Manga i Anime

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Manga i Anime

Post autor: qb »

iksigrekzet pisze:Jak ktoś lubi wielkie epickie opowieści z mechami z typowo japońskim przerysowaniem + plus kupa dobrej zabawy i bezpretensjonalność to polecam z całego serca TENGEN TOPPA GUREN LAGANN :)
Do połowy jest spoko, ale potem to już mnie oczy czasami bolały :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
maadmaax123
Intronek
Posty: 46
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:54
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: maadmaax123 »

Krótka animacja. Być może kogoś zaciekawi:
http://www.youtube.com/watch?v=1PdkSmde_Xg

Właśnie dowiedziałem się, że TVP Kultura pokaże w lutym kilka filmów ze studia Ghibli, znanego m.in. ze "Spirited Away", "Księżniczki Mononukleoz" i "Grobowca świetlików". Słyszałem różne opinie o ich animacjach począwszy od "piękne, ciekawe i oryginalne" i kończąc na "dziecięce, szablonowe i monotematyczne", ale obejrzę, bo rzadko w telewizji pokazuje się jakieś sensowne anime. Szybciutko kończę posta, bo ucieka mi "Nausicaä z Doliny Wiatru" 8).
Awatar użytkownika
red_sky
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 30 wrz 2012, 13:58
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: red_sky »

Kolejny fan mangi i anime na liście się zgłasza!

Aktualnie jestem w trakcie oglądania "Fullmetal Alchemist Brotherhood" i jak na razie bardzo mi się podoba :wink:
4w5
Awatar użytkownika
Lunatic
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:34
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Manga i Anime

Post autor: Lunatic »

Też się zgłaszam jako fan :) Kiedyś nie było u mnie dnia bez anime, ale teraz jakoś mało oglądam, w sumie nie wiem czemu.
Xayan
Intronek
Posty: 54
Rejestracja: 22 wrz 2012, 18:42
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Manga i Anime

Post autor: Xayan »

Lunatic pisze:Też się zgłaszam jako fan :) Kiedyś nie było u mnie dnia bez anime, ale teraz jakoś mało oglądam, w sumie nie wiem czemu.
U mnie tak samo. W ciągu ostatniego miesiąca obejrzałem może ze dwa odcinki FMA: Brotherhood i kilka odcinków Kanokon, a kiedyś anime było dla mnie obowiązkowe każdego dnia jak obecnie czytanie (nie, nie mangi ;)).
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Manga i Anime

Post autor: Sorrow »

Ostatnio wydali u nas Welcome to the NHK :D .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Lunatic
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 30 paź 2011, 19:34
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Manga i Anime

Post autor: Lunatic »

Zastanawia mnie, czy ma ktoś może tutaj MALa(myanimelist.net)?

Jeszcze może coś polecę. Zdecydowanie warto obejrzeć Steins;Gate, Monster, Baccano! i Durarara!! A z tasiemców to może Fairy Tail i One Piece. Poleciłbym jeszcze coś, ale dużo by tego było, a mi się pisać nie chcę :P
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Manga i Anime

Post autor: Inno »

Lunatic pisze:A z tasiemców to może Fairy Tail i One Piece.
Ach, One Piece, moja obecna miłość. <3 ^_^
Obrazek
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Manga i Anime

Post autor: Difane »

Ja za mangą i anime jakoś nigdy szczególnie nie przepadałem. W dużej mierze było to spowodowane tym, iż przez pewien okres swojego życia traktowałem oglądanie wszelkiego rodzaju "kreskówek", za przejaw pewnego braku dojrzałości. W końcu jednak zrezygnowałem z takiego podejścia i stwierdziłem że to w sumie śliski grunt, bo równie dobrze ktoś mógłby się przyczepić do mojego grania w gry komputerowe i w sumie miałby rację, toteż aby nie wyjść na hipokrytę teraz patrzę na to raczej neutralnie.

Natomiast nie powiem nie powiem, jak miałem gdzieś tak <10 lat, to jedną z moich ulubionych bajek było takie anime "Kapitan Hawk". Całość traktowała o losach pewnego japońskiego piłkarza, o dźwięcznym imieniu "Ciubasa" (czy jakoś tak :lol: ), który był ogólnie takim hardkorem, jak Messi z podwójną dawką EPO i Krzynówek grający cały czas do przodu razem wzięci. Także jak grałem później w piłkę to chciałem być właśnie taki jak ten kapitan Ciupaga, o czym kilku kolegów mogło się przekonać, gdy po W-Fie musieli odbywać wizyty w gabinecie lekarskim :mrgreen: .
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Manga i Anime

Post autor: Maksiu »

Wychowałem się na RTL7 :) "Dragon Ball", "Soul Hunter", to były czasy...
"FullMetall" obejrzałem, ale tylko Brotherhood. Obecnie męcze "Króla szamanów"
Obrazek
Awatar użytkownika
Shamicki
Introwertyk
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2008, 2:07
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Manga i Anime

Post autor: Shamicki »

Kiedyś oglądałem anime. Już od kilku dobrych lat zdarza mi się tylko sporadycznie odświeżyć jakiś odcinek Berserkera lub Hellsinga, GTO czy Golden Boy-a. Brakuje już ochoty. Choć podobno wychodzą teraz filmy Berserkera więc z pewnością obejrzę. Czekam jeszcze na koniec Hellsinga OVA. Druga część Dante's Inferno miała powstać, choć to chyba nie podpada pod anime jako iż jest to amerykańska produkcja. Co się z tym projektem stało, ktoś wie ? I właściwie tyle.
A co do Dragon Ball-a powstaje coś takiego http://www.facebook.com/DBZSaiyansaga
Człowiek tworzy jakąś rzeczywistość, a potem staje się jej ofiarą.
Awatar użytkownika
arhol
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 09 sty 2013, 21:29
Płeć: nieokreślona

Re: Manga i Anime

Post autor: arhol »

Również się przyłączę - sam jestem wielkim fanem anime i mang od dobrych paru lat, oglądając +/- ponad 100 serii,przeróżnych gatunków,te które polubiłem:code geass,darker than black,phantom:requiem for phantom, jormungand.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Manga i Anime

Post autor: highwind »

Ja poznałem anime w szkole podstawowej za pośrednictwem najlepszej koleżanki, która nachalnie i fanatycznie indoktrynowała mnie nowymi numerami Kawaii. W międzyczasie Polsat zaczął nadawać Czarodziejkę z Księżyca, potem Mikana i Pokemony, a wraz z wykupieniem przez rodziców pierwszego abonamentu kablówki, poznałem RTL7 i kolejne serie, które zna chyba każdy fan anime z polskim obywatelstwem, więc nawet nie będę ich tu wymieniał ;). Wtedy oglądałem praktycznie wszystko, co tylko pojawiało się na dwu wymienionych kanałach (w międzyczasie RTL7 przemianowano na TVN7). Największy wpływ miała na mnie cała saga Dragon Balla, do której z głębokim sentymentem wracam do dziś, a ilekroć przypomina mi się utwór zamykający, dosłownie się wzruszam - http://9gag.com/gag/1364498 . Jeżeli będę miał kiedyś syna, to wiem że DB będziemy oglądać wspólnie ;)

Niestety, w którymś momencie moja fascynacja wyhamowała i poza serią Bleach, którą też w końcu przestałem śledzić, moje zainteresowania nie wyszły daleko poza produkcje znane z TV i filmy pełnometrażowe studia Ghibli. Na studiach będąc, obejrzałem jeszcze może Death Note i Melanholy of Haruhi Suzumiya (która notabene totalnie przypomina mi ową koleżankę z podstawówki, za której sprawą poznałem anime). Potem szukałem jakichś ciekawych serii, szedłem za poleceniami znajomych z lekcji japońskiego, za różnymi top-listami, ale nie mogłem doszukać się niczego, czo przykuło by moją uwagę na dłużej, nad czym ubolewam, bo wiem że chętnie pooglądałbym jakieś anime. Niestety na co bym się nie natknął, jest albo zbyt infantylne, albo przesadnie patetyczne, albo irytujące, itd., itp. Zaczynam myśleć, że najzwyczajniej z tego wyrosłem, ale to krzywdzące stwierdzenie dla każdego dorosłego otaku. Poza tym nie mam problemu z wracaniem do starych sprawdzonych serii i produkcji pełnometrażowych pokroju Akiry, Ghost in the Shell, Evangeliona czy Tenchi Muyo. Właśnie skończyłem czwarty odcinek Cowboy Bebop i zapowiada się ciekawie - cóż, zobaczymy jak będzie ;)
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Re: Manga i Anime

Post autor: Maksiu »

Żeby odświeżyć temat i może zachęcić kogoś do pisania, lista anime które polecam:
- FLCL
- Elfen Lied
- Magi
I może jesszce to:
- Blood Lad
Obrazek
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Manga i Anime

Post autor: qb »

Maksiu pisze:Żeby odświeżyć temat i może zachęcić kogoś do pisania, lista anime które polecam:
- FLCL
- Elfen Lied
- Magi
I może jesszce to:
- Blood Lad
W ogóle mnie to nie zachęta nawet do wpisania w google :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
ODPOWIEDZ