Historia

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Historia

Post autor: s1a3p1a1 »

Każdego dnia oglądam, czym jest zatracanie się w sentymentach i przeszłości. Jak bardzo jest to szkodliwe. Gardzę historią jaką wpaja się w szkołach. Bezużyteczna nauka cyfr i nazwisk - przenoszenie płyt nagrobnych do pamięci żywych. Nonsens. Uważam, że dzień ubiegły nosi w sobie niewielki ładunek. Zaszłość to tak naprawdę esencja zanurzona w odmętach. To czego żywy potrzebuje, to morał, proste nauki, coby nie musiał się zbyt często potykać w ciemności. Cała reszta jest stratą czasu i zatruwaniem pamięci.
Awatar użytkownika
Stary Kudlaty
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:24
Płeć: mężczyzna

Re: Historia

Post autor: Stary Kudlaty »

Historia jest naprawdę niesamowicie ciekawa i pasjonująca. Najgorzej jest w szkole , kłucie na pamięć dat , suche fakty i nic więcej , no chyba , że trafi się na fajnego nauczyciela , który ma pasję i potrafi nią zaraźić ucznia. Ja w szkole nie lubiłem historii . Już po skończeniu szkoły się nią zainteresowałem i jest moją największą pasją w życiu .
Obserwator
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 16 paź 2018, 19:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Historia

Post autor: Obserwator »

Miałem to szczęście, że zarówno w szkole podstawowej, jak i średniej miałem nauczycieli historyków, którzy byli pasjonatami. Opowiadali o historii "żywej", o tym, jaki ma ona wpływ na czasy obecne, na to, jak wygląda świat, na nas samych, na otaczającą nas kulturę.
Szczególnie nauczyciel w szkole podstawowej tak zaraził historią kilkoro z nas, że bardzo chętnie pisaliśmy sprawdziany. :mrgreen: Dla nas był w nich element współzawodnictwa, gdy na uzyskanie oceny bardzo dobrej potrzeba było np. 40 punktów, a my zdobywaliśmy ich po sto lub więcej (było to możliwe dzięki pytaniom otwartym). Nauczyciel marudził pod nosem, że przez nas ma więcej do sprawdzania, ale chyba w głębi duszy cieszył się z tego, do czego nas zachęcił. A zachęcił do zainteresowania historią aż po dzień dzisiejszy. :D
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Historia

Post autor: Fire »

Mnie także trafiła się w liceum nauczycielka, która swoją pasją zaraziła kilka osób, w tym mnie. Sprawdziany szły według programu ale za to na lekcjach można było odpłynąć. Opowiadała nam to, czego nie było w podręczniku, zdradzała nieznane fakty, wprowadzała "smaczki" , o których się nie powinno czasem mówić młodzieży. Historia jest fascynująca. Daty, suche fakty i definicje to tylko mała jej cząstka.Szkoda, że na to kładzie się główny nacisk w szkołach.
mindlessness

Re: Historia

Post autor: mindlessness »

Ja tam się zawsze lubiłam uczyć dat - przynajmniej fajnie się pamięć rozwijało! :p
I warto jednak uczyć się historii, uczyć się o przeszłości, by móc chociaż wyciągać wnioski na przyszłość i poszerzać własne horyzonty.
Co mogę powiedzieć to nigdy nie lubiłam kwestii strategicznych bitew, wojen itp - zawsze mnie to męczyło. Na rok trafił mi się nauczyciel, "zapalony strateg" i pamiętam, że do końca cisnął tylko bitwami, rodzajami strategii itp. Pod koniec jeszcze kazał nam tworzyć swoją, własną grę planszową historyczną. Z tego co pamiętam był zapalonym fanem Heroes III: Might of Magic. Może się skumulowało: historia, strategia no i gra ._.
Awatar użytkownika
Panna-Nikt
Introrodek
Posty: 24
Rejestracja: 05 paź 2019, 15:03
Płeć: kobieta
Enneagram: Opi
MBTI: ISFJ

Re: Historia

Post autor: Panna-Nikt »

Ogólnie historia jest bardzo ciekawa , a najlepiej jak człowiek jeszcze sam zaczyna ją odkrywać . Bo niestety jest bardzo nie wielu nauczycieli , którzy potrafią tak mówić by to wciągło .
Zagubiona wśród ludzi .
rusty_nails
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2019, 14:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6
MBTI: INTJ

Re: Historia

Post autor: rusty_nails »

Ostatnio miałem zajawkę na oglądanie tego typu filmików https://www.youtube.com/watch?v=ymI5Uv5cGU4
Awatar użytkownika
Fire
IntroManiak
Posty: 637
Rejestracja: 20 lut 2019, 17:47
Płeć: kobieta

Re: Historia

Post autor: Fire »

Ja lubię tę serię.Tu,przykład https://youtu.be/MjGI6N56u20
anneline_87
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 14 lip 2020, 20:31
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Opole

Re: Historia

Post autor: anneline_87 »

Z historii interesuje mnie najbardziej historia sztuki oraz literatury. To jest coś, przy czym odpływam i mogłabym słuchać albo czytać godzinami.
„Wie pan, każdy człowiek ma jakąś potrzebę kontaktu z ludźmi, ale kontaktu nie przypadkowego, tylko jakiejś bliskości charakteru, myślenia, nastroju”
ODPOWIEDZ