Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

Ech, piszę drugi raz bo mi wywaliło przeglądarkę...

Inteligentnie: próba odpalenia w okienku się liczy? ;) Wykrzacza się z "program has encountered an error and cannot continue". Wedle tego co poczytałem na sieci, engine DoW nie daje rady z nowszymi kartami i widescreen, czy jakoś tak. DC próbowałem i mi nie podeszło. DoW II to już zupełnie inny gatunek. Murwa w kadź, są jeszcze jakieś porządne RTSy w starym stylu na tym świecie?
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
PłaskiJakDeska
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:59
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: le Wrocuave
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: PłaskiJakDeska »

Padre pisze:DC próbowałem i mi nie podeszło.
W sensie też Ci nie działa, czy Ci nie podeszło pod Twój gust? ;)
Padre pisze:Murwa w kadź, są jeszcze jakieś porządne RTSy w starym stylu na tym świecie?
StraCraft? Jak lubisz hardkorowo cisnąć APMy to polecam bardzo. Przyznaję, że dwójka pożarła dość sporo mojego czasu.
Also, jeśli szukasz jeszcze jakiegoś RTSa w stylu np. Age of Empires to może zainteresuje Cię gra 0 A.D. Jest to darmowa, open-source'owa gra, która nadal jest jeszcze w alfie, ale można już ją pobrać. Oczywiście przygotuj się na okazjonalne bugi, crashe i problemy z wydajnością (a przyciąć się potrafi, oj potrafi) bo alfa, no ale tak czy siak uważam, że warto mieć na nią oko, bo to może być całkiem dobra gra, kiedy już ją ukończą. https://play0ad.com/
\[T]/~praise the Sun! | mój tumblr
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Coldman, jubei
Usunąłem spam posta użytkownika camper 23. W związku z tym usunąłem również wasze posty, nawiązujące do wypowiedzi campera.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Żal
Jubei w takim razie mówię ci, że polecam CS GO
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

PłaskiJakDeska pisze: W sensie też Ci nie działa, czy Ci nie podeszło pod Twój gust? ;)
W sensie działa, ale no me gusta ;) Albo obsysam strasznie, nie wykluczam takiej opcji :-D
PłaskiJakDeska pisze:StraCraft?
No ba. Aczkolwiek coś nowszego by się zdało. 800x600 na dużym ekranie nie wygląda zachęcająco, a oczy się młodsze nie robią.
PłaskiJakDeska pisze: Jak lubisz hardkorowo cisnąć APMy to polecam bardzo.
Że tak głupawo zapytam, asssiotojesss?
PłaskiJakDeska pisze:Also, jeśli szukasz jeszcze jakiegoś RTSa w stylu np. Age of Empires to może zainteresuje Cię gra 0 A.D.
Hmm, popaczam. Przy okazji sprawdziłem na Widescreengaming i stara wersja DoW akurat chodziła na szerokim ekranie po edycji ini. Winter Crusade to zepsuła. Co sobie myśleli, nie wiem...
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Racter

Re: Gry komputerowe

Post autor: Racter »

Murwa w kadź, są jeszcze jakieś porządne RTSy w starym stylu na tym świecie?
Nie wiem, czy to 'w starym stylu', ale:
1. Homeworld - Deserts of Kharak
2. Grey Goo
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

Gdzie tu się daje lajeczka? ;-)
You, sir. I like you.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
PłaskiJakDeska
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:59
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: le Wrocuave
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: PłaskiJakDeska »

APM to znaczy Actions Per Minute, no a to mówi samo za siebie :)
\[T]/~praise the Sun! | mój tumblr
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Pobrałem sobie wszystkie części Life of Strange wraz ze spolszczeniem, nie mogę się doczekać weekendu, już czuję ten klimat :)
Awatar użytkownika
PłaskiJakDeska
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:59
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: le Wrocuave
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: PłaskiJakDeska »

TBH nie mogę przetrawić Life Is Strange. Przeszedłem pierwszy epizod i ani trochę mnie nie przyciągnęło. Mam dużo zastrzeżeń na temat narracji i niektórych rozwiązań. Aczkolwiek stylistycznie jest absolutnie wybitnie :> Grafika wpada w oko, świetny soundtrack (rytmy typowo indie-folkowe). Jednakże mimo wszystko nie przytrzymała mnie przy kompie. Może jeszcze wrócę z ciekawości, ale muszę się do tego zebrać.
O wiele bardziej mnie emocjonalnie sponiewierało Undertale :> To jest gra w którą koniecznie trzeba zagrać, koniecznie kilka razy.
\[T]/~praise the Sun! | mój tumblr
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

PłaskiJakDeska pisze:TBH nie mogę przetrawić Life Is Strange.
Mnie oczarował w tej grze sam początek, a potem czar szybko prysnął. Ale jakoś zmęczyłem jeszcze drugi epizod i potem poszło z górki. Na zakończenie był zaserwowany całkiem niezły twist, ale sam finał mnie rozczarował dyskredytując wszelkie dokonania poczynione przez pięć epizodów i sprowadzając całość do prostego wyboru między opcją A, a opcją B.

A Undertale usunąłem po jakichś trzydziestu minutach klikania. Nie skleiłem tej gry absolutnie.
Awatar użytkownika
PłaskiJakDeska
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:59
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: le Wrocuave
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: PłaskiJakDeska »

No faktycznie, Undertale jest dość... specyficzne. Gra typowo love/hate. Aczkolwiek mnie absolutnie zmiażdżyła. Barwne godne zapamiętania postaci, humor, łamanie czwartej ściany, niekonwencjonalne rozwiązania, świetny soundtrack :>
\[T]/~praise the Sun! | mój tumblr
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

XCOM 2 właśnie skończyłem. Równie dobry co remake sprzed kilku lat, może nawet lepszy pod względem mechaniki. Czego można się spodziewać? Solidnej dawki wymagającej, turowej taktyki, godzin zmóżdżania się nad małymi pierdółkami typu czy bardziej opłaca się zdobyć rzadki surowiec, czy zarekrutować nowego naukowca, czy lepiej rozwinąć technologię ulepszeń broni, czy może zbroi, itd. Do tego dosyć rozbudowane jak na grę tego typu opcję kustomizacji swojego składu pozwalają na stworzenie i zżycie się z własnym oddziałem antyekstraterestialnej partyzantki :P
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Wczoraj skończyłem Life Is Strange, coś pięknego. Grałem do 5:00, żeby rozegrać wszystkie zakończenia. Jedna z najlepszych gier w jakiekolwiek grałek. Po prostu magiczna, pokazująca jedno z moich życiowych motto: Życie to sztuka wyborów. W grze widzę większość plusów, mogła być dłuższa, bardziej pokazująca konsekwencje końcowych wyborów.
Czekaj na kolejną taką produkcje
Awatar użytkownika
PłaskiJakDeska
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 sty 2016, 23:59
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: le Wrocuave
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: PłaskiJakDeska »

Coldman, a czy grałeś może w Walking Dead od Telltale Games? Powinna Ci przypaść do gustu jeżeli forma Life is Strange Ci się spodobała. :)
\[T]/~praise the Sun! | mój tumblr
ODPOWIEDZ