Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
rad19dym
Introwertyk
Posty: 115
Rejestracja: 20 gru 2014, 23:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Gry komputerowe

Post autor: rad19dym »

E, tam. Już wolę tradycyjne Pokemony.
Awatar użytkownika
layne
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 lut 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Gry komputerowe

Post autor: layne »

Ten post:
viewtopic.php?f=32&t=241&start=270#p48896

Przypomniał mi o tej grze:
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=1380

Rok produkcji 2001, ale była mega ;).
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 388
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Gry komputerowe

Post autor: patha »

Gry mnie nudzą, o ile nie ma fajnych mechanizmów ,algorytmów rozwoju. Kipiące wizualnymi wodotryskami gry ze "swietną grafiką" nie robią na mnie wrażenia. Jesli jest jakis błąd logiczny w grze, to potrafi mnie odrzucić na kilometr - próbowałem grać w serię Elder Scrolls - nie dałem rady. W Morrowind postacie były tak płaskie psychologicznie, że po pierwszych kilkunastu dialogach zrobiło mi się nie dobrze. Oblivion odinstalowałem po kilku godzinach, wydawał mi się strasznie monotonny - skalowanie poziomu trudnosci, kiepskie AI przeciwników , NPC też jacys tacys - sztuczni, mechaniczni.

Teraz mnie wciągnęły czołgi online. W nic innego własciwie od dawna nie grałem.
Więcej taktyki niż w zwyczajnym FPS i sterowanie taką cegłą jest dosć wymagające.


Z ulubionych gier:
Total Annihilation, Jagged Aliance 2, Wizardry 8
spy
Introrodek
Posty: 20
Rejestracja: 25 lip 2015, 19:18
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry komputerowe

Post autor: spy »

patha pisze:Wizardry 8
pożarło ładny kawał mojego życia. Fascynujące, ile razy można przejść jedną, prostą grę o liniowej fabule! Patha, ulubiona osobowość "loner"? ;)

Mam słabiutką kartę graficzną i procesor, więc odpalam tylko stare gry. Ale one mają ten klimat, który przypomina mi dzieciństwo i pierwszy komputer brata z Need for speed i jakąś FPS, do której nazwy nie udało mi się dotrzeć, a którą pamiętam jak przez mgłę (było dużo skrzynek, baseny jakieś, szybko mnie zabijali).

Jako typowy intros nigdy nie próbowałam trybów onlinowych. Może ktoś tu siedzi w starych grach online i chęciłby wciągnąć mnie w temat? Do następnej sesji ponad pół roku, więc mogę się wciągać bez reszty w nowe rzeczy, ta wolność, ach! A internet pełen jest tych starych gier z początku XXI wieku. Anyone?
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry komputerowe

Post autor: eddard »

Może ktoś tu siedzi w starych grach online
W starych to ja nie, ale jest taka fajna gra co się zwie Hearthstone. Wydaje mi się, że nie ma dużych wymagań, więc może Ci pójdzie? Nie wiem jaki masz komputer (no właśnie, jaki masz? teraz jest dużo nowych gier, które wcale jakichś potężnych podzespołów nie wymagają). Kiedyś grałem w takie coś co się zwało Ultima Online, na polskich serwerach, gdzie należało odgrywać swoją postać i wczuwać się w klimat – taki RPG w sieci - to poszłoby nawet na komórce. Tylko nie wiem, czy jeszcze jakieś serwery istnieją. (A, chyba jakieś jeszcze są, np. ten wygląda ciekawie: http://dm-uo.pl/ – ach, stare dzieje, sam bym pograł!).
Msz
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 23 lip 2016, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Gry komputerowe

Post autor: Msz »

Ze starych gier MMO pamiętam tylko Tibie i RuneScape. A z nowości to jeżeli ktoś lubi klimaty Sci-Fi polecam Elite Dangerous.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Gry komputerowe

Post autor: Dant3s »

Ktoś grający w wiedźmina czeka na to? https://www.playgwent.com/pl https://youtu.be/4BeR52uA1T8
:)
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Tak, nawet przez te karty fizyczne pudełka z dodatkami mam.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 388
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Gry komputerowe

Post autor: patha »

spy pisze:
patha pisze:Wizardry 8
pożarło ładny kawał mojego życia. Fascynujące, ile razy można przejść jedną, prostą grę o liniowej fabule! Patha, ulubiona osobowość "loner"? ;)

Nie pamiętam, musiałbym wczytać jakiegoś save'a. Nie wiem, czy wybierając osobowość postaci kierowałem się korelacją z własną ;)

To niesamowita gra, np. system dialogów oparty na słowach kluczowych - w żadnej innej grze tego nie spotkałem. Fabuła jest liniowa, ale w samej rozgrywce jest mnóstwo elementów losowych, co zapewnia m.in. świetny mechanizm generowania potworów; poza tym świat jest prawie całkowicie otwarty, co daje poczucie wolności :) (pamiętam, że grając pierwszy raz bardzo wcześnie zabłądziłem na "Schody do nieba", pod zaklęciem kameleona udało mi się przetrwać, dotrzeć do i otworzyć jedną z bram, a potem miałem ogromną satysfakcję, gdy z pomocą takiego wielkiego przyjaznego golema [który prawie nigdy nie trafiał] po półgodzinnej walce udało mi się zatłuc jakiegoś kryształowego jednorożca, który miał 3x poziom mojej drużyny. ); ogromne możliwości rozwoju postaci i dobrze zbalansowany system nauki zdolności poprzez ich częste używanie. Myślę, że to nie fabuła była w tej grze najważniejsza, ale system walki i eksploracja terenu.
A potem był jeszcze program do tworzenia modów... :D
Ze starych gier MMO pamiętam tylko Tibie i RuneScape.
Kiedyś, bardzo dawno temu grałem w Runescape, potem uczyłem się programowania na pisaniu skryptów do bota działających na zasadzie analizy obrazu (screen scraper), co było ciekawsze od samej rozgrywki, która w dużej mierze polegała na mechanicznym powtarzaniu w kółko tych samych czynności.

Co do MMO to kilka lat temu też w polską grę Taern ,przestałem gdy nie było już z kim chodzić po mapie, zwłaszcza gdy rozpadł się mój klan. Kojarzy ktoś?
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: Des »

Chciałam założyć własny temat,ale jednak przypnę się do tego.

Czy ktoś z Was mógłby polecić jakąś grę przeglądarkową ,drużynówkę? Która nie potrzebuje unity playera i superkompa? :P Kompletnie się na grach nie znam..
lukasamd

Re: Gry komputerowe

Post autor: lukasamd »

patha pisze:Jagged Aliance 2

+100 :)

Jakoś teraz bym już chyba nie miał ochoty po raz kolejny wyzwalać Arulco.. ale tyle co przy tym i przy modach spędziłem czasu... Zabawa przednia, z tekst Ice'a typu "chłopaki, macie moje pozwolenie, jeżeli będzie źle, możecie mnie zjeść" bawi za każdym razem jak sobie przypomnę :)

A teraz.. z chęcią bym pyknął w coś a'la TA/Supreme Commander na zasadzie wojna totalna na wyniszczenie i bez ograniczeń surowcowych. Ale i zarazem coś innego niż te dwie gry, bo się po prostu przejadły.
Awatar użytkownika
layne
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 lut 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Gry komputerowe

Post autor: layne »

o paaaaaanie.... ale to była gra :D.

https://www.youtube.com/watch?v=aDu0CTSR8Dw
liari

Re: Gry komputerowe

Post autor: liari »

Jeśli ktoś z Was gra czasami w Heroes of the Storm (ew. Hearthstone - chociaż mega rzadko gram, i StarCrafta, ale mam tylko kampanię Nova Covert Ops), to piszcie śmiało:

Mara#22373
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry komputerowe

Post autor: eddard »

Ja bym w Diablo III popykał, skoro już jesteśmy przy Battle.Necie ;)
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry komputerowe

Post autor: nudny introwertyk »

Kupiłem właśnie pewną "grową" gazetkę i mam 3 kody, z których i tak nie skorzystam, więc wstawiam:

- World of Tanks - kod bonusowy - CDAW-MTBGD-WU5DP
- World of Warships - kod zaproszeniowy - CDACT2-8TGH3-ZHF8X-9EBWF
- Paladins - open Beta - PCBC12F3D0B8D60719

+jeszcze parę starych, które są wciąż ważne:
- Armored Warfare - CDA071648SKN3Y7F (ważne do 31 października)
- Chili VOD - JJ89D0Z0HLFQ90C - to chyba akurat jakieś filmy, ale wstawiam (do 30 września)
- Smite - Sol i skórka Supernova - PXSN329AFA7360211

kto pierwszy, ten lepszy ;)
ODPOWIEDZ