Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
bezimienny
Introwertyk
Posty: 93
Rejestracja: 09 cze 2008, 13:20
Płeć: nieokreślona

Gry komputerowe

Post autor: bezimienny »

Gra ktoś jeszcze w gry komputerowe? :) Ja ostatnio z powrotem gram w Heroes of Might and Magic II i III. Mój ulubiony zamek w "trójce", to Inferno. Wiele osób na niego narzeka a ja postanowiłem odkryć jego zalety i już go polubiłem, zwłaszcza stworki 7. poziomu, co widać po avatarze. :) W "dwójkę" gram z młodszą siostrą , bo ona się dopiero uczy. :) Poza tym lubię Fallouta 2 i Jagged Alliance 2, w pierwszą część JA też grałem, ale z ciekawości. A tak to Doom, ale ten pierwszy - najlepszy. :D I ogólnie dużo starszych i kultów FPSów oraz turówek.
Awatar użytkownika
delirio
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 13 wrz 2008, 0:12
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: out of space

Re: Gry komputerowe

Post autor: delirio »

bezimienny pisze:Gra ktoś jeszcze w gry komputerowe? :)
Ej no Stary to trafiłeś w 10. Ja to namiętnie napieram w Diablo2 już kilka ładnych latek. Gram paladynem, przedzieram sie przez piekło i jakoś mi to nie idzie, ale uwielbiam to i koniec. Oprócz Diablo2 lubie jRPG a także nieśmiertelną Lare Croft. :D
"Always Look on the Bright Side of Life.

Life's a Piece of Shit, When You Look at It."

Monty Python
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

Heroes to chyba moja ulubiona gra, w trójce grałem Rampartem (elfy) :)

Diablo też uwielbiam. W dwójce grałem głównie zabójczynią. Nie porwałem się (i żałuję) tylko na ten tryb 'giniesz i kapa, grasz od nowa'. Teraz już nie będę zaczynał, czekam na trójkę ;)

A od siebie dodam Cywilizajcę.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Gry komputerowe

Post autor: Sorrow »

bezimienny pisze:Gra ktoś jeszcze w gry komputerowe? :)
Ano gram trochę. Ostatnio mniej niż kiedyś, ale nadal gram.
bezimienny pisze:Poza tym lubię Fallouta 2 i Jagged Alliance 2, w pierwszą część JA też grałem, ale z ciekawości.
Ha :D .
Ja lubię pierwszego Fallout'a :D . Uwielbiam ten retrofuturystyczny klimat, no i samą rozgrywkę :D . Nawet zrobiłem do niego parę małych modów, no i trochę się zadawałem z fanatykami z NMA dopóki nie stwierdziłem, że za bardzo się koncentrują na Falloucie 3 (którego zresztą nie cierpią - masochiści, czy co?).
JA2 mi się podobało pod względem mechaniki, ale już sama gra niezbyt - żołnierze wroga i najemnicy zaczynający z pistoletami i tym podobne kwiatki sprawiły, że nie grałem w nią długo.
Fallout z mechaniką walki JA2 byłby boski :D .

Poza tym do niedawna grywałem w gry z serii Close Combat, głównie Modern Tactics, ale trochę mi się przejadło wojowanie.

Teraz głównie gram w BG2 - a raczej w kawałek moda, który zrobiłem.

Tak swoją drogą, to jak ktoś nie jest modderem albo twórcą gier, to gry to nie jest zainteresowanie :P .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Ava

Post autor: Ava »

Jakbym miał wymienić wszystkie gry, w które grałem przez podstawówkę i gimnazjum, to sporządzenie tej listy zajęłoby mi z tydzień ;p

Ogólnie zgadzam się z wszystkimi wypowiedziami. Ale ja już rzucam raczej granie. Po prostu nie ma już dobrych gier (wyjątki są), a w większość starych już grałem. Teraz tylko ze znajomymi jakiś multiplayer uprawiamy America's Army, czy Aliens vs Predator 2. Czysty relaks wolnymi wieczorami.

A jak ktoś szuka gry z fabułą, to z czystym sumieniem mogę polecić Wiedźmina. Póki nie zagrałem myślałem, że to gra dla dzieci, które podniecają się bluzgami i nieśmiertelnym siepaczem.
Jednak po godzinie gry diametralnie zmieniłem zdanie. Gra jest po prostu genialna. Wcześniej za wzór cRPG uważałem Baldura 1 (albo Neverwinter Nights po sieci), teraz pozycję przejął Wiedźmin.
Awatar użytkownika
Kaziol
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 12 paź 2007, 15:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kaziol »

Rzadko lub wcale. Jak już gram to Settlers albo Managery piłkarskie jakieś no czyli strategia raczej.
Nie zwracaj uwagi na moje posty, nabijam do 100
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Post autor: Akolita »

Bywało, że grywałam w Warcrafta III, Cywilizację, American Mc Gee's Alice i Atlantis. Ostatnio od czasu do czasu drażnię się tylko z pasjansem. :P
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

Ogólnie, tak jak Ava słusznie stwierdził, gry pod względem jakiejś przekazywanej treści mają tendencje spadkową. Obecnie nie często pojawia się gra, która prezentuje sobą coś więcej poza ładna grafiką. Dlatego nie gram już w nowe gry. Wole sieciową rozgrywkę.

Edit.
Zmieniłem zdanie. Ostatnio grałem w Fallout'a 3 i ta gra jest świetna. Ma dużo niedociągnięć i wad, ale gameplay i klimat wszystko rekompensuje. No i jeszcze możliwość zrobienia postaci jakiej się tylko chce.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
niemierny

Post autor: niemierny »

hej,
dołączam sie do ekpiy fanowskiej hirołsów, przy 3ce zarwalem kawalek zycia, gralem umarlakami pomimo ze ich smoki to zenada, ale przeciez nie kocha sie za cos tylko pomimo :P

A tak wogole to cala masa gier z czego obecnie Battlefield2 i TestDriveUnlimited chyba najbardziej.

pozdrawiam wszystkich graczy :)
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: qb »

Niedawno skończyłem CoD4. Zadziwiająco poważna historia pokazująca, w przeciwieństwie do większości filmów i gier, tą chyba bardziej prawdziwa stronę wojny. Na pewno nie gra dla dzieci według mnie. Nie jest też długa więc jeśli ktoś lubi dobry FPS to polecam.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: kosmita »

Gram w symulatory Formuły 1 (Grand Prix 2 z 1997 roku rulez!) oraz gry strategiczne (np. Laser Squad Nemesis, stare Emergency). I oczywiście grałem w Fallouta 2 (uwielbiam klimaty retrofuturystyczno-steampunkowe) - obecnie z kolei poluję na Arcanum.

Moją ulubioną grą jest The Longest Journey, niesamowita przygodówka, świat przeplatany współczesnością, fantastyką i science-fiction, tej produkcji nie sposób zapomnieć. Mimo że przeszedłem ją pięć lat temu, nadal w pamięci widzę jak żywe obrazy pochodzące z TLJ. Moim zdaniem, TLJ stanowi esencję przyjemności płynącej z gier komputerowych, wzór dla całego przemysłu growego.
szukam
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Gry komputerowe

Post autor: Sorrow »

Ostatnio zagrywałem się w Jagged Alliance 2 - zrobiłem do niego moda, który sprawia, że w grze od początku są karabiny - M-16A1 u armii i C-7A2 u najemników i inna broń wojskowa. Poza tym zmniejszyłem liczebność armii Arulco, bo na razie było tam dużo więcej żołnierzy niż cywilów. Nawet w Korei Północnej - najbardziej zmilitaryzowanym kraju świata (40 żołnierzy na 1000 obywateli) tak nie ma. Ponadto zwiększyłem 2 razy zasięgi broni i wzroku.
Od razu gra się o wiele ciekawiej i realistyczniej.

Teraz zagrywam się w Epic 40000: Final Liberation - piękna gra, jedna z ostatnich z Wh40k, które przypominają gry figurkowe - potem (Rites of War, Fire Warrior i Dawn of War) gry z tego świata przeniosły się do "popularnych" nie mających nic wspólnego z rzeczywistością/fluffem gry gatunków. Niestety, gra ograniczona była do walki przeciwko Orkom, miały się ukazać dodatki z innymi stronami (Chaosem, Eldarami i Tyranidami), ale nic z tego nie wyszło.

Robię do niego moda opartego na pierwszej edycji Wh40k, Rogue Traderze.
Zmieniłem strony gry - jest Imperium kontra Rebelia zamiast Imperium kontra Orkowie.
Ponadto wywaliłem Leman Russy i sporą część nowych pojazdów Gwardii Imperialnej i zastąpiłem je Predatorami, Rhino, Land Raiderami, itd. - tak jak w pierwszej edycji.
Land Raidery, Rhino i Predatory mają pola siłowe. Tak samo superciężkie czołgi. Wywaliłem tytany - zamiast nich używam Leviathanów - na początku zanim powstał Epic, nie było tytanów. Podręcznik do Rogue Trader'a opisywał Juggernaughty - ogromne pojazdy niszczące całe miasta - tyle, że one były pojazdami kołowymi, gąsienicowymi albo podziemnymi, a nie robotami. To miało sens.
Zmniejszyłem prawdopodobieństwa trafienia karabinom piechoty (bo piechota nie ma takiej dużej celności) a zwiększyłem czołgom (z powodu zaawansowanych systemów celowniczych) i Kosmicznym Marines (bo to w końcu nadludzie - każdy z nich to strzelec wyborowy). Ponadto zmniejszyłem szybkość ruchu normalnej piechocie a zwiększyłem szturmowej (normalnie mają jetpacki).
Tu mam dwa screeny:
Land Raidery Armii Imperialnej po zwycięskej walce.
Oddział piechoty szturmowej na zajętej pozycji wroga.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
VIncit

Re:

Post autor: VIncit »

Akolita pisze:Bywało, że grywałam w Warcrafta III, Cywilizację, American Mc Gee's Alice i Atlantis. Ostatnio od czasu do czasu drażnię się tylko z pasjansem. :P
American Mc Gee's Alice...Niam :] Grałam tylko dwa razy, u koleżanki, ale zakochalam sie w klimacie (bo grafika archaiczna, ale całośc- do schrupania). Zresztą ona miała na tę grę niesamowitą jazdę. Jej pitolenie wkręciło mnie na całkiem długi czas w Alicję.
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: jubei »

Witam. Gra ktoś może w Quake 3 na modzie NoGhost (freezerail)? No wiem że to nie jest wymagająca umysłowo gra :wink: ale nic nowego nie chce mi sie instalować. Chętnie bym z kimś przyciął.
"Life is so unnecessary"
Kori
Pobudzony intro
Posty: 141
Rejestracja: 19 sty 2009, 22:38
Płeć: nieokreślona

Re: Gry komputerowe

Post autor: Kori »

Gry na PSX'a były bajeczne. Medievil, Crash Bandicoot, Syphon Filter, Metal Gear Solid...oryginalność, klimat, frajda, jeszcze raz klimat.
ODPOWIEDZ