Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Luke »

Czy jest na co czekać? Steamowe wyprzedaże od dłuższego czasu są mało imponujące.
Albo te same promocje od lat, na przykład stare Tomb Raidery za 4zł.
Albo promocje typu 10% na jakąś nowszą grę.

Na GOGu za to podczas promocji, która dziś zresztą minęła, kupiłem sobie Papers Please i Jazz Jackrabbit 2.
A na Nintendo Switch grę Wargroove.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Na "No man's ski" czekam, może dadzą 60%
Teraz Epic szaleje to może steam też coś pokaże
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Luke »

Obecnie do kupienia za 100zł.
https://gg.deals/game/no-man-s-sky/

No i jest w Xbox Game Passie (też na PC jest), ale to nie jest na stałe, a tylko abonament.

Zobaczymy, czy na Steamie dadzą lepszą oferte.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Na steamie co roku dawali -60%, albo -50% na no man's sky, co daje w przeliczeniu 107zł, albo 86zł
Ostatnio była promocja -50%, ale nie kupiłem, bo liczę, że może puszczą -60%
Dropła mi skrzynka warta 30zł + miałem jeszcze z innych itemów z CS 20zł, więc gra mnie będzie kosztować jeszcze mniej.
Awatar użytkownika
Introwertka
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:09
Płeć: kobieta
MBTI: INFP

Re: Gry komputerowe

Post autor: Introwertka »

Lubie gry z bogatą fabułą dlatego też nieobce są mi kultowe klasyki tj.: Baldurs Gate, Icewind Dale, Jade Empire, Broken Sword, The Longest Journey: Najdłuższa podróż, Dreamfall oraz nowsze: Pillars of Eternity, Torment tides of numenera, Life is Strange, Night in the Woods, Little Misfortune i do tego dodam jeszcze tak przykładowo kilka nieco mniej znanych ale interesujących "indyczków", które cenie sobie za różnorodność i nieszablonowe podejście a jakie miałam okazje wypróbować z tych dostępnych na Steam :mrgreen: :
Wintermoor Tactics Club
The Gardens Between
ENIGMA
Forgotton Anne
LUNA The Shadow Dust
Tengami
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Luke »

Poprzeglądałem sobie swoją bibliotekę i u mnie dominują gry, które nie kładą nacisku na fabułę, a bardziej na rozgrywkę. Nie będę mógł za dużo polecić.

Ale spróbuje:
Gry z gatunku Point&Click
Oxenfree
Catherine
Broken Age
Simulacra
Dragon Age Origins
The Stanley Parable
Spec Ops: The Line
This War of Mine: Stories

Dziwnie się czuje, że polecone przez Ciebie gry wymagają na najniższych mniej więcej moją kartę graficzną. Chyba czas na upgrade.

Domyślam się, że ograłaś, ale ostatnio wpadła Persona 4 Golden na Steama.

A, no i jak ktoś chce to na Epic Games Store jest za darmo Pathway, a na Steamie/PS4/X360/XOne Injustice: Gods Among Us. Oba do zgarnięcia do 25 czerwca.
Awatar użytkownika
Introwertka
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:09
Płeć: kobieta
MBTI: INFP

Re: Gry komputerowe

Post autor: Introwertka »

Luke pisze: 20 cze 2020, 22:59Dziwnie się czuje, że polecone przez Ciebie gry wymagają na najniższych mniej więcej moją kartę graficzną. Chyba czas na upgrade
Przyznam się, że przy bardziej wymagających grach to jadę zawsze na minimalnych wymaganiach i co prawda czasami wychodzi ledwo na styk ale jakoś komp daje rade (a że przy tym często nagrzewa mi się tak, że naleśniki można by na nim smażyć to już inna sprawa :oops: ).
Ze wspomnianych przez ciebie gierek szczególnie spodobały mi się: Oxenfree i Broken Age wyglądają naprawdę zachęcająco i na coś bardzo w moim guście aż dziwne, że jeszcze ich nie ograłam, koniecznie muszę nadrobić :mrgreen:
No i dzięki za cynk na te bezpłatną gierkę Pathway skłoniło mnie to by uzupełnić moją wcześniejszą wypowiedź i podać jeszcze kilka interesujących również oficjalnie darmowych i takich pixel-artowych tytułów:
Project Kat
Dreamfarer
Pocket Mirror
Plus jeszcze taka humorystyczna dostępna online:
Anime Dream Girl
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 531
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: jubei »

Hmm mnie zawsze interesowały dziewczyny co grały w gry komputerowe.

Sama to instalujesz i zmieniasz ustawienia? Komputer też sama składałaś?
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Introwertka
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 12 cze 2020, 21:09
Płeć: kobieta
MBTI: INFP

Re: Gry komputerowe

Post autor: Introwertka »

jubei pisze: 21 cze 2020, 23:26Sama to instalujesz i zmieniasz ustawienia? Komputer też sama składałaś?
OK. Nie wiem czy to tak na poważne te pytania, czy nie i być może zdecyduje źle wybierając z możliwych odpowiedzi - odpowiedz na serio - ale na te porę nie bardzo wiem jak by zrobić wersje żartobliwą a odwlekać też mi się nie chce. Jest ryzyko, że jak nic nie napisze to nie zrobię tego wcale i później przyblokuje się w udzielaniu na tym forum, bo będzie mi zwyczajnie głupio.
Przechodząc do rzeczy:
Nie widzę nic skomplikowanego w odpaleniu instalatora, czy zmianie ustawień.
Jeśli chodzi o składanie komputerów to tego nie robię a w razie problemów sprzętowych zanoszę do serwisu w ostateczności pozostaje mi wymiana dogorywającego sprzętu na nowy a że technologia idzie do przodu to zwykle jest coś lepszego choć w przedziale cenowym zbliżonym do wysłużonego poprzednika.
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Luke »

Dziś nie trzeba się znać na instalowaniu i ustawieniach. Wszystko jest Plug&Play.

Na takim Steamie odpala się grę i ona instaluje to co potrzebuje, jakieś Frameworki czy brakujących .dll
Patche są automatycznie wgrywane do gry, czy to przed ściągnięciem na serwerze, czy przed uruchomieniem chce ściągnąć, więc nie ma takiej opcji jak kiedyś, że trzeba wertować internety w poszukiwaniu hotfixa.
Obrazek

Albo grzebać w plikach gry, żeby zmienić jakąś linijkę, bo wykrzacza się gra przez to.
Obrazek

To już pieśń przeszłości. Oczywiście zdarza się i dziś, ale mniejszy procent w porównaniu do kiedyś.
Obrazek
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

jubei pisze: 21 cze 2020, 23:26 Sama to instalujesz i zmieniasz ustawienia? Komputer też sama składałaś?
Aż żem śmiechł z takiego pytania, jeśli to było na serio. Co ma płeć do przesunięcia suwaka w ustawieniach gdy nie działa i włożenie kabelka tam gdzie pasuje przy wymianie części w PC?

A w temacie już, na Steamie był festiwal indyków i ograłem sobie nowego Strongholda: Warlords i jakoś mnie nie chwycił. Creeper World 4 za to zapowiada się ciekawie. Trafiłem też na grę o uczeniu maszynowym gdzie trzeba zaspokajać potrzeby kotków, ale demo było nie do znalezienia przez błędy sklepu.
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Luke »

Komora maszyny losującej jest pusta, następuje zwolnienie blokady...
Obrazek
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Wyłapał ktoś jakieś warte uwagi zniżki?
Awatar użytkownika
Luke
Intronek
Posty: 56
Rejestracja: 27 gru 2017, 17:06
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Luke »

Sonic Generations Collection - 3,60 zł
Portal 2 – 7,19 zł
Stardew Valley 32,39 zł
DOOM Eternal – 124,99 zł
DOOM 64 – 6,30 zł
Ori and the Blind Forest: Definitive Edition – 17,99 zł
Trine 4: The Nightmare Prince – 32,39 zł
Payday 2 – 3,59zł
Bayonetta – 21 zł
Thief (2014) – 11,25 zł
Rise of the Tomb Raider – 26,99 zł
Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour – 7,19 zł
Metal Gear Solid V : The Phantom Pain - 21,90 zł
Bulletstorm: Full Clip Edition 14,29 zł

No i sporo indyków za około 10-15zł.
Tu masz rozpiskę: https://gg.deals/deals/steam-summer-sale-2020/

PS: U konkurencji za darmo Stranger Things 3: The Game
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 531
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: jubei »

O, i takie coś mnie zachęca do zainstalowania wreszcie Steama :):):)

@Introwertka
Przepraszam za tamto pytanie, ale ja jestem z tych dino, którzy własnie jeszcze sami składali kompa a gierki przeważnie z crackami się kombinowało. Zapomniałem że teraz to się tworzy biblioteki gier w programach typu steam.
"Life is so unnecessary"
ODPOWIEDZ