Inwestowanie na giełdzie

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Meroz
Wtajemniczony
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2017, 15:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Trójmiasto

Inwestowanie na giełdzie

Post autor: Meroz »

Ktoś miał styczność bądz interesuje się takimi rzeczami? ;) Może nietypowe, ale powiem wprost - uwielbiam tematykę analiz, myślenia, kombinowania. Lubię też bardzo tematy ekonomiczne, związane z rynkiem. Studiuję nawet z pasji kierunek tego typu i w najbliższym czasie chcę już rozpocząć kroki w dziale zarządzania ryzykiem. Chętnie bym pogadał z ludzmi, którzy mieli styczność z giełdą/inwestowaniem, gdyż sam chce się spróbować.
Ewentualnie jestem ciekaw czy ktoś po prostu śledzi regularnie wydarzenia makro i chciałby się podzielić swoją wiedzą. Ja sam mam bardzo duże zaplecze merytoryczne i fajnie by było poznać osoby, które mniej więcej też pasjonują się tematyką.
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Inwestowanie na giełdzie

Post autor: Polan »

Ja się od jakiegoś czasu tym bawię, ale mocno hobbystycznie/amatorsko bo szkoda mi czasu i nerwów. Jednak by zarabiać na tych małych zmianach dziennych/tygodniowych to trzeba masę czasu poświęcić chyba, a tak zerknę raz na wieczór, zobaczę czy jestem do przodu czy do tyłu względem poprzedniego dnia i trzymam dalej jak ryzykownąlokatę :P.
Szymek
Intronek
Posty: 28
Rejestracja: 05 maja 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Inwestowanie na giełdzie

Post autor: Szymek »

Bardzo mało miałem do czynienia z inwestowaniem na giełdzie, ograniczyłem się jedynie do kupienia akcji CD Projektu, ponieważ nie miałem czasu na zajęcie się dogłębniej tematem, chociaż nie wykluczam zajęcia się tym bardziej na poważnie w przyszłości, bo to ciekawa dziedzina i tak jak piszesz wymaga głębszej analizy i zmusza do myślenia.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Inwestowanie na giełdzie

Post autor: Coldman »

Ja się interesuje rynkiem kryptowalut, a co do giełdy to chciałem kiedyś pograć w grę giełdową, ale mi się odechciało
Awatar użytkownika
ewka
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 26 paź 2016, 22:57
Płeć: kobieta

Re: Inwestowanie na giełdzie

Post autor: ewka »

Niestety wiem dosc malo na temat gieldy, choc kiedys chodzily mi po glowie takie mysli zeby zaczac grac. Jakbym miala teraz obstawiac, to jesli w ogole jest taka mozliwosc, postawilabym na facebooka i netfixa.
Awatar użytkownika
Artmedia9
Introwertyk
Posty: 86
Rejestracja: 26 kwie 2013, 1:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Re: Inwestowanie na giełdzie

Post autor: Artmedia9 »

Ja czytam co nieco o giełdzie i staram się śledzić wiadomości z rynków. AT jak na razie mnie lekko przeraża - ogrom wiedzy. AF wydaje mi się bardziej strawna na początek. Jakiś czas miałem konto na grze giełdowej, z róznymi wynikami. Miałem dobry strzał np. w Biomed, a totalnie przestrzeliłem w jakąś spółkę groszową, której niedługo później zawiesili notowania, a przedtem praktycznie nie było popytu na jej akcje.
ODPOWIEDZ