Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: ponuraczek »

Bardzo ładne akwarele na stronie, szczególnie ta użyta na tło. Ucząc się korzystałaś z jakichś tutoriali, książek, czy bardziej była to samo-nauka? Pytam z ciekawości, bo jakbyś miała coś do polecenia to chętnie zobaczę/poczytam. Potrzebuję inspiracji ^^
A co do strony, to przy rozwijanych pozycjach np. paintings słabo widać elementy przez białawe tło i białą czcionkę :)
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
gaea
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2018, 21:39
Płeć: kobieta
MBTI: Icośtam

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: gaea »

ponuraczek pisze: 21 kwie 2018, 15:12 Bardzo ładne akwarele na stronie, szczególnie ta użyta na tło. Ucząc się korzystałaś z jakichś tutoriali, książek, czy bardziej była to samo-nauka? Pytam z ciekawości, bo jakbyś miała coś do polecenia to chętnie zobaczę/poczytam. Potrzebuję inspiracji ^^
A co do strony, to przy rozwijanych pozycjach np. paintings słabo widać elementy przez białawe tło i białą czcionkę :)
dziękuję za info odnośnie strony, bo sama na tym swoim komputerze to nie widzę wszystkiego, także opinia z zewnątrz jest bardzo pomocna ^^

dziękuję też za miłe słowa ^^ zaczęłam malować sama i dopiero jak już umiałam podstawy to sobie przejrzałam filmiki typu 'how to begin with watercolors' - i okazało się, że samodzielnie robiłam wszystko to, co te babki w filmikach radzą robić. także wnioskuję, że akwarele są bardzo intuicyjne i możesz sama się nimi pobawić ^^ ale jak coś to możesz obejrzeć to: https://www.youtube.com/watch?v=m-le8Ca0H30 :)
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: ponuraczek »

Wiem, że są intuicyjne, bo sama nimi maluję, już od kilku lat :)
Pytanie wzięło się stąd, że sama zaczynałam raczej tak "intuicyjnie", próbując naśladować styl innych artystów i potem modyfikując ich sposób malowania, nie wiem, czy coś ważnego mnie przez to nie ominęło :P Ostatnio zaczynam odkrywać nowe techniki i jakby od nowa testuje nowe możliwości (np. malowanie mokro na mokro wydawało mi się takim nieuporządkowanym; starałam unikać nieprzewidzianego mieszania kolorów, a teraz wydaje mi się to piękne).
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
gaea
Introrodek
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2018, 21:39
Płeć: kobieta
MBTI: Icośtam

Re: Malowanie, gadanie, tworzenie filmów i muzyki

Post autor: gaea »

chodziło mi o intuicyjność, kiedy się nikogo nie naśladuje, tylko po prostu bierzesz kartkę, pędzel, akwarele i wodę i zwyczajnie zaczynasz malować jakby żadne tutoriale nie istniały : ) wtedy ma się okazję samemu eksperymentować i wybrać co najbardziej nam pasuje.
ODPOWIEDZ