Gry na konsolę

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Radek
Intronek
Posty: 35
Rejestracja: 27 gru 2016, 17:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Gry na konsolę

Post autor: Radek »

A ktoś obadał VR organoleptycznie? Jeśli tak, to jak wrażenia?
Wydaje mi się, że dla mnie to zbyt intensywne i męczące.
I do not fear computers. I fear the lack of them. -- Isaac Asimov
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry na konsolę

Post autor: highwind »

Bez przesady, żebym się zmęczył? Chyba nie o to chodzi w graniu na konsoli :P
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry na konsolę

Post autor: Polan »

EDIT:
Przegapiłem że wątek jest na VR Konsolowe no ale zostawię, bo to jednak się odnosi do tego trochę.

Radek pisze:A ktoś obadał VR organoleptycznie? Jeśli tak, to jak wrażenia?
Wydaje mi się, że dla mnie to zbyt intensywne i męczące.
Miałem okazję sprawdzić Oculusa ale tylko na dosyć statycznych "idź, obejrzyj, znajdź" gierkach. Mam też od niedawna Vive, kiedyś przez byłem prostym code campie z holones-ami (to bardziej Augmented Reality jak Virtual no ale). PS-owego nie sprawdzałem, chociaż okazja była, ale nie wierzę by konsole były w stanie uciągnąć porządny VR + ograniczenia są tam aż nadto widoczne już na papierze. Z takiego porównania wyszło mi że jak VR to tylko na stojąco z kontrolerami w każdej łapie. Imersja z światem jest wtedy znacznie lepsza. Wtedy nawet problemy w stylu "widać trochę czerni między pikselami" czy frezowania na soczewkach jak w Vive łatwo po prostu przegapić, bo się skupiasz na tym co się dzieje do tego stopnia. Zdarzyło mi się np. parę razy po zdjęciu google zdziwić w którym miejscu pokoju wylądowałem i w którą stronę patrzę.

Co do zmęczęnia, zależy od gierek.
http://store.steampowered.com/app/412740/ - to + jakaś dynamiczniejsza muzyka + wyższy poziom trudności i jak jesteś nieaktywny fizycznie na codzień jest dosyć męczące po 1 utworze. Trzymać łapy przed sobą nad głową 4-5 minut i machać pomimo tego jak banalnie brzmi trochę wysiłku wymagać może.
http://store.steampowered.com/app/446620/ - to mi dorzucili w zestawie, na tym się nie zamachasz.
Tak więc wszystko zależy od tego w co w grasz, ale te gdzie jest się aktywniejszym jak dla mnie na razie były lepszym doświadczeniem. I to jest wesołe, bo za aktywnością fizyczną raczej nie przepadam - nie umiem z tego czerpać przyjemności, a tu jest jakaś zachęta lepsza.
Wiele więcej nie mogę powiedzieć bo na razie sprawdziłęm tylko z 4-5 tytułów i trudno czas mi wygospodarować.

Bonus:
To jest raczej mocno uzależnione od osoby, ale mam chorobę lokomocyjną, raczej podatny jestem na nudności związane z machaniem/kręceniem się, na Vive na razie tego nie doświadczałem (poza jednym wyjątkiem gdy rozstawiłem vive na baaardzo małej przestrzeni i na 2 sekundy się śledzenie popsuło i kamera zaczęła się kręcić niezależnie od moich ruchów) - a z tego co wiem sporo ludzi się tego obawia.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry na konsolę

Post autor: highwind »

Polan pisze:PS-owego nie sprawdzałem, chociaż okazja była, ale nie wierzę by konsole były w stanie uciągnąć porządny VR
Akurat z tego, co dowiedziałem się z opinii i recenzji, wynika że PlayStationowe VR pod względem jakości wyświetlania obrazu wypada lepiej niż konkurencja PC-towa dzięki zastosowaniu pewnych rozwiązań technologicznych. Pomimo gorszych rozdzielczości nie widać tej "ramki" dookoła pixeli, a dzięki jakiejś tam tajemnej metodzie ekstrapolacji i przewidywania ruchu kamery, nie odczuwa się też mniejszej ilości FPSów. No i jest dużo tańsze.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry na konsolę

Post autor: Polan »

highwind pisze:
Polan pisze:PS-owego nie sprawdzałem, chociaż okazja była, ale nie wierzę by konsole były w stanie uciągnąć porządny VR
Akurat z tego, co dowiedziałem się z opinii i recenzji, wynika że PlayStationowe VR pod względem jakości wyświetlania obrazu wypada lepiej niż konkurencja PC-towa dzięki zastosowaniu pewnych rozwiązań technologicznych. Pomimo gorszych rozdzielczości nie widać tej "ramki" dookoła pixeli, a dzięki jakiejś tam tajemnej metodzie ekstrapolacji i przewidywania ruchu kamery, nie odczuwa się też mniejszej ilości FPSów. No i jest dużo tańsze.
mniejsza liczba fpsów to nie tyle przewidywanie ruchu, co czas reakcji kamery. 30fpsów mniej to dodatkowe 5ms opóźnienia w obrazie. Chyba że faktycznie to już jakiś układ w googlach ogarnia z tą interpolacją. Niby mało, ale przy dynamicznym machaniu łbem może to prowadzić do większych szans na zwrócenie obiadu.
Na tym etapie może tych różnic tak bardzo nie widać, ale jeśli gry zaczną przechodzić z tych prawie-tech dem na coś większego, to ps4 po prostu odpadnie. Jeśli teraz ich rozwiązanie wymaga doczepienie zewnętrznej karty graficznej do konsoli by starczyło mocy na te proste gierki, to po prostu nie mają już zapasu mocy na rozwój. PC z minimalnymi wymaganymi przez VR nadal ma jakiś zapas, i łatwiej go ulepszyć. Od tyle z mojej strony.
Awatar użytkownika
Master Oreo
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 14 lut 2017, 10:19
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdzieś w Wielkopolsce

Re: Gry na konsolę

Post autor: Master Oreo »

Od dwóch lat posiadam o dziwo używaną ale w pełni sprawną pierwszą wersję PS3 Fat :)
Moimi pierwszymi grami na konsolę jakie kupiłem to Beyond: Dwie Dusze ze wspaniałą fabułą i aktorami jak Ellen Paige i Willem Dafoe, a druga to GTA V ;P
Mam jeszcze cyfrowo Tomb Raider, Alien Isolation oraz Wolfenstein: New Order.

Ostatnio udało mnie się zakupić za rozsądną cenę Heavy Rain i The Last of Us :D

A w szafie mam jeszcze w doskonałym stanie PSX :)
Pierwszą konsolę od Sony.
Love is blindness
Boys Don't Cry
Awatar użytkownika
Restless Dream
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 17 paź 2016, 18:45
Płeć: kobieta
MBTI: INFP

Re: Gry na konsolę

Post autor: Restless Dream »

Zdecydowanie wolę grać na konsoli niż na pececie. Pewnie dlatego, że jako dzieciak grałam na PlayStation. *nostalgia bomb*

Obecnie gram na PS3 i PSP – na PS3 nadrabiam nowsze rzeczy, na PSP pocinam w klasyki. :D
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry na konsolę

Post autor: highwind »

nowsze rzeczy
na PS3
Obrazek
Awatar użytkownika
Restless Dream
Introrodek
Posty: 15
Rejestracja: 17 paź 2016, 18:45
Płeć: kobieta
MBTI: INFP

Re: Gry na konsolę

Post autor: Restless Dream »

Przecież napisałam nowsze, a nie nowe.
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry na konsolę

Post autor: eddard »

Restless Dream pisze:PSP
Tactics Ogre: Let us Cling Together! Gdyby tylko ta jedna gra istniała na PSP, to i tak warto byłoby mieć tę konsolę.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry na konsolę

Post autor: highwind »

No właśnie. Nowsze, jak sama nazwa wskazuje, są nowsze niż nowe :P
Ja na PSP przeszedłem wszystkie Patapony. PON PON PATA PON!

Edit: poniżej, podpowiadam - ironia.
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry na konsolę

Post autor: eddard »

Nowsze wcale nie wskazuje na nowsze niż nowe. Wskazuje na nowsze niż coś. „Coś” w tym przypadku było klasykami z PSP.
Awatar użytkownika
Marten
Introwertyk
Posty: 64
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: infj

Re: Gry na konsolę

Post autor: Marten »

Po ostatnich targach E3, może ktoś zainteresował się jakimiś grami? :>

Bo ja mam coraz większą zajawkę na tą dziwną wizję Kojimy - Death Stranding :D wiem że hype bo nazwisko, ale te trailery robią wrażenie, momentami mam ciarki :lol: I Sony chyba nie zawiodło po raz kolejny, mimo że konferencja Microsoftu o dziwo bardzo mocna :O
psst o The Last of Us 2 nie muszę chyba wspominać 8)

Teraz "zabieram się" (jak tylko ogarnę sesję xD) za grę na którą czekałem 6 lat, od pamiętnego pokazu silnika Quantic Dream jeszcze na PS3 :D Detroit: Become Human
"Dreams feel real while we're in them. It's only when we wake up that we realize something was actually strange."
helganinX

Re: Gry na konsolę

Post autor: helganinX »

Kojima - nienawidzę kolesia :P tylko i wyłącznie FH4 :)
Awatar użytkownika
Kafaziel
Intronek
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2019, 22:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 6

Re: Gry na konsolę

Post autor: Kafaziel »

Ps4
Mortal kombat ,Devil May cry
ODPOWIEDZ