Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Radek
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 27 gru 2016, 17:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Gry komputerowe

Post autor: Radek »

Ja byłem strasznie intro nawet w MUDzie, a to było właśnie mmo stworzone do interakcji, grafika nie rozpraszała i prawie wszystko było zaprojektowane na wspólne działania. Był to porządny MUD (z Iron Realms), miał fajny i złożony system walki, dużo questów, admini byli cały czas zaangażowani jako bogowie i tworzyli eventy. A ja i tak grałem praktycznie solo, jakoś obawiałem się angażować "społecznie", a okazji było dużo. Trochę też przeszkadzało, że nie czułem się wystarczająco mocny w angielskim, ale to bardziej wymówka - kolega był w nim słabszy a się nie przejmował.
Czytałem ostatnio o obecnych MMO, i np. FF XIV jest popularny ale podobno gracze nie mają zbytnio chęci do interakcji. Chyba nawet gry nie są już za bardzo projektowane pod aspekty społeczne. Roleplaying najwyraźniej umiera, takie rzeczy tylko w anime.
Windu może powinieneś sobie darować, marnujesz czas na łażenie po krzakach, nic z tego nie masz, jeśli już to lepiej wchłonąć jakąś porządną grę fabularną.
I do not fear computers. I fear the lack of them. -- Isaac Asimov
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Patrycjusz pisze:Poruszyłeś ciekawy temat - introwertyzm w grach MMO.
Takie anegdotki:
Kiedyś grałem w D3. Po którymś posiedzeniu, jeden koleś zrobił mi taxi, a miał ze 700 lvli więcej. Dzięki niemu, zdobyłem w godzinkę jakieś 250 lvli i zapełniłem ekwipunek (wraz z skrzynkami) przedmiotami setowymi, legendarnymi i jakimiś kosmicznymi ilościami złota. Tak sobie pogadaliśmy, że osiągnął w tej grze już wszystko i już mu się nudzi ten grind i że stara się brać ze sobą kogoś na raidy dla towarzystwa; dodał mnie do przyjaciół (czy jak to się w Diablo nazywało). Przez kilka dni tak za nim biegałem (profit), aż w końcu jak przestałem, to on zaczął do mnie dołączać, zagadywać, inicjować jakieś wspólne aktywności. Stresowało mnie to :P Nadszedł dzień premiery Krwi i Wina i już więcej D3 nie odpaliłem.

Teraz gram w to wspomniane wcześniej ESO. Wciągnął mnie aspekt eksploracyjny mocno. Biegam sobie po całym świecie, oglądam utęsknione miejsca ze starych TESów, podziwiam widoczki, zbieram ingrydia alchemiczne, kamienie runiczne. I fajnie mi się tak biega, odpręża mnie to. Nie wyobrażam sobie gdybym miał to robić z kimś wespół, sam nie wiem. Jakoś mnie to odpycha. Chyba za dużo przegrywu na raz, tak chodzić z kumplem na spacer po wirtualnej krainie xD

Kiedyś grałem ze współlokatorem w D2. W coopie siekliśmy sobie zło, ale ta gra miała całkiem inny charakter, niż moje normalne solowe posiedzenia. Zawsze się biegło jak najkrótszą drogą, zawsze do celu, chybcikiem. A kiedy gram sam? Odwiedzam każdy kąt, czytam opisy przedmiotów, otwieram każdą skrytkę i odwiedzam każdą kapliczkę. Na dłuższą metę wolę solo.
Drimlajner pisze:Jupi :D Nareszcie w moim ulubionym sklepie :wink:
Zajebista gra. Najbardziej dopracowana z serii Faraon-Cezar-Zeus. Setki godzin w niej spędziłem. Grałem do momentu, aż opracowywałem taki rozkład osiedli, że mogłem na nim przejść każdą mapę.
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Gry komputerowe

Post autor: Krata_Browara »

Czy może gra ktoś z forumowiczów w Gwinta? Był taki czas, że we Wiedźminie tylko to mnie interesowało i przemierzałem Velen sztoby znaleźć kolejnego przeciwnika. Wczoraj właśnie ściągnąłem betę, pierwsze wrażenia pozytywne, ale ja ogólnie lubię karcianki, więc obiektywny nie jestem.
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Chińskiego Cezara miał kolega na płytce z jakiegoś magazynu z grami, swegu czasu prawie te płytkę przez zasiedzenie przejąłem.
Krata_Browara pisze:Czy może gra ktoś z forumowiczów w Gwinta? Był taki czas, że we Wiedźminie tylko to mnie interesowało i przemierzałem Velen sztoby znaleźć kolejnego przeciwnika. Wczoraj właśnie ściągnąłem betę, pierwsze wrażenia pozytywne, ale ja ogólnie lubię karcianki, więc obiektywny nie jestem.
Ja sobie od czasu do czasu gram w Gwinta prawie od początku, jak tylko się pojawił standalone. Według mnie gra jest dobra, ale też obiektywny nie jestem :roll:.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

IEM w Katowicach ktoś się wybiera ?

Virtus Pro nie wyszło nawet z grupy :(
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Gry komputerowe

Post autor: nudny introwertyk »

Znowu parę kodów od nudnego:

Galactic Junk League - 9PETVFARE1U
GWINT - kod do bety - ANY08BBEC0F8CAE984
F-Secure Safe (antywirus chyba) - DDAQG-NMJUR-XTSKB-ZQJQB
Margonem (naprawdę ktoś jeszcze w to gra ? xD) - VJ5-SE2-8JAX (jakieś kryształy czy coś tam)
E-tutor (nauka angielskiego, ma dobre oceny)
- CDA-0175287987
- CDA-0299525845
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Gry komputerowe

Post autor: SCD »

Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
Marla
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2017, 16:48
Płeć: kobieta

Re: Gry komputerowe

Post autor: Marla »

Gry mru.
Często lubie ''zamykac sie'' w swiecie gier, nawet bardzo, czasami przesadnie.
Jest ich tak wiele.. wiec wymienie ulubione w ostatnim czasie : Wiedzmin oczywiscie, assassiny wszystkie, FarCry Primal, Fable 1 - 3, seria cultures, settlersy, stronghold nu.. i rozne strategiczne lub jakies rpg i inne... :oops:

Wlasnie, ktoś gra jeszcze w Fable? (1-3)
M.
Awatar użytkownika
borek921
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2017, 0:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Gry komputerowe

Post autor: borek921 »

Marla pisze:Gry mru.
Często lubie ''zamykac sie'' w swiecie gier, nawet bardzo, czasami przesadnie.
Jest ich tak wiele.. wiec wymienie ulubione w ostatnim czasie : Wiedzmin oczywiscie, assassiny wszystkie, FarCry Primal, Fable 1 - 3, seria cultures, settlersy, stronghold nu.. i rozne strategiczne lub jakies rpg i inne... :oops:

Wlasnie, ktoś gra jeszcze w Fable? (1-3)

Czemu akurat Primal? :D wg mnie najslabsza ze wszystkich :D W Fable 1 gralem dawno, dawno, dawno temu... obecnie zatracam sie zupelnie w nowym Mass Effect :)
"Always knew I didn't belong in this world. I wasn't made for this. But I'll never forget- those who betrayed me, and those who never failed my trust. I'll be carrying nothing but this lesson: never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past. I'll never find peace here. So, I'll seek justice for myself. I'll choose the truth I like. - Agent 47
Awatar użytkownika
Marla
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2017, 16:48
Płeć: kobieta

Re: Gry komputerowe

Post autor: Marla »

Zaciekawił mnie ten prehistoryczny motyw, moze wlasnie dlatego :D
A w Mass Effect nie miałam okazji grać, jakoś nie potrafię się przekonać do klimatu przyszłości, technologii czy kosmosu...
Wole jakies fantastyczne gry, magia, elfy czy cos :D
M.
Awatar użytkownika
borek921
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2017, 0:34
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Brodnica, Toruń

Re: Gry komputerowe

Post autor: borek921 »

A ja z kolei w druga strone ;d znaczy lubie fantasy tez, lubie Warcrafta, Dragon Age, uniwersum Tolkiena etc, ale sci-fi jakos mnie bardziej chwyta, uwielbiam sie gapic w gwiazdy i rozmyslac :) Polecam dac szanse ME, fenomenalna fabula na wielka skale i ekipa wyjatkowych, zapadajacych w pamiec postaci :)
"Always knew I didn't belong in this world. I wasn't made for this. But I'll never forget- those who betrayed me, and those who never failed my trust. I'll be carrying nothing but this lesson: never trust anyone and rely on your instincts. Forget the past. I'll never find peace here. So, I'll seek justice for myself. I'll choose the truth I like. - Agent 47
Awatar użytkownika
Marla
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2017, 16:48
Płeć: kobieta

Re: Gry komputerowe

Post autor: Marla »

Z racji tego, że odczuwam ostatnimi czasy pustkę z powodu ukończenia wiedźmina.. too w sumie.. czemu nie! :D
Będę miała zajęcie na weekend i mam wielką nadzieję, że na parę nocy również... :oops:
M.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

To ja coś wrzucę, co od niedawno wyszło z Early Access na steamie a jest warte uwagi.
https://www.youtube.com/watch?v=C5_eSS-NTeU
Turowo-taktyczny rpg, gdzie przewodzisz grupie najemników w świecie fantasy bez magii i innych takich dupereli. Za to hordy orków, nieumarłych i zwykłych bandziorów. Jak dla mnie wciągające, dosyć mocno brutalne (śmierć postaci jest permanentna i często się po tym już nie idzie pozbierać) i w miarę rozbudowane. Masa broni, zdolności i featurów które sprawiają że większość starć jest ciekawa i wymagająca.
http://store.steampowered.com/app/365360/
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: tomektomek »

Ja chciałbym gorąco polecić wszystkim grę Firewatch - coś niesamowitego, oprawa graficzna, muzyczna, historia, dialogi... dla mnie jedna z najlepszych gier EVER.
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

A ja póki serwery jeszcze istnieją, polecam zagrać sobie w klasyka Unreal Tournament. Może na mnie wpadniecie
ODPOWIEDZ