Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Eeeee, to w takim razie biorę z dystansem twój brak komputera. Telefon to dzisiaj praktycznie to samo, tylko z mniejszym monitorem. Jest już nawet laptop, do którego wkłada się telefon, jako jego serce obliczeniowe. Granica się zaciera, witamy w PC master-race :P
Awatar użytkownika
maugo
Intronek
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2018, 17:51
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Monaghan

Re: Gry komputerowe

Post autor: maugo »

Nie jestem na tyle obeznana w technologii żeby używać telefonu jako komputera, tak myślę przynajmniej. Jak dla mnie telefon to Social media, kontakty i jakieś drobne dokumenty tekstowe.
Kocham siebie.
maestroeniks
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2018, 20:16
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP

Re: Gry komputerowe

Post autor: maestroeniks »

Z tego co zauważyłem jest tu kilku fanów produkcji Paradoxu ja jestem jednym z nich. Moimi ulubionymi grami jest Crusader Kings 2 choć w 1 też grałem oraz Stellaris( była to pierwsza gra jaką kupiłem po założeniu konta na Steam). Ogólnie mówiąc jestem fanatykiem gier strategicznych w których trzeba trochę "spocić" umysł oraz czasem pogrywam w jakiegoś RPG tak dla odreagowania.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: jubei »

A co myslicie o minigierkach? Typu flashowe. Ja kiedyś trafiłem na gierki flashowe skutnika 10 gnomes. Obecnie już nie we flashu http://www.mateuszskutnik.com/ ale w archiwum znajdziecie. Swietna seria równiez submarine.
"Life is so unnecessary"
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: s1a3p1a1 »

A to flash jeszcze dycha? Adobe uprawia dzisiaj nekromancję, a niedawno była to wręcz nekrofilia! W wiki artykuł odnośnie ich technologii zaczyna się od wyrazu "deprecated" - i całkiem słusznie. Pisanie w tej technologii nie było takie znowu proste i choć efekty były ciekawe, przypominały wbijanie pinezki cegłą.

Już dawno nie widziałem nic opartego o flash, choć masa stron wymaga zainstalowanej wtyczki. Nie wiem jednak po co. Ciągle się to to chce aktualizować i zżera kolejne megabajty, próbując jednocześnie instalować dziadostwo pt. "McAfee Security". Ugh.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: jubei »

Flash był fajny tylko sie crashował albo zawieszał przeglądarkę, Zaniżał statystyki Mozilli i był kolcem w d.. na ich otwarty, bezpluginowy web. Takie cuda jak we flashu i bracie shockwaves to żaden canvas/html5 nie robił. Dopiero potem jak weszła technologia WebGL mozna robic gry z ładna grafiką, ale widzisz gdzieś gry w webgl? Bardzo mało ich jest i a jak jest to dużo pobierać trzeba. Dla mnie to porażka przenosić kod gry na javascript/webgl. Lubie innowacje, jest emscripten jest ASM.js ale to nie jest praktyczne. Widac gdzie to prowadzi bo ludzie chcieli nawet implementować webCl.... po co.
Oprócz kilku zajebistych demek, które popchneły zaawansowanie techniczne przeglądarek, nic sie na to nie wydaje. Najlepsze obecnie demo webgl to https://playcanv.as/e/p/44MRmJRU/, duże wymagania, nowa wersja przeglądarki, nowe sterowniki, webgl 2.0, web workers i co tam jeszcze.
Na flasha mozna cuda robic, jest tez unity to samo bo plugin trzeba ale jest fajna strzelanka na przeglądarke http://www.nplay.com/BeGone/

W pewnym momencie zrobił się syf, flash miał mnóstwo awarii zgłaszanych do Mozillii, instalował siez crapem (normalny uzytkownik internetu zawsze odznaczał automatyczne aktualizacje i instalował z pewnych źródeł....i było czysto) no i adobe odpusciło widząc jak mozilla atakuje. Nie ma takiego wsparcia a poradzili by sobie z awariami. Otwarte standardy to nr 1., to konieczność, flash był ich przeciwieństwem, ale szkoda że tak adobe odpuściłi i reszta, bo robili nawet wtyczke wersje na androida. Takie fajne mini gry we flashu np http://www.mateuszskutnik.com/submachine/ cała seria submashine.
"Life is so unnecessary"
krawka
Zagubiona dusza
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2018, 10:22
Płeć: kobieta

Re: Gry komputerowe

Post autor: krawka »

ja gram na PC w Wiedźmina i czasem w minecratf ale powoli przerzucam sie na psx
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Zacząłem trochę w Hurtworlda pykać
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: s1a3p1a1 »

Po przeglądnięciu kolejnych modyfikacji do serii "Stalker", ze smutkiem doszedłem do wniosku, że to gniot. Nadal pamiętam zapowiedzi pierwszej części i różnice są po prostu przytłaczające. O ile znajdzie się kilka ciekawych rozwiązań i technik, tak czuję, że potencjał drzemiący w teorii nie znalazł ujścia do praktyki, w żadnym aspekcie. Seria jest po prostu mała ciałem, a wielka duchem. Żaden mod nie jest w stanie tego zmienić.
Awatar użytkownika
djaq
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 15 lut 2013, 23:52
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Gry komputerowe

Post autor: djaq »

Przechodzę pomału Wolfesteina: New Order, a już w kolejce czeka Batman: Arkham Knight :D
5w4
INTJ
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

E3 przeszło z hukiem, jak co roku konferencje dopisały masą żenujących scenek.
https://www.youtube.com/watch?v=yfI3AeIzSfE
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Gry komputerowe

Post autor: Marten »

Na targach Ubi ogłosiło, że do 18 czerwca można ściągnąć za darmo "For Honor" -> https://free.ubisoft.com/promotions/for_honor/26/ raz przypisana gra do konta zostaje na stałe, polecam bo gra naprawdę spoczko: https://youtu.be/rKYndu-Hqkc :)
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: s1a3p1a1 »

Takoż samo na E3 padła wreście informacja, o kontynuacji "Dying Light" - całkiem unikatowej produkcji Teklandu. Pytanie, czy wyciągną wnioski ze wszystkich gaf, jakie tam popełniono... Póki co bowiem chwalą się wielkością mapy - jak swojego czasu deweloperzy od "DayZ"...

Zaczęło się od "Dead Island", a którego nie wytrzymałem i wywaliłem z dysku po ~dobie rozgrywki. Jego nadstawka pt. "Riptide", także nie miała nic ciekawego do powiedzenia. "DL", to zabieg kosmetyczny - zmiana nazwy i wprowadzenie nieco głębszych postaci - jeśli w ogóle można mierzyć przepastność w kałuży. Gra zaciekawiała głównie mapą i elementami parkouru. Możliwością wspinania się po tym, co wcześniej stanowiło przeszkodę. Oczywiście z wyłączeniem ścieżek tarasowanych przez niewidzialne ściany świata, bądź questów. Bo takowe dalej były. Warto także nadmienić muzykę i efekty specjalne - szczególnie symulację wiatru w wysoko położonych miejscach. Miało się realne wrażenie przebywania na dużej wysokości. Grę niestety grzebały beznadziejne postacie, brak opcji podejmowania wyborów, pseudo surwiwal i o wiele przejaskrawione zombiaki, często o nadludzkich mocach. Wszystko to było oplątane miernej jakości fabułą, której już nawet nie pamiętam - bo i po co? Nie było to ani ambitne, ani zabawne...
Nie zmienia to faktu, że gra była w pewien sposób intrygująca. Może jakimś cudem deweloperzy wyciągną wnioski i nie będą podążać tą samą drogą, co chociażby Bethesda, która również coś nie coś zapowiedziała. Chociażby "Fallouta", który nie uczy się na błędach.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Nie wiem ile osób tu kojarzy serię Red Faction? Jedyna gra w której na multi można do znajomego krzyknąć "uważaj ściana" po tym jak się przez przypadek te ścianę w jego kierunku wysłało :D. Fizyki zniszczeń z tej gierki do dzisiaj zdaje się nikt nie pobił. Ostatnio odświeżyli 3cią część, zdaje się by lepiej na nowszych sprzętach działała. Ot taka ciekawostka.
https://www.youtube.com/watch?v=jRnn94RoluI
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Kupiłem Don't Starve i sobie teraz pykam
ODPOWIEDZ