Fotografia

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Fotografia

Post autor: tomektomek »

Jestem ciekaw ilu jest na forum fotografów. Jaką fotografię lubicie ? Cyfra czy analog ? Z kontekstem czy może bez kontekstu - czyta forma, abstrakcja..?

Poniżej przedstawiam próbkę tego co robię i zachęcam do dzielenia się swoimi pracami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeśli się komuś spodoba to zapraszam do mojej galerii http://tomekleczkowski.digart.pl/
through blissful ignorance and terrifying awareness..
lukasamd

Re: Fotografia

Post autor: lukasamd »

Teraz już nie bardzo, bo nie mam na to czasu, ale kiedyś nieco "cykałem".
Cyfrowo, nieco kompaktem, nieco lustrem dla amatora, a nieco nawet i telefonem, choć nigdy nie pojąłem na dobre zabawy w te klocki i raczej celowałem w sytuacje, intuicję. Skoro już wypadałoby coś zaprezentować to:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
paskuda
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2017, 0:01
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: Południe

Re: Fotografia

Post autor: paskuda »

Chłopaki, świetne zdjęcia :)
Lubię, choć nie potrafię (tak jak ze śpiewaniem hehe), bawię się czasem bardzo amatorsko i nieprofesjonalnie.
Morten
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 11 lip 2016, 7:33
Płeć: mężczyzna
MBTI: PB95
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Fotografia

Post autor: Morten »

tomektomek pisze:Jestem ciekaw ilu jest na forum fotografów.
Proszę mnie doliczyć ;)

https://www.facebook.com/Whateverest-mg ... 977066201/

Chociaż teraz częściej odkurzam szuflady niż coś nowego tworzę :(
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Fotografia

Post autor: highwind »

Elo, moja koleżanka ma niedługo urodziny. A że nie tak dawno temu zafascynowała się fotografią i zaczęła sama cykać, pomyślałem o jakimś prezencie powiązanym z tym hobby. Jakaś nakładka na obiektyw, filterek, cokolwiek. Byłby ktoś w stanie coś poradzić?
Racter

Re: Fotografia

Post autor: Racter »

Jaki budżet?

Generalnie filterek jest spoko, ale one są oczywiście w różnych rozmiarach (najbardziej popularny jest chyba 49mm). Wielu proponuje kupowanie filtrów jednego rozmiaru, np 77mm, i przejściówek na mniejsze gwinty. Same przejściówki są tanie, ale cena samego filtra rośnie szybko w zależności od jego rozmiaru.

Jeśli filterek, to polaryzacyjny kołowy oraz szary (pełny do portretu i długich naświetlań, połówkowy do landszaftów) są chyba najbardziej przydatne. Filtr UV w erze cyfry nie służy do niczego poza ewentualną ochroną przedniej soczewki.

Jeżeli koleżanka ma bezlusterkowca*, można pomyśleć nad adapterem do szkieł innych systemów, w tym takich mocno 'vintage'. Same szkła z lat dawniejszych są też stosunkowo tanie, a jednocześnie obrazek dają niezgorszy; niestety często nie mają autoostrzenia, trzeba samemu kręcić by ustawić ostrość.

Jestem prawie pewien, że nie pomogłem, ale jak coś to priv. :)

*Do lustrzanek też można adaptować różne szkła, ale to trochę śliski temat, i wybór pasujących szkieł jest o wiele skromniejszy.
Awatar użytkownika
lufie
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 01 paź 2017, 21:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: intp
Lokalizacja: lublin/krasnik

Re: Fotografia

Post autor: lufie »

ja się zajmuję amatorsko fotografią, głównie cyfrowe makro, jak ktoś jest bardzo zainteresowany to mogę pochwalić się na priv, publicznie wolałbym nie ;)
enter enigma
Pobudzony intro
Posty: 149
Rejestracja: 24 lis 2019, 16:01
Płeć: kobieta

Re: Fotografia

Post autor: enter enigma »

Dużo fotografuję, chociaż jestem zupełnym amatorem ;) Od kilku lat dysponuję lustrzanką (niestety tylko ze standardowym obiektywem), wcześniej używałam kompaktu.
ODPOWIEDZ