Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Suchy69
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 19 mar 2017, 20:01
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Suchy69 »

Jaką mapkę usunęli z LoLa? ;o
Chodzi Ci o Dominiona?
Awatar użytkownika
Ayan0
Intronek
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2017, 21:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFJ

Re: Gry komputerowe

Post autor: Ayan0 »

Smutny Zębodół pisze:Jaką mapkę usunęli z LoLa? ;o
Chodzi Ci o Dominiona?
Tak, o Crystal Scar. Mało graczy w nią grało, ale jednak mi przypasowała najbardziej.
"The comfort — the inexpressible comfort of feeling safe with a person — having neither to weigh thoughts nor measure words, but pouring them all right out, just as they are, chaff and grain together; certain that a faithful hand will take and sift them, keep what is worth keeping, and then with the breath of kindness blow the rest away."
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry komputerowe

Post autor: eddard »

Skończyłem ostatnio Wiedźmina 3 i stwierdziłem, że wskoczył do mojego top 3 wszechczasów. Tak się składa że znajdują się nim trzy gry różniące się znacząco stopnie wykorzystania specyfiki growego medium. Od najmniej do najbardziej growej prezentowałoby się to tak:

Wiedźmin 3. Szczytowe osiągnięcie tradycyjnego modelu gry video, znanego i ulepszanego od lat. Historia, którą właściwie można by też opowiedzieć w innym medium, ale która jednak jeszcze zyskuje przez to że sami w niej uczestniczymy.

Dark Souls. Arcymistrzostwo mechaniki, ale też gęsty klimat i świat wypełniony sekretami. Wszystko ma w nim swoje miejsce i wszystko jest przemyślane do ostatniego szczegółu. Stadium pośrednie między tradycyjną a grową narracją.

Journey. Stuprocentowa gra, coś, czego nie dałoby się opowiedzieć ani doświadczyć w jakikolwiek inny sposób. Nie ma żadnych dialogów, narrację tworzymy sami wraz z innymi napotkanymi po drodze graczami, a i tak na koniec łzy cisną się do oczu.
Awatar użytkownika
Nocnik
Pobudzony intro
Posty: 153
Rejestracja: 15 kwie 2017, 19:14
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Podhale

Re: Gry komputerowe

Post autor: Nocnik »

Gram sobie w Neverwinter (online) tak 10 min dziennie czasem dłużej. Mimo że to MMO to opuściłem gildię i gram sam.
„Ciekawym paradoksem jest to, że kiedy akceptuję się takim, jakim jestem, wtedy mogę się zmieniać” Carl Rogers

Overthinking Kills Your Happiness.
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Gry komputerowe

Post autor: SCD »

Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry komputerowe

Post autor: Polan »

https://www.youtube.com/watch?v=5yu7FVZOyAo
Gwent w Public Betę wszedł
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

Widziałem 13, czekam niecierpliwie, mam nadzieję, że wymagania nie będą wysokoie
Polan fajnie, bo wieśka 2 dali za free
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Gry komputerowe

Post autor: SCD »

Ano, jedynka nie wydawała się by miała wysokie wymagania, a mimo tego przy maksymalnych detalach nie najgorszy komputer lubił grzać pokój z przeciążenia. Sądzę, że grafika będzie dosyć podobna, już sama jedynka pod tym kątem była super, zresztą- nie o grafikę tutaj chodzi 8)
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Planuję kupić Tekkena 7 na PC. Ktoś będzie chętny do popykania?
W trójeczkę mocno pocinałem na studiach ze współlokatorem na emulatorze, więc takiej okazji przepuścić nie mogę.
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Gry komputerowe

Post autor: SCD »

Aż dziwne, że Coldman nie zapostował.
Life is Strange 2 w sierpniu
Dev rozgrywka

Jak widać, szata graficzna nie uległa znaczącym zmianą. Właściwie, wcale się nie zmieniła, ale może to i lepiej?
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gry komputerowe

Post autor: Coldman »

To będzie dobra gra, ale nie najlepsza. Cudu z tej historii nie wykrzeszą by znów można było przy niej płakać. Kierowanie ekstrawertyczką nie będzie dawało tyle przyjemności :D
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Jesteśmy świeżo po targach E3. O dziwo, ze wszystkich trailerów i zapowiedzi jakie widziałem, największe wrażenie zrobiło na mnie to:
https://www.youtube.com/watch?v=j3AR3RSUBkA - Spider Man
Jeśli cała gra będzie tak wyglądać, w sensie praktycznie Batman: Arkham City, tyle że w universum Marvela z Peterem Parkerem w roli głównej, to ja jestem kupiony. Poza tym, fajnie zapowiada się nowy God of War.
Awatar użytkownika
James Sunderland
Intronek
Posty: 47
Rejestracja: 11 maja 2017, 14:43
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ-T

Re: Gry komputerowe

Post autor: James Sunderland »

Ja tam już chyba stary jestem i nie nadążam za nowościami, lubię natomiast odświeżyć sobie stare tytuły: trylogię Silent Hill, Resident Evil w różnych odsłonach, poza tym serię Tony Hawk's Pro Skater.
Wkurzony_Kosmita
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 13 cze 2017, 11:53
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: Wkurzony_Kosmita »

Ja gram niemal wyłącznie w stare tytuły. Przy czym stare oznacza STARE. Ostatnio np. w Might and Magic The Book One: Secret of the Inner Sanctum. Rok 1986.
Z nowości to Elite: Dangerous (ale ostatnio rok temu) i No Man's Sky (też już prawie rok temu).
Oprócz tego zbieram gry komputerowe w kartonowych pudełkach, z drukowanymi instrukcjami itp. To, co dziś się zowie „edycją kolekcjonerską”, a kiedyś było standardem.
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Gry komputerowe

Post autor: SCD »

Coldman pisze: 14 cze 2017, 0:05 Kierowanie ekstrawertyczką nie będzie dawało tyle przyjemności :D
Obrazek
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
ODPOWIEDZ