Fetysze

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Fetysze

Post autor: jubei »

Taka se tam pisze: 07 sie 2017, 22:47 Próbował ktoś kiedyś rozkminić skąd w szczególności u mężczyzn bierze się fetysz kobiecych stóp? U kobiet się raczej tego nie spotyka. Zawsze mnie to ciekawiło. Co takiego jest w tych stopach? Ich kształt? Ich symboliczne nacechowanie kulturowe?
jesli mówimy o fetyszu to stopa jest tylko jednym wielu rzeczy które można fetyszyzować.
Jednak stopa to część seksapilu. Taka stópka odcieta i postawiona do ogladania niewiele działa na faceta. Ale jak widać nogę z wyciągnietą do przodu stopą to co innego. Takie erotyczne przedłużenie nogi.
Tak na dobrą sprawę, zalezy hmm od nastroju albo co kobieta ma na sobie czasem, to erotycznie zalatuje ramię, szyja i nne zwykłe części ciała. hehe.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
manat
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:38
Płeć: kobieta

Re: Fetysze

Post autor: manat »

Brody, mmmmm. I futro na klacie, najlepiej jak odchodzi od niego ten taki paseczek włosia i leci przez środek brzucha na sam dół.

Oraz blada cera i cienie pod oczami. :P
Awatar użytkownika
Dracuch
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2017, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie+Wrocław

Re: Fetysze

Post autor: Dracuch »

jubei pisze: 17 sie 2017, 6:51 Takie erotyczne przedłużenie nogi.
Chyba właśnie o to chodzi. Zresztą podobno między innymi po to kobiety noszą szpilki, żeby optycznie wydłużyć swoje nogi (choć nie wszystkie są tego w pełni świadome). Ale źródła tych rewelacji nie podam bo czytałem o tym lata temu na papierze (w jakimś Świecie Wiedzy, czy w czymś podobnym) i teraz już tego znikąd nie wyciągnę :)
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fetysze

Post autor: Polan »

Dracuch pisze: 03 sty 2018, 17:09 Chyba właśnie o to chodzi. Zresztą podobno między innymi po to kobiety noszą szpilki, żeby optycznie wydłużyć swoje nogi (choć nie wszystkie są tego w pełni świadome). Ale źródła tych rewelacji nie podam bo czytałem o tym lata temu na papierze (w jakimś Świecie Wiedzy, czy w czymś podobnym) i teraz już tego znikąd nie wyciągnę :)
Stań na palcach i spójrz na łydkę. Smuklejsza się robi bo mięśnie się napinają i wyszło tak że ogól ludzi stwierdził że tak jest ładniej i wymyślił kobietom szpilki :P. To jak w garniturach są/były wkładki by wyglądało że obojczyki w linii facet ma a nie taką piramidę, co chyba wygląda jakby był bardziej napakowany albo też napięty jak łydka w szpilkach. Potencjalnie małym kosztem można ciało podkręcić by się wpasować w kształty które akurat uznawane są za atrakcyjne. Taka teoria na poczekaniu.
Awatar użytkownika
Dracuch
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2017, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie+Wrocław

Re: Fetysze

Post autor: Dracuch »

Oczywiście, nie tylko u kobiet stosowane są takie myki. I to nie tylko w garniturach, ale nawet w strojach codziennych. Podobno jak mężczyzna chce wyglądać atrakcyjniej to powinien nosić koszulkę z nadrukowaną dużą literą T, wydaje się wtedy szczupły i jednocześnie jego barki sprawiają wrażenie szerszych niż w rzeczywistości. Podobne chwyty stosowane były od zawsze, tyle tylko że na przestrzeni wieków zmieniały się kanony piękna, więc sposoby jego podkreślania również były różne.

Ale że trochę odbiegliśmy od tematu to pozwolę sobie do niego wrócić :)
Moim fetyszem są długie, proste włosy u kobiety. Najlepiej jeśli kończą się mniej-więcej w połowie drogi między łopatkami a pupą. Nigdy nie rozumiałem dlaczego przy okazji wesel, sylwestrów, studniówek itd. kobiety spinają włosy w różne dziwne sposoby (oprócz tego, że tak jest pewnie wygodniej). Najlepiej (jak dla mnie) wyglądają w rozpuszczonych, prostych włosach :)
Awatar użytkownika
manat
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:38
Płeć: kobieta

Re: Fetysze

Post autor: manat »

A nie odrzuca Was fakt, że stopy zwyczajnie śmierdzą? Nieważne jak smukłe i wypielęgnowane, ubrane w pończoszki i szpilki. Z gruczołami potowymi nie wygrasz. :P
Awatar użytkownika
Dracuch
Intronek
Posty: 37
Rejestracja: 22 gru 2017, 22:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: lubuskie+Wrocław

Re: Fetysze

Post autor: Dracuch »

Podobno smród potu partnera/partnerki jest dla nas tym bardziej "dotkliwy" im bardziej podobni genetycznie do niego/niej jesteśmy. Tutaj też źródła nie podam, czytałem o tym zbyt dawno żeby pamiętać gdzie to było :)
No i jak już jesteśmy w temacie fetyszów to pamiętajmy że to co dla nas może być obrzydliwe innym może się podobać, a nawet może ich podniecać. Niewykluczone że w czyimś przypadku dotyczy to właśnie smrodu zapoconych i od dawna niemytych stóp (aż mi się źle zrobiło jak to pisałem - znaczy jestem normalny :P ).
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Fetysze

Post autor: highwind »

manat pisze: 04 sty 2018, 13:28 A nie odrzuca Was fakt, że stopy zwyczajnie śmierdzą? Nieważne jak smukłe i wypielęgnowane, ubrane w pończoszki i szpilki. Z gruczołami potowymi nie wygrasz. :P
Jak to nieważne?! Do czegoś w końcu wymyślono coś takiego jak kąpiel.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fetysze

Post autor: Coldman »

Mam kolegę, który robi listę do sexu
Uprawia go z 3 laskami i o 9 to 9:10 coś innego i tak czasem po 4h
No i właśnie też narzekał, że musi footjob robić, bo dziewczyna chce xD
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Fetysze

Post autor: highwind »

Obrazek
@Up. Dobry dzik.
Awatar użytkownika
manat
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 01 gru 2017, 15:38
Płeć: kobieta

Re: Fetysze

Post autor: manat »

highwind pisze: 04 sty 2018, 21:53 Jak to nieważne?! Do czegoś w końcu wymyślono coś takiego jak kąpiel.
No take świeżutkie z wanny może i nie wonieją. Moje pierwsze skojarzenie do stopy = odór i mnie zaciekawiło czy dla amatorów stóp ta cecha też jest atrakcyjna. :D
psubrat
Intro-wyjadacz
Posty: 416
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:29
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fetysze

Post autor: psubrat »

Polan pisze: 03 sty 2018, 17:23 Stań na palcach i spójrz na łydkę. Smuklejsza się robi bo mięśnie się napinają i wyszło tak że ogól ludzi stwierdził że tak jest ładniej i wymyślił kobietom szpilki
Akurat na pojawienie się mody to wpływ mają jednostki, plus trochę przypadku, a nie ogół.
Swoją drogą, jeśliby ogół bardziej lubił widok nóg z wyraźniejszymi mięśniami, to by oznaczało, że ten ogół bardziej lubi widok nóg męskich (mniej tkanki tłuszczowej - bardziej wyrzeźbione mięśnie) od nóg żeńskich. Nie wiem, czy tak jest, ale nie można tego wykluczyć.
To jak w garniturach są/były wkładki by wyglądało że obojczyki w linii facet ma a nie taką piramidę, co chyba wygląda jakby był bardziej napakowany albo też napięty jak łydka w szpilkach. Potencjalnie małym kosztem można ciało podkręcić by się wpasować w kształty które akurat uznawane są za atrakcyjne. Taka teoria na poczekaniu.
Tu też wydaje mi się, że wcale nie jest obiektywnie atrakcyjniej, gdy barki są podniesione, a jedynie - ktoś taki wzór wymyślił, zrobiła się na niego moda - i jest.
Dracuch pisze:Nigdy nie rozumiałem dlaczego przy okazji wesel, sylwestrów, studniówek itd. kobiety spinają włosy w różne dziwne sposoby (oprócz tego, że tak jest pewnie wygodniej). Najlepiej (jak dla mnie) wyglądają w rozpuszczonych, prostych włosach
Generalnie na takich imprezach kobiety są bardziej zainteresowane tym, jak są postrzegane przez inne kobiety, a nie przez mężczyzn. A dlaczego kobietom się akurat podoba tak a nie inaczej... nie wiem... pewnie po prostu moda - z czasem się zmieni, jak każdy inny element mody.
manat pisze:A nie odrzuca Was fakt, że stopy zwyczajnie śmierdzą? Nieważne jak smukłe i wypielęgnowane, ubrane w pończoszki i szpilki. Z gruczołami potowymi nie wygrasz.
Nie wypowiem się za samych entuzjastów, natomiast statystycznie mężczyźni są mniej wyczuleni na zapachy. Poza tym można ograniczyć się do patrzenia z większej odległości niż 10 cm.
Idea szpilek za to nigdy do mnie nie przemawiała. Pamiętam z 15 lat temu, leciał sobie około północy w telewizji program, w którym kobiety rozbierały się w rozmaitych okolicznościach przyrody. Dla mnie dużym mankamentem wielu scen tego widowiska było to, że nie zdejmowały butów (szpilek) - nie mogłem tego pojąć - co to za rozbieranie się do naga, jeśli na nogach zostają buty - i moje wrażenia estetyczne były wskutek tego znacznie zubożone.
Ożenić się, to jest poz­być się połowy swoich praw i pod­woić w za­mian swo­je obo­wiązki. (Schopenhauer)

Jeśli chodzi o wspólne, interesujące spędzanie wolnego czasu, to mężczyźni i kobiety pasują do siebie jak woda i olej.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Fetysze

Post autor: highwind »

manat pisze:stopy = odór i mnie zaciekawiło czy dla amatorów stóp ta cecha też jest atrakcyjna. :D
Nie jest. Wtedy to jest amator smrodu.
psubrat pisze:Tu też wydaje mi się, że (...) ktoś taki wzór wymyślił, zrobiła się na niego moda - i jest.
Ostatnio oglądałem materiał na jakimś kanale o dandysach, próbujący odpowiedzieć na pytanie dlaczego kolor różowy uznawany jest za niemęski. Okazało się, że była to właśnie marketingowa manipulacji garstki ludzi, później przypieczętowana masową produkcją lalek Barbie. A wcześniej, role były odwrócone - czerwień i pochodne były zarezerwowane dla mężczyzn, a delikatne błękity dla kobiet. Widać to na przestrzeni wieków w malarstwie, zwłaszcza tym religijnym.
psubrat pisze:nie mogłem tego pojąć - co to za rozbieranie się do naga, jeśli na nogach zostają buty
Polan o tym wspomniał. Kształt nóg się zmienia. Jeśli chodzi o zastosowania łóżkowe - dla mnie to również niepraktyczna fanaberia :P
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Fetysze

Post autor: jubei »

Dracuch pisze: 03 sty 2018, 17:09
jubei pisze: 17 sie 2017, 6:51 Takie erotyczne przedłużenie nogi.
Chyba właśnie o to chodzi. Zresztą podobno między innymi po to kobiety noszą szpilki, żeby optycznie wydłużyć swoje nogi (choć nie wszystkie są tego w pełni świadome). Ale źródła tych rewelacji nie podam bo czytałem o tym lata temu na papierze (w jakimś Świecie Wiedzy, czy w czymś podobnym) i teraz już tego znikąd nie wyciągnę :)
Jak ktos pisał łydka inaczej wygląda w szpilkach no i ale jeszcze coś. Paniom w szpilkach zmienia się sposób chodzenia, i więcej przez to kręcą tyłkiem przez co podświadomie stają się obiektem pożądania. Wiele o tym nie wie bo człowiek nie może patrzeć na swój tył haha.
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fetysze

Post autor: Coldman »

I potem faceci kupują swoim dziewczynom szpilki i inne ciuszki. Mi taki interes odpowiada :)
ODPOWIEDZ