osobiście naprawde przypada do gustu.
Seria opowiada o braciach ktorzy chcieli wskrzesic swoja matke za pomocą alchemii. niestety panuje tam zasada rownowartej wymiany i jeden z braci stracil reke i noge a drugi cale cialo (pozostala dusza). od tego mometu staraja sie znalesc sposob na odzyskanie dawnych cial.
Tłumaczenie oryginalne ktore mozna znalesc w ksiegarniach jest tak zabojczo zabawne w niektorych mometach, ze ach!
naprawde polecam! ^-^

Hellsing... mroczna opowiesc o wampirze Alucardzie i stowarzyszeniu Hellsing ktore walczy z innymi wampirami w sluzbie zla oraz jak sie pozniej okazuje z cala armia potworow stowrzonych przez inna organizacje.... /trudno to opisac nie robiac spojlerow xD''/

Balsamista. ciekawa niestandardowa kreska. Manga opowiada o.... Balsamiście. niezbyt zaskakujace. Jesli ktos lubi martwe ciala i zwiazane z nimi rozne historie (oglada ktos Doktor G na discovery?) to zapraszam do lektury. Ale nie tylko o cialach to opowiada. Zwiazane jest to rowniez po czesci z pewnymi wzorcami w Japonii, tradycjami pochowku i brakiem tolerancji u niektorych. Nasz tytulowy balsamista jest dosc dziwna osoba i wyrzutkiem. Zapoznajcie sie z jego historia.

Ouran High School Host Club. Bardzo pogodna i kolorowa opowiesc o klubie hostow w prywatnej szkole Ouran. Opowiada o dziewczynie ktora jak mowil Tamaki pochodzila z plebsu i znalazla sie w szkole samych bogaczy. miala bardzo krotkie wlosy /przez pewien wypadek z guma do zucia/ i wszyscy biora ja za chlopaka. na skutek zbicia wazy ktora byla bardzo droga zostaje zatrudniona w klubie /w ktorym pracuja sami chlopcy/. Tamaki zakochuje sie w dziweczynie i w tak komediowy sposob pokazywane sa historie klubu hostow C:

Junjou Romantica..... uuuu..... nie czytajcie tego ludzie XD'''''' to jest yaoi. czyli.... panowie z panami XD'''

Lovless. to jest dosc intrygujace anime. troche trudno je opisac... opisuje zdarzenia z zycia Ritsuki. chlopca-kota, jak wszyscy w tym swiacie ktorzy nie sa dorosli, jest to dosc zagmatwane weic polecam obejrzec a nie opierac sie na moich opisach xD''

Nabari no ou. seconded.... troche ninja i duuuzo apatii. naprawde piekne anime ale rowniez jak poprzednie trudne do opisania.

JR. słabsze od mangi ale nadal jest to yaoi xD

Naruto. Naruto to Naruto. juz dawno temu mi przeszlo ale poczatki byly fajne.
obecnie przyjaznie sie z grupa cosplayerow (osob przebierajacych sie za postacie z anime i mangi) ktora obrala sobie za cel stworzenia grupy akatsuki. niezle im idzie xD
bede robila buty dla Konan XD
i ostatnio biegalam po parku w plaszczu akatsuki ^^

Kuroshitsuji! /obecnie wychodzi powoli 2 seria ktorej jednak z powodu internetu nie jest mi dane zobaczyc/ swietne anime traktujace o paniczu Cielu Phantomehive'ie i jego lokaju/demonie ktoremu odsprzedal dusze po tym jak ktos spalil jego dom wraz z rodzina. Ciel jest wiec glowa rodu Phantomhive i zarzadca majatkowym oraz firmy. Sebastian (lokaj) obiecal wykonywac kazdy jego rozkaz do mometu kiedy wszyscy winni za sytuacje Ciela zostana zgladeni. naprawde GENIALNE anime. C:

Pandora Hearts to ciekawa historia z przeplecionymi moimi ulubionymi watkami - Alicji w krainie czarow. oczywiscie nie wykorzystuje niczego z tej opowiesci ale mozna zauwazyc ze autorzy pija do tej bajki w pewien sposob. osobiscie wlasnie obie cosplay Alicji z tej serii. robimy cala grupe. wszystkie najwazniejsze postacie.
zapraszam serdecznie do obejrzenia/przeczytania.


reszte w sumie sobie podaruje bo wyklikam klawiature XD
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Manga i Anime

Post autor: qb »

Yo Otsai pisze:czytał ktoś mange Bleach? mi się średnio podoba kreska... przez to jakoś unikam wersji papierowej..
Ja pisałem o mandze w poprzednim poście, ale zapomniałem zaznaczyć tego.
Yo Otsai pisze:Hellsing... mroczna opowiesc o wampirze Alucardzie i stowarzyszeniu Hellsing ktore walczy z innymi wampirami w sluzbie zla oraz jak sie pozniej okazuje z cala armia potworow stowrzonych przez inna organizacje.... /trudno to opisac nie robiac spojlerow xD''/
Ale tylko manga lub OVA, która jest kropka w kropkę jak manga. Zakończenie tylko do dupy.
iksigrekzet pisze:A ja obejrzałem w końcu Samurai Champloo, polecam wszystkim którzy myślą, że u Tarantino jest dużo odniesień do popkultury :D Zajefajne anime.
Dobre anime, jedno z moich ulubionych. Fajnie zarysowane postaci, dobra muzyka, czego chcieć więcej ;p No może poza 1-2 odcinkami, które nic nie wnoszą i chyba są tylko po to, żeby było 26 odcinków ;p Za to wszystkie pozostałe bardzo dobre.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: Agata »

Yo Otsai pisze:Hellsing... mroczna opowiesc o wampirze Alucardzie i stowarzyszeniu Hellsing ktore walczy z innymi wampirami w sluzbie zla oraz jak sie pozniej okazuje z cala armia potworow stowrzonych przez inna organizacje.... /trudno to opisac nie robiac spojlerow xD''/
Brrr, kiedyś się nadziałam na to... coś, co leciało na AXNsyfy. Tak mnie zrazili, że do dzisiaj, mimo dobrych opinii o OVA, nie tykam tego nawet patykiem.
Senyan
Introwertyk
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2010, 21:22
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: Senyan »

Hmm, anime wole, do mangi, nie wiem czemu raczej mnie nie ciągnie.

Ogółem jeśli chodzi o dłuższe anime to oglądam Bleacha, omijając filery szerokim łukiem (i tak nic nie wnoszą) :D
Death Note jestem raczej bardziej za Raito niż za L, chociaż po śmierci L stało się trochę nudno :D
Schooldays większość ludzi, którzy obejrzeli to anime mówiła, że "zryło" im to mózg na tydzień, mnie tam tylko "zabiły" 2 odcinki nie mogłem po nich pozbierać myśli do kupy prze godzinę, aczkolwiek chociaż to anime jest chore bardzo wciąga.
Naruto obejrzałem tylko zwykłe, shippuudeny raczej mnie nie wciągnęły i dałem sobie spokój.
Jak bylem mały to oglądałem DB, a po nich Króla Shamanów:D
Ghost in the Shell takie średnie.
i parę innych krótkich anime o których nie będę się rozpisywał :D
Awatar użytkownika
maadmaax123
Intronek
Posty: 46
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:54
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: maadmaax123 »

Kilka lat temu TVP puściło fajną "bajkę", która zaintrygowała mnie swoją innością (swoją drogą wydaje mi się dziwne, że jest takie słowo w słowniku). Dopiero dziś znalazłem tytuł. Było to Spirited Away. Mam cichą nadzieję że puszczą to jeszcze raz. :roll:
Awatar użytkownika
śnieżka
Introwertyk
Posty: 63
Rejestracja: 26 sie 2010, 18:06
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: śnieżka »

maadmaax123 pisze:Było to Spirited Away. :roll:
Moja wiedza na temat na temat mangi i anime jest nikła, ale akurat ten film zdarzyło mi się oglądać. Podobać to mi się średnio podobał, ale mimo to zaciekawił. No i teraz Ruchomy zamek Hauru czeka na swoją kolejkę:))
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: Agata »

Hauru jest trochę przereklamowany. Ewentualnie to ja jestem już za stara na opowiastki ze sweetaśnym happy-endem.
Co nie zmienia faktu, że jest ślicznie narysowany i chociażby dlatego warto go obejrzeć.
Awatar użytkownika
Jat
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:24
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: Jat »

Może wyjdę tu na ignoranta trochę, ale trudno. :wink: Od dawna nurtuje mnie pytanie skąd w Polsce tak szerokie zainteresowanie mangą/anime. Moja wiedza na temat tych kreskówek/komiksów jest raczej znikoma i być może nieco stereotypowa, ale nie jestem w stanie pojąć tego fenomenu. Mnie zawsze odrzucała ta "maniera" rysownicza, która kojarzy mi się z jakimś plastikiem, płycizną i chińskim szajsem. Być może błędnie, ale gusta mam, jakie mam.
I never found the companion that was so companionable as solitude.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Manga i Anime

Post autor: Inno »

Jat pisze:Mnie zawsze odrzucała ta "maniera" rysownicza, która kojarzy mi się z jakimś plastikiem, płycizną i chińskim szajsem.
Eee, dlaczego chińskim? Manga jest japońska. Chińska to jest manhua. :P
Mnie taki sposób rysowania się podoba i nawet uczyłam się tak rysować, jak jeszcze się mangami interesowałam. Nie kojarzy mi się z tym, co wymieniłeś powyżej, niektóre mangi potrafią być bardzo ładne.
Ale jeśli chodzi o anime, to zgodziłabym się co do większości - kiepska kreska i animacja.
Obrazek
Awatar użytkownika
qrs
Intronek
Posty: 30
Rejestracja: 03 sty 2011, 20:00
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: qrs »

Masz racje Jat, wyszedłeś na ignoranta... Ja gdy przedstawiam swoją opinie staram się najpierw dowiedzieć jak najwiecej na dany temat. Co za tym idzie nie będę komentował Twojej wypowiedzi...

Bardzo lubie Anime oraz mangę. Mam też swoje ulubione tytuły, które uważam, że są warte polecenia.

Seriale:
Ghost in the shell - nie wiem dlaczego nikt z Was nie wymienił tego tytułu... Obejżałem oba seriale i wszystki wersje OAV i uważam, że jest to najlepsze anime jakie miałem możliwość obejżeć
Jigoku Shujo (Hell Girl) - Widziałem wszystkie trzy sezony. W Ai można się zakochać... Moja idolka jeśli chodzi o opanowanie
Ergo Proxy - Brak mi słów, żeby w pełni wyrazić to co czuje do tego serialu. Niesamowity
Gilgamesh - bardzo ciekawa fabuła
Blood+ - Bardzo lubię główną bohaterke. Nienawidze Haji...
Cowboy Bebop - Genialne zakończenie. Fabuła przypomina film i serial Serenity...
Robin the witch hunter - Kolejna fantastyczna bohaterka... Chyba mam jakieś skrzywienie. na tym punkcie..
Elfen Lied - co prawda jest to echi ale dzieckiem też już nie jestem. Piękna historia
Deth note - L

Mógłbym jeszcze dopisać Canaan, Shikabane Hime, Calymore, Hellsing, Devil may Cry, Tokko, Ga Rei Zero, Texnolyze, Experimental Lain, Black Lagoon...

Co do Mangi... Cóż, nie będę Was zameczał powiem tylko jedno: Blame! i wszystko jasne...
INTJ A Analityk
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: iksigrekzet »

Jak ktoś lubi wielkie epickie opowieści z mechami z typowo japońskim przerysowaniem + plus kupa dobrej zabawy i bezpretensjonalność to polecam z całego serca TENGEN TOPPA GUREN LAGANN :)
Sułtan.
Awatar użytkownika
Jat
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 20 wrz 2010, 15:24
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: Jat »

Masz racje Jat, wyszedłeś na ignoranta... Ja gdy przedstawiam swoją opinie staram się najpierw dowiedzieć jak najwiecej na dany temat. Co za tym idzie nie będę komentował Twojej wypowiedzi...
Ależ ja zaznaczyłem, że niewiele wiem na ten temat i przedstawiłem jedynie swoje skojarzenia. Nie widzę w tym nic zdrożnego... W sumie mogłeś wpaść na pomysł wyprowadzenia mnie z błędu, no ale nic. Nie ważne, są ciekawsze tematy.
I never found the companion that was so companionable as solitude.
Awatar użytkownika
korsarz
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 07 cze 2009, 18:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Resko

Re: Manga i Anime

Post autor: korsarz »

qrs pisze: Seriale:
Ghost in the shell - nie wiem dlaczego nikt z Was nie wymienił tego tytułu... Obejżałem oba seriale i wszystki wersje OAV i uważam, że jest to najlepsze anime jakie miałem możliwość obejżeć
Stand Alone Complex? Nawet niezły :)
qrs pisze: Jigoku Shujo (Hell Girl) - Widziałem wszystkie trzy sezony. W Ai można się zakochać... Moja idolka jeśli chodzi o opanowanie
Nawet fajny, ale trochę monotonny (przynajmniej pierwszy sezon), dopiero pod koniec coś się zaczęło dziać
qrs pisze: Ergo Proxy - Brak mi słów, żeby w pełni wyrazić to co czuje do tego serialu. Niesamowity
Jakiś czas temu nabyłem na DVD. Popieram - serial świetny.
qrs pisze: Cowboy Bebop - Genialne zakończenie. Fabuła przypomina film i serial Serenity...
Nie wspominając o świetnej muzyce... ;)
qrs pisze: Mógłbym jeszcze dopisać Canaan, Shikabane Hime, Calymore, Hellsing, Devil may Cry, Tokko, Ga Rei Zero, Texnolyze, Experimental Lain, Black Lagoon...
Z wymienionych kojarzę Hellsinga, Texnozyle i Lain.
Hellsing - OAV (Ultimate, czy jakoś tak), czy serial? Widziałem to drugie, i nawet fajne, tylko od połowy zgodność z mangowym pierwowzorem kuleje...
Texnolyze zamierzam kiedyś obejrzeć. Choćby z racji na czołówkę autorstwa Juno Reactor :D . Czytałem recenzję, zapowiada się ciekawie :)
A Lain... ryje po mózgu jeszcze bardziej niż osławiony Evangelion :) . Przynajmniej IMHO. Ciekawy tytuł, nie powiem ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: Agata »

Jat pisze: Mnie zawsze odrzucała ta "maniera" rysownicza, która kojarzy mi się z jakimś plastikiem, płycizną i chińskim szajsem.
Są anime narysowane jak "Dragon ball", "Elfen lied" albo "Naruto" i są narysowane tak jak "Monster", "Grobowiec świetlików" czy "Ergo proxy". Problem polega na tym, że najczęściej kojarzone są te pierwsze.
qrs pisze: Ergo Proxy - Brak mi słów, żeby w pełni wyrazić to co czuje do tego serialu. Niesamowity
Pod warunkiem, że nie oglądasz dwóch ostatnich odcinków. Rozumiem, że Japończycy mają skłonność do zrobionych na odczepnego zakończeń, ale i tak bolało :(
qrs pisze: Elfen Lied - co prawda jest to echi ale dzieckiem też już nie jestem. Piękna historia
A tego fenomenu nie ogarniam. Ludzie stadnie doszukują się głębszych wartości w nielogicznej fabule i flakach (po zaliczeniu anatomii na 3 stwierdzam, że nic nadzwyczajnego w nich nie ma).
Ale podobało mi się, kiedy różowa rozwaliła chłopczyków za skrzywdzenie pieska :twisted:
Badyl
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2010, 12:19
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: Badyl »

anime ktore lubie to oczywiscie Dragon Ball :P
a Death Note tez lubie chociaz final jest dupny
ODPOWIEDZ