Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Nigdy nie lubiłem gier taktycznych, ale ostatnio wciągła mnie gierka Age of civilizations II. Dosyć prosta w obsłudze i sam gram na prostym poziomie jako laik strategów. Bardzo przyjemnie się gra i podbija Królestwem Polskim :D
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Paradox Con trwa, zapowiedziano Crusader King 3. To chyba jedyna gra która mogła sobie pozwolić na taki trailer.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Polan pisze: 20 paź 2019, 18:08 Paradox Con trwa, zapowiedziano Crusader King 3. To chyba jedyna gra która mogła sobie pozwolić na taki trailer.
Deus vult!
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Drim »

highwind pisze: 20 paź 2019, 20:06 Deus vult!
Podobno ciach ciach ciach wycięto z ostatecznej wersji gry.
Ciekawe czy z całymi krucjatami (+ dżihadem) czy tylko te dwa występujące łacińskie słówka.

Pontifex Vult? (w zamian)

A i Victoria 2 wreszcie jest na GoG! :D
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

Tegoroczne mistrzostwa świata w tetrisa zaczęli wrzucać!
https://www.youtube.com/channel/UC-8BAE ... KQp1ULVnaQ
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Panie i Panowie! Diablo 4:
https://www.youtube.com/watch?v=0jddRH-xWXg

EDIT:
i jeszcze gameplay - https://www.youtube.com/watch?v=73Cg4akqTsg

Bardzo mi się to podoba.
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Gry komputerowe

Post autor: enter enigma »

Nie gram, bo nie umiem :oops: Jedyne w co grałam to Mario i Icy Tower, kiedy byłam w podstawówce.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Superhot dobra polska produkcja dostępna na Epic Game za free
Do 17:00
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Na Epicu od 19.12 codziennie aż do Nowego Roku jest inna gra do odebrania za darmo. Czyli ogólnie 12 tytułów do wyhaczenia.
Awatar użytkownika
Pilotka19
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 08 gru 2019, 15:54
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Tychy

Re: Gry komputerowe

Post autor: Pilotka19 »

Ostatnio namiętnie grywam w Don't Starve Together.
Jakby ktoś miał ochotę dołączyć to się nie obrażę za towarzystwo. :D
I'm in my head again
I took more medicine
Ripped up the parts from my heart and my chest again
Awatar użytkownika
beh
Intronek
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2015, 23:01
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: beh »

Lubię gry w których można budować i zarządzać więc parę dni temu kupiłem Satisfactory i jestem oczarowany tą grą. Jest podobna do Factorio. W obu grach dostaje się otwartą przestrzeń i buduje fabrykę, automatyzuje produkcje, ulepsza dostarczanie materiałów. O ile Factorio ma zakończenie i cel główny to w Satisfactory chyba jak na razie go nie ma, gra jest ciągle rozwijana. Jak ktoś lubi zaczynać od niczego, a tylko otwartej przestrzeni to polecam.
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry komputerowe

Post autor: rael »

Brakowało mi w ostatnich latach takiego typowego drużynowego RPGa na modłę starszych gier BioWare. I wreszcie go znalazłem. GreedFall mimo pewnych naleciałości i zgrzytów jest bardzo przyjemną grą z ciekawą fabułą, świetnie rozplanowanymi wielowątkowymi questami pobocznymi, wyrazistymi towarzyszami i dość nietypowym, choć nadal rozpoznawalnym miejscem akcji. Nie ma zbyt wielu gier osadzonych w settingu inspirowanym Ameryką za czasów epoki kolonialnej.

Pomimo ewidentnych inspiracji grami typu Dragon Age i Knights of the Old Republic, GreedFall sprawia wrażenie czegoś innego, a nawet dodaje parę własnych ciekawych pomysłów. Szczególnie podobał mi się pomysł z ekranem loadingowym podczas przechodzenia między lokacjami, gdzie trafia się do punktu handlowego, gdzie można zmienić towarzyszy, ulepszyć ekwipunek, uwarzyć mikstury, kupić nowy sprzęt i pozbyć się obecnego tałatajstwa zalegającego w ekwipunku. Proste, a bardzo ułatwia rozgrywkę. Szkoda tylko, że sam świat jest pustawy, rozgrywka trochę nierówna, a lokacje niezbyt różnorodne. Na szczęście w tym konkretnym przypadku, liczba zalet jest znacznie wyższa od wad i niedociągnięć.
Awatar użytkownika
Percy
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Percy »

rael pisze: 22 sty 2020, 12:20 Brakowało mi w ostatnich latach takiego typowego drużynowego RPGa na modłę starszych gier BioWare.
Mogę z czystym sumieniem polecić Pillars of Eternity.
Awatar użytkownika
rael
Stały bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 22 kwie 2018, 20:39
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gry komputerowe

Post autor: rael »

Percy pisze: 22 sty 2020, 12:46
rael pisze: 22 sty 2020, 12:20 Brakowało mi w ostatnich latach takiego typowego drużynowego RPGa na modłę starszych gier BioWare.
Mogę z czystym sumieniem polecić Pillars of Eternity.
Pillarsy dawno temu ograne :P Bardzo fajna i nostalgiczna produkcja. Nie miałem jeszcze okazji przejść kontynuacji. Póki co leży na kupce wstydu i czeka aż znajdę czas, którego wiecznie brakuje.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2121
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Drim »

rael pisze: 22 sty 2020, 13:15 Pillarsy dawno temu ograne :P Bardzo fajna i nostalgiczna produkcja. Nie miałem jeszcze okazji przejść kontynuacji. Póki co leży na kupce wstydu i czeka aż znajdę czas, którego wiecznie brakuje.
Skandal! Co te introwertyki to ja nie wiem!

Deadfire to naprawdę dobra pozycja. Fabularnie słabiej ale taktycznie (pojedyncze bitewki ale też i wieloklasowanie), muzycznie (voice acting i soundtrack), oraz eksploracyjne jest to miód.

Klimat jest boski! Karaiby fantasy! W sensie piraci z Karaibów, w sensie rywalizacja Angielskich, Fhranzuskich i Hiszpańskich doby XVI-XVII wieku, ale fantasy. Co w sumie nie każdemu może przypaść do gustu, a ja doceniam ten odważny krok (po części 1 z dodatkiem łączącej klimat Baldur's Gate z Icewind Dale, 2 daje powiew czegoś świeżego).

Jak tylko wymienię komp na nowy to na pewno powrócę do tej gry. Dodali tryb turowy (w odpowiedzi na niejako kwintesencję rozgrywek rpg), którego nie próbowałem a chciałbym.

Ja ostatnio Tropiko 3, chyba mam słabość do Karaibów.
ODPOWIEDZ