Chemia

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Chemia

Post autor: Dant3s »

Agon pisze:
Rilla pisze:Chemii nigdy nie kochałam. Ni mnie nie ziębiły ni mnie grzały te wszystkie wzory, symbole, wartościowości i inne wyimaginowane dziwności, których zobaczyć nawet gołym okiem nie można. Co mnie obchodzi, na co rozkłada się związek X, jeśli nawet nie można tego zobaczyć. Mogłabym równie dobrze uczyć się o drzewie genealogicznym i ulubionych potrawach Smoka Wawelskiego, bo tak samo potrzebne by mi to było w życiu. Chemia jest dla mnie taka nieżyciowa, niepraktyczna.
A jak boli, to po paracetamol do apteki się biega. Obchodzić nikogo nie musi co na co się rozkłada, ale to że wiedza chemiczna jest nieżyciowa i niepraktyczna to kompletna bzdura. Bez rozwoju chemii ludzkość wiele by straciła np. ludzie żyliby znacznie krócej niż teraz z powodu braku leków. W ogóle bez chemii nie byłoby fizyki, a bez fizyki nie byłoby wielu urządzeń. Dziwi mnie, że ludzie w dzisiejszych czasach potrafią nadal psioczyć na naukowców, choć bardzo dobrze widać efekty rozwoju nauki. Ba, nawet bez niektórych wynalazków niektórzy nie wyobrażaliby sobie życia, nie mówiąc już o elektryczności, lekach i przyrządach podtrzymujących życie.
Obrazek
:)
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Chemia

Post autor: Agon »

Odkopałem temat bo ciekawy, a brednie musiałem skomentować. Interesuje się ktoś chemią, albo naukami pokrewnymi?
Awatar użytkownika
Mel
Introwertyk
Posty: 124
Rejestracja: 10 lis 2013, 23:17
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chemia

Post autor: Mel »

Chemia zawsze! I Fizyka też! :D
thali
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 02 lut 2013, 5:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Chemia

Post autor: thali »

Kiedys sie interesowalam chemia, nawet zdawalam chemie na maturze. W czasie studiow poszlam w strone biochemii, ale teraz uwazam, ze biologia molekularna rulez :)
INFJ z silnie rozwinietym T
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Chemia

Post autor: Faramuszka »

*podnosi skrzydło w górę*
Chociaż chyba bardziej w ramach sentymentów tak naprawdę, ale lubię chemię od jej strony eksperymentalno-zabawowej raczej, jak sufity lecą, albo jak o niewinnym strzela pod nogami jodyna. Tak żeby cuś fajniejszego zrobić samemu to trzeba chłodnicy ^^
Zostało mi po wcześniejszym wcieleniu średniowiecznej czarownicy bawienie się w produkcję leków/kosmetyków/cosi na własny użytek i najbliższych/znajomych o ile się nie boją :mrgreen: choć przyznam, że z braku czasu teraz się tak tym nie zajmuję.
W ogóle bez chemii nie byłoby fizyki
Bez fizyki nie byłoby chemii :P Te dwie nauki przyrodnicze są bardzo powiązane, więc należy te zdanie obrócić również w drugą stronę^^
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Chemia

Post autor: Miszka »

Interesuje się ktoś chemią, albo naukami pokrewnymi?
Naukami pokrewnymi, choć do "czystej" chemii też się powoli przekonuję.
Awatar użytkownika
Lynx
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2014, 17:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Chemia

Post autor: Lynx »

Inżynier chemik się kłania.
Możecie zadawać mi głupie pytania.
Nie zażywajcie DHMO nigdy.
Zważcie żem z politechniki,
śląskiej jednakże.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Chemia

Post autor: highwind »

1. Fajny żarcik, nauczyłem się dzięki niemu czegoś. Respekt.
2. Byłbyś w stanie zrobić jakieś narkotyki? Amferaminę, metę?
3. Co sądzisz o Breaking Bad?
4. Wolałbyś walczyć z jedną kaczką wielkości konia, czy ze stadem koni wielkości kaczek? Dlaczego?
6. Pracujesz już? Jeśli tak to co robisz w pracy i ile zarabia się na twoim stanowisku?
7. Magisterka, doktorat w planach, czy jest ci to niepotrzebne?
8. Zauważyłeś że nie było punktu 5?

Elo elo 3 2 0.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Chemia

Post autor: Dant3s »

Lynx pisze: Nie zażywajcie DHMO nigdy.
Wszyscy ludzie, którzy umarli pili DHMO :lol:
Awatar użytkownika
Lynx
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 27 gru 2014, 17:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Chemia

Post autor: Lynx »

highwind pisze:2. Byłbyś w stanie zrobić jakieś narkotyki? Amferaminę, metę?
Technicznie tak, praktycznie i etycznie nie. Tym bardziej syntezować dla kogoś.
Rozwijając: to nie jest trudne, ale tzw. prekursory(substancje potrzebne do produkcji) są kontrolowane. Przepisy preparatyczne są w każdej książce. Podejrzewam że te nowsze i bardziej skomplikowane jest trudniej zrobić. Wydajność takiej syntezy to kolejny problem. Czystość produktu - tym się nikt nie przejmuje, nie?
Cóż musisz zostać przy używkach i tabletkach bez recepty.
highwind pisze:3. Co sądzisz o Breaking Bad?
Nie oglądałem, ale sprowadzanie chemii do narkotyków.. na miejscu gościa wziąłbym po prostu kredyt i zmarł z ogromnym długiem :D
highwind pisze:4. Wolałbyś walczyć z jedną kaczką wielkości konia, czy ze stadem koni wielkości kaczek? Dlaczego?
Kaczka wielkości konia. Kaczki nie mają zębów i kopyt. Dodatkowo łatwiej wyeliminować jednego przeciwnika naraz, np. poprzez środek nasenny.
highwind pisze:6. Pracujesz już? Jeśli tak to co robisz w pracy i ile zarabia się na twoim stanowisku?
Nie, jedynie 2 praktyki i badania w firmie robiłem.
highwind pisze:7. Magisterka, doktorat w planach, czy jest ci to niepotrzebne?
Magisterka w planach, doktorat raczej nie. Po tym drugim nie chcą cię w przemyśle boś drogi, a na uczelniach są ciągłe cięcia, a ludzie są okropni, leniwi, zbiurokratyzowani i mało zarabiają - o ile się nie zakrecą i w czasie "pracy" nie robią proejktów za kasę przemysłu.
highwind pisze:8. Zauważyłeś że nie było punktu 5?
Niestety, ale zacząłem czytać od dołu. Zauważyłeś że nie było punktu 9? Oraz odpowiedzi na punkt 1. :twisted:
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Chemia

Post autor: Padre »

Tylko tydzień opóźnienia, a co mi tam.
Chemik tutaj. Oryginalnie organik, teraz już od 11 lat technologia polimerów, ale wciąż jednak ;)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Donnerwetter
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 02 cze 2013, 20:45
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Re: Chemia

Post autor: Donnerwetter »

No myślałem, że jest to niemożliwe spotkać kogoś kto tak pozytywnie się wypowiada o chemii. Prawie oczy wyszły mi z orbit. Też uwielbiam chemię ale zainteresowałem się nią całkiem niedawno, jakoś w trakcie studiów. Wszystko przez to że zacząłem czytać książki pana Sękowskiego, który opowiada o chemii w zupełnie inny sposób. Jak na mój wiek (prawie 24) może są one zbyt dziecinne ale potrzebowałem tego innego spojrzenia. Jak się okazało, powodem dla którego wcześniej chemia mnie nie porwała był sposób nauczania. Niewiele z tych wszystkich formułek rozumiałem bo trzeba było je tylko zapamiętać a ja pamięć mam bardzo bardzo krótką do suchych informacji bez podkładu ,,po co dlaczego" ;p ale coś we mnie drzemało, uwielbiałem kolekcjonować jakieś kolbki, zlewki, fiolki. Jako małolat robiłem sam proste fajerwerki w piwnicy. Uwielbiam tak samo laboratorium. Mógłbym tam siedzieć dniami i nocami. I coż....musze przyznać że ciężko znaleźć bratnią duszę w tym temacie :D Pzdr
maestroeniks
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2018, 20:16
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re:chemia

Post autor: maestroeniks »

Naphthalene pisze: 07 wrz 2008, 16:57 Jak widzę, większość introwertyków to strikte humaniści... :!:
E tam wcale nieprawda sam obecnie kończę studia magisterskie z chemii(specjalność gość od żywności) a żeby było ciekawiej w przyszłości planuję jej uczyć przez co dodatkowo podjąłem studia przygotowujące do pracy nauczyciela :twisted:
GRyf
Intronek
Posty: 55
Rejestracja: 09 lip 2016, 12:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 2w1

Re: Chemia

Post autor: GRyf »

Także kształce się w kierunku chemi (w odległych planach wykładni na uczelni)
Co tu6 dużo pisać, kto lubi i zna ten wie o co chodzi, a jak ktoś nie lubi i nie zna to i tak nie zrozumie
"Przystosowanie to ewolucja, ewolucja to siła, jednak siła to pułapka w którą wpadli przywódcy."
Awatar użytkownika
Alicja
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 18 gru 2017, 5:57
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Chemia

Post autor: Alicja »

Od gimnazjum lubiłam chemię, w liceum miałam rozszerzoną, później wzięłam sobie też na maturce. Jakoś zawsze sprawiała mi radość nauka tego przedmiotu. Co prawda wybrałam się po szkole średniej na farmację, ale zajęcia typowo chemiczne w pracowni też były, zarówno w teorii jak i w praktyce. Wspominam bardzo miło. :)
ODPOWIEDZ