MAPA W APLIKACJACH - PASJĄ?

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Krzemień
Wtajemniczony

MAPA W APLIKACJACH - PASJĄ?

Post autor: Krzemień » 29 cze 2017, 10:43

Aplikacje z mapą

Dzień dobry,

Znacie jakieś interesujące aplikacje używające map?
Zadaję to pytanie ponieważ widzę wiele pożytecznego w tej dziedzinie. Od lat mam kontakt z mapami papierowymi i elektronicznymi. Mapa nabrała jaskrawych barw w moim życiu, w momencie gdy zacząłem się angażować w międzynarodową grę terenową - geocaching, który od dawna jest moim głównym zainteresowaniem. Obecnie - w podróży i na co dzień stosuję do osiągnięcia różnorodnych celów, wymienione poniżej aplikacje:

* Mapy Google - mogę dotrzeć do każdego zakamarka świata, poznaję otoczenie wybranego obiektu.

* Endomondo - bezproblemowo analizuję swoje wyczyny sportowe

* MyFamily locator - dbam o bezpieczeństwo w rodzinie, zwłaszcza w dużych miastach

* GeocachingApp - poszukuję skrzynek, wygodną i szybka aplikacja, ale nie jest całkowicie darmowa (oficjalna - Geocaching.com)

* c:geo - poszukuję skrzynek, za darmo ale niniejszej wygodnie ( profesjonalny geocacher używa dwóch aplikacji na raz, o ile nie ma zapłacone za Premium)

* PolskaNiezwykła - kiedyś jej używałem do znalezienia fajnych miejsc na własne skrytki (dziś dobrze radzę sobie bez niej)

* Google Earth - mogę dobrze się przygotować do eksploatacji zabytkowych miejsc

* Mapa transportu publicznego w dużych miastach - przed wizytą w takich miejscach instaluję właśnie te aplikacje

* Geocacher Placer - do ściągania dokładnych współrzędnych mojej lokalizacji

Wkrótce planuje założenie własnej wielo językowej aplikacji z wbudowaną interaktywną mapą - najpraktyczniejsze informacje o każdym państwie i - jak się uda, również o największych miastach i zabytkach. Moje marzenie - po prostu zrobić, nie musi być popularna. Dane przedstawione w wygodnej formie ikon (atrybuty miejsca/terenu), ciekawostki o danym miejscu w postaci jednego znania na każdym kafelu w galerii kafelków. Przejrzysta i szybka aplikacja z zsynchronizowaną stroną internetową. Po prostu.

Proszę powiedzieć coś na ten temat i podzielić się ze mną poznanymi aplikacjami z mapą.

Pozdrawiam
Krzysztof Krzemień Gniewek

PS Nie kraść pomysłu. Wiem, że obecnie nietrudno o talent programistyczny w Polsce.
Quiet people have the loudest minds. Stephen Hawking :roll:

nevert5heless
Wtajemniczony
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTJ

Re: MAPA W APLIKACJACH - PASJĄ?

Post autor: nevert5heless » 17 lip 2017, 2:36

Całkiem ciekawe hobby, też kiedyś interesowałam się geocachingiem, ale kiedyś było małe zainteresowanie tym w moim mieście, muszę sprawdzić jak jest teraz, może znajdzie się zajęcie na wakacje :)
A co do aplikacji to również używam Endomondo, głownie do zapisywania zdobytych km na rowerze. Oraz Traseo- aplikacja do map rowerowych. Mam taki plan zapisać trasę prowadzącą przez wszystkie zabytkowe obiekty w moim mieście i do tej pory miałam problem w znalezieniu wszystkich zabytków, dlatego dzięki za polecenie PN :D
Powodzenia w spełnianiu marzenia (chętnie skorzystałabym z aplikacji :mrgreen: )

Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Enneagram: 1w9
MBTI: istj

Re: MAPA W APLIKACJACH - PASJĄ?

Post autor: highwind » 31 lip 2017, 20:25

Nie wiem czy słyszałeś o Pokemon Go :P Był na to hype jakoś rok temu.

ODPOWIEDZ