Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
gaea
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2018, 21:39
Płeć: kobieta
MBTI: Icośtam

Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: gaea »

takie tam typowe zainteresowania, głównie plastyczne.
tutaj jest filmik, w którym prezentuję rok swojej radosnej twórczości:
https://www.youtube.com/watch?v=Pn0KSyeD1p8
gadam w nim po angielsku, ale pewnie to żadna już bariera :)

a tutaj jest mój najnowszy filmik 'artystyczny', dosyć ponury:
https://www.youtube.com/watch?v=R1EZUDHlxHc

zapraszam wszystkich podzielających moje zainteresowania do dzielenia się tutaj swoimi pracami :)
Awatar użytkownika
Pomidor
Ambiwertyk
Posty: 265
Rejestracja: 27 maja 2017, 20:45
Płeć: nieokreślona

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: Pomidor »

Obejrzałem pierwszy filmik i poczułem, że to nie zwykłe obrazki, a jakaś cząstka Ciebie i przekazanie swoich emocji. Te twoje prace wydają mi się strasznie osobiste. Obejrzałem drugi filmik i doszedłem do wniosku, że chyba miałem rację i za tym wszystkim kryje się coś więcej. Nie wiem co złego Ci się przytrafiło i ile wycierpiałaś, ale powiem po własnych doświadczeniach, że warto się nigdy nie poddawać i nie wybierać opcji "ucieczki". Dziś jest źle, ale nigdy nie wiesz czy jutro Ci się coś dobrego nie przytrafi. Żeby jednak się to stało, to trzeba żyć i rękę do tego życia jak najczęściej wyciągać. Życie jest zmienne, dobre rzeczy odchodzą ale te złe także.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: highwind »

Cześć inhale
Po co drugie konto? :P
gaea
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2018, 21:39
Płeć: kobieta
MBTI: Icośtam

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: gaea »

Pomidor pisze: 15 lut 2018, 17:21 Obejrzałem pierwszy filmik i poczułem, że to nie zwykłe obrazki, a jakaś cząstka Ciebie i przekazanie swoich emocji. Te twoje prace wydają mi się strasznie osobiste. Obejrzałem drugi filmik i doszedłem do wniosku, że chyba miałem rację i za tym wszystkim kryje się coś więcej. Nie wiem co złego Ci się przytrafiło i ile wycierpiałaś, ale powiem po własnych doświadczeniach, że warto się nigdy nie poddawać i nie wybierać opcji "ucieczki". Dziś jest źle, ale nigdy nie wiesz czy jutro Ci się coś dobrego nie przytrafi. Żeby jednak się to stało, to trzeba żyć i rękę do tego życia jak najczęściej wyciągać. Życie jest zmienne, dobre rzeczy odchodzą ale te złe także.
bardzo doceniam to, że posiadasz empatię :) dziękuję za każde słowo.
gaea
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2018, 21:39
Płeć: kobieta
MBTI: Icośtam

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: gaea »

highwind pisze: 15 lut 2018, 19:58 Cześć inhale
Po co drugie konto? :P
zapomniałam zupełnie o tym nicku. ale miło, że Ty nie c:
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: jubei »

Oglądałem całkiem niedawno, chyba miesiąc temu. Włączyłem nowe, ten "dosyć" ponury oraz owca i jeszcze inne, szum, fjołki też.
Przypomniałem sobie o Twoich filmach nagle gdzieś po północy, było ciemno. I powiem że mnie wbiło w to na czym leżałem. Po prostu Mocne. Myślę że nie było jeszcze w polsce takiego intymnego przekazu poprzez obraz filmowy. Ciężko powiedzieć ile w tym co przedstawiasz jest kreacji, ale włącza w osobie oglądającej niepokój oraz lekki wstyd wchodzenia w czyjś świat. Wydaje mi się że, filmy sa takie typowo kobiece (w sensie dla kobiet - próba wygadania się). Uwzględniając walory artystyczne spokojnie może oglądać cała publika. Fajnie wyglądają i się komponują te szybkie cięcia, zwolnienia, kolory, narracja i stroje. Wydaje mi się również że dla osób co bardziej wrażliwych może byc to "kino niepokoju" :)
"Life is so unnecessary"
gaea
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2018, 21:39
Płeć: kobieta
MBTI: Icośtam

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: gaea »

jubei pisze: 16 lut 2018, 9:09 Oglądałem całkiem niedawno, chyba miesiąc temu. Włączyłem nowe, ten "dosyć" ponury oraz owca i jeszcze inne, szum, fjołki też.
Przypomniałem sobie o Twoich filmach nagle gdzieś po północy, było ciemno. I powiem że mnie wbiło w to na czym leżałem. Po prostu Mocne. Myślę że nie było jeszcze w polsce takiego intymnego przekazu poprzez obraz filmowy. Ciężko powiedzieć ile w tym co przedstawiasz jest kreacji, ale włącza w osobie oglądającej niepokój oraz lekki wstyd wchodzenia w czyjś świat. Wydaje mi się że, filmy sa takie typowo kobiece (w sensie dla kobiet - próba wygadania się). Uwzględniając walory artystyczne spokojnie może oglądać cała publika. Fajnie wyglądają i się komponują te szybkie cięcia, zwolnienia, kolory, narracja i stroje. Wydaje mi się również że dla osób co bardziej wrażliwych może byc to "kino niepokoju" :)
ojej, bardzo mi miło, że to wszystko obejrzałeś. dziękuję za treściwy komentarz i przychylne słowa :) kreacja zawsze jakaś jest, pomaga ona lepiej zobrazować to, o co nam chodzi, ale głównie mi chodzi właśnie o tę próbę wygadania się. pewnie dlatego całość sprawia wrażenie bardziej intymnej.
gaea
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2018, 21:39
Płeć: kobieta
MBTI: Icośtam

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: gaea »

Obrazek

wydrapywanka. od 14 lat jej nie robiłam, także jest to dosyć impulsywne podejście, na które się zdecydowałam podczas odnawiania swojego starego, nieużywanego szkicownika.
cały proces rysowania jest dostępny na moim kanale: https://www.youtube.com/watch?v=bK-qi1bu_nk
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: Hazaks »

Whaat? Świetne! Myślałem, że najpierw zrobisz jakiś projekt ołówkiem, ale nie. Śliczna praca, tylko czemu ta postać, którą rysujesz w tym zeszycie jest łysa na czubku głowy? :D
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
gaea
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2018, 21:39
Płeć: kobieta
MBTI: Icośtam

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: gaea »

Hazaks pisze: 23 lut 2018, 22:37 Whaat? Świetne! Myślałem, że najpierw zrobisz jakiś projekt ołówkiem, ale nie. Śliczna praca, tylko czemu ta postać, którą rysujesz w tym zeszycie jest łysa na czubku głowy? :D
dziękuję! ^^
lubię malować babki z włosami jak uszy u psa myśliwskiego. nie wiem czemu :(
gaea
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2018, 21:39
Płeć: kobieta
MBTI: Icośtam

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: gaea »

aktualizacja:

zrobiłam sobie portfolio z moimi najróżniejszymi pracami:
https://fialekagata.wixsite.com/portfolio

dajcie znać jak 'estetycznie' sie ono sprawdza itp
gaea
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2018, 21:39
Płeć: kobieta
MBTI: Icośtam

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: gaea »

kolejny obrazek akwarelami:
Obrazek

powoli odzyskuję inspirację. może niedługo wezmę się za siebie ^^

a tutaj najnowsze video 'meet the artist':
https://www.youtube.com/watch?v=vmsXjZU23ok

gadam w nim po ang o sobie.
liczę na to, że w niedalekiej przyszłości takie filmiki będą dla mnie codziennością, chciałabym rozwinąć swój kanał plastyczny.
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: Hazaks »

Postać trochę jak z "Koraliny" Neila Gaimana.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
gaea
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2018, 21:39
Płeć: kobieta
MBTI: Icośtam

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: gaea »

nie mam pojęcia, z czym by ten obrazek został skojarzony, gdyby nigdy dany film nie powstał. nie spotkałam się jeszcze z innym komentarzem na jego temat.
Awatar użytkownika
Hazaks
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 10 gru 2017, 12:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTP

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: Hazaks »

Filmu nie widziałem, czytałem książkę i widziałem spektakl. Ale guziki w oczach są tak charakterystyczne, że trudno to z czymkolwiek innym skojarzyć.
WOW! Mogę tu wpisać co tylko chcę! Nie będę odostawał od innych, umieszczę tu jakieś nadęte filozoficzne sentencje :mrgreen:

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur" brzmi mądrze nieprawdaż? :D

"Przyczyna wszystkich ludzkich problemów jest jedna... Urodzili się" - Ja, wymyśliłem to przed chwilą :P
ODPOWIEDZ