Strona 1 z 1

Taniec

: 09 sty 2018, 23:14
autor: ewka
Jest tu moze ktos, kto tanczy swinga, charlestona , shim sham itp?

Re: Taniec

: 10 sty 2018, 0:55
autor: Coldman
Nie, ale tańczę oberka narodowego/regionalnego, polkę, krakowiaka, chodzonego, kujawiaka :D

Re: Taniec

: 10 sty 2018, 1:42
autor: ewka
Poszedles w strone tanca narodowo-regionalnego, tez nietypowo i ciekawie. :) A co cie sklonilo ze wlasnie ten taniec, zamilowanie, przypadek czy jeszcze cos innego? Szkoly tanca chyba nie za czesto maja w swojej ofercie takie tance, chyba bardziej domy kultury?

Re: Taniec

: 10 sty 2018, 11:18
autor: Coldman
Tańczę w Zespole Pieśni i Tańca ponad 10 lat.
Skłonili mnie kumple i tak zostałem.
Chodzę tam dlatego, że to lubię i jest przynajmniej co robić. Jeździmy na występy tu i tam, zdarzają się występy zagraniczne. Ja nic za to nie płacę i oni też mi nie płacą. Oczywiście zespół nie ogranicza się tylko do tańca. Jest śpiew i czasem inscenizacje.

Re: Taniec

: 13 sty 2018, 4:21
autor: ewka
O to widze ze mam do czynienia z ekspertem, 10 lat to niezly staz. Fajnie ze ten rodzaj tanca pozwala ci na tyle rzeczy, zwlaszcza ze mozesz dzieki niemu zwiedzac swiat. Wydaje mi sie ze wiele roznych, zwlaszcza tych najbardziej popularnych tancow np latynowskich nie oferuje tak wiele, sa imprezy , konkursy i na tym koniec, (a moze sie myle). Mam nadzieje ze tez kiedys dojde do tak zaawansowanego poziomu, na razie stawiam pierwsze kroki, jeszcze mi nawet rok nie stuknal. U nas raczej nie ma wyjazdow pokazowych, za ktore ktos inny by chcial placic ale jest wiele roznych imprez, festiwali. Na tych imprezach wiele ludzi sie przebiera wiec ma sie poczucie, jakby sie czlowiek cofnal w czasie do lat 50siatych. Swing tez rozni sie od typowych szkol tanca , glownie tym ze to nie tylko taniec ale to taka mala spolecznosc, sposob bycia, myslenia.