Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: higsa »

MetalMan pisze:"nieludzkiemu traktowaniu zwierząt[co jest logiczne, bo zwierze nie jest ludziem]" :roll:
Hmmm.. W moim pojęciu humanitarne, czyli ludzkie, nie odnosi sie do równoprawnego traktowania ludzi i zwierząt. Wyobraź sobie, że nie mam zamiaru sadzać traszki przy stole podczas obiadków rodzinnych :lol: .
Humanitarne traktowanie to myślenie po ludzku, stworzenie idealnych warunków do funkcjonowania, a przede wszystkim niemęczenie zwierza, i tyle, doszukujesz sie za daleko jakiejś ideologi, której tu nie ma. :wink:
MetalMan pisze:Inna sprawa, że takie wiezienie jest wygodniejsze dla jaszczurki niz zycie na wolnosci. Ot, wytresowalaby sobie pania, ktora ja bedzie karmic
Ups. Chyba parzysz na wszystkie zwierzątka z perspektywy ssaków -wygodnych kotów, wiernych psów czy milusich chomików. Wierz mi, że gado-płazy mają zupełnie inne "postrzeganie" świata, nie spotkałam jeszcze jaszczura, który by sie przyzwyczaił do swojego właściciela, a moment karmienia [wsadzania reki do terrarium w celu podania "szamania"] jest dla nich raczej stresem, niż przyjemnością. Aczkolwiek mogę się mylić. Mam niewielkie doświadczenie w tej kwestii.
MetalMan pisze:Zapraszam w takim razie w moje okolice, na pewno jakas jaszczurka sie znajdzie :twisted:
Dzięki, czuję sie zaproszona :twisted:
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: Piorun23 »

Zrozumiesz, jak wprowadzą podatek na dożywianie zwierząt w schroniskach
To nie ma takiego podatku?

A, sorki, jest podatek na "opiekę społeczną" i utrzymanie żuli... dla mnie to to samo, przy czym mogę płacić na psy i koty, ale czuję się okradany płacąc na żuli :evil:

Ale i tak jeszcze raz powiem: socjalizm to najgorsze parszystwo znane ludzkości :evil:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: MetalMan »

hiksa pisze:Humanitarne traktowanie to myślenie po ludzku, stworzenie idealnych warunków do funkcjonowania, a przede wszystkim niemęczenie zwierza, i tyle, doszukujesz sie za daleko jakiejś ideologi, której tu nie ma. :wink:
Idealnych warunków wg Ciebie. Zwierzętami rządzą instynkty, tak jak większością ludzi, nażreć się i rozmnażać [przykład takiej postawy http://www.youtube.com/watch?v=ODsnq0Q6LOQ :lol: //przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :twisted: ] Poza tym, to panienka ma jakieś ideologiczne spojrzenie na temat "NIELUDZKIEGO wiezienia zwierząt" :wink:
Piorun23 pisze: A, sorki, jest podatek na "opiekę społeczną" i utrzymanie żuli... dla mnie to to samo, przy czym mogę płacić na psy i koty, ale czuję się okradany płacąc na żuli :evil:

Ale i tak jeszcze raz powiem: socjalizm to najgorsze parszystwo znane ludzkości :evil:
Utrzymywanie części społeczenstwa z pracy reszty jest tak samo glupie. Ostatnio natomiast lewaki robiły jakąś akcje w krk, przeciwko przywiązywaniu psów łańcuchem :lol: Niedługo pewnie zabicie zwierza w obronie wlasnej bedzie traktowane jak nieumyslne spowodowanie smierci :roll:

PS
hiksa pisze:Dzięki, czuję sie zaproszona :twisted:
:shock:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
SWAT
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Olsztyn/Konin
Kontakt:

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: SWAT »

Odkopię wątek i pochwalę się moim ptasznikiem. Lasiadora parahybana (ptasznik olbrzymi) wabiący się Alf (lub Alfka bo płeć jeszcze nie znana, nie przyłożyłem do tego wystarczającej uwagi). Foto robione dziś ;] Piękna, co? :D

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 9236_n.jpg
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
mateulek
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 09 lip 2014, 1:06
Płeć: mężczyzna

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: mateulek »

Miałem swojego czasu 19 ptaszników i własnie myślę aby je z powrotem zacząć hodować bo jak dla mnie to są fajne zwierzątka
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: Corpseone »

Hmm, od zawsze, od dziecka w sumie, marzyłem o żółwiu. Może kiedyś uda się to dziecięce marzenie wcielić w życie.
Awatar użytkownika
BłędnyOgnik
Introwertyk
Posty: 75
Rejestracja: 25 cze 2013, 23:40
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: BłędnyOgnik »

Corpseone pisze:Hmm, od zawsze, od dziecka w sumie, marzyłem o żółwiu. Może kiedyś uda się to dziecięce marzenie wcielić w życie.
NIE KUPUJ ŻÓŁWI. NIGDY. Szczególnie wodno-lądowego. Chyba że masz mały stawik w ogródku z płaskim murkiem (nie siatką). Żółwie żyją długo, co powoduje dużo problemów jak zechcesz za kilka lat gdzieś wyjeżdżać (a takie rzeczy ciężko przewidzieć na X-lat do przodu). Wtedy zostaje przerzucić obowiązki i ciężar jego utrzymania na kogoś innego, kto nie koniecznie może sobie z tym dobrze poradzić. Rosną też duże - a im większe tym więcej wymagają pracy oraz potrzebują dużo miejsca (szczególnie wodno-lądowe!), a to jest najczęściej powtarzającym się problemem. A to tylko początek.
Koniec końców żółwie wodno-lądowe często kończą w jakim okolicznym stawie lub rzecze, albo obowiązki opieki nad nimi są zrzucane na kogoś innego - co jest słabe wg. mnie.
Moim zdaniem masz bardzo małe szanse aby przez cały okres życia takiego żółwia mógł się nim zajmować właściwie.

Co do tej całej gadaniny o humanitarnym i niehumanitarnym traktowaniu zwierząt - WTF??
Jeśli ktoś się decyduje na zwierzaka to powinien móc mu zapewnić mu godne warunki przez całe życie.
Każde zwierze (ssak, gad, płaz, owad licząc od człowieka do jakiegoś robaka) potrzebuje określonych warunków, a na ogół są one dużo bardziej zawiłe i bardziej wymagające niż zdajemy sobie sprawę i niż jesteśmy wstanie zapewnić. I mówię tu elementach podstawowych a nie o jakimś super-hiper warunkach niczym klon ze środowiska naturalnego.
Jeśli te warunki nie są spełnione to w najlepszym przypadku zwierze się męczy lub/i właściciel się znęca nad nim. Bardzo rzadko się zdarza żeby było wszystko ok i że dla drugiego zwierzaka również zadziała.
KONIEC, KROPKA.
Zwierzętami rządzą instynkty
Instynkty są tylko fundamentami, które nimi rządzą (tak samo jak nami). Nawet rybki są wstanie dostać świra, a im zwierze na wyższym poziomie ewolucji tym bardziej wymagające. "Dać jeść, kawałek miejsca i posprzątać co jakiś czas" - za takie hasełka mam ochotę dać w czapę. Sorki, ale za wiele razy słyszałem o efektach takiego podejścia.
higsa pisze:Wierz mi, że gado-płazy mają zupełnie inne "postrzeganie" świata, nie spotkałam jeszcze jaszczura, który by sie przyzwyczaił do swojego właściciela, a moment karmienia [wsadzania reki do terrarium w celu podania "szamania"] jest dla nich raczej stresem, niż przyjemnością. Aczkolwiek mogę się mylić
Nie znam się na jaszczurkach, ale wiem, że węże potrafią wyczuwać jak przychodzi właściciel, a żółwie wodno-lądowe przy podawaniu mięsa z ręki potrafią tak mocno wyskoczyć, że zamiast mięsa złapią za palec (byle więcej/pewniej mięcha złapać). Wg. mnie to jest sprawa mocno gatunkowa / instynktów, które mogą być czasami zagłuszone odpowiednią techniką / podejściem do problemu (ALE NIE ZAWSZE). Przy jaszczurkach jednak się spodziewam bardzo silnego instynktu do uciekania od wszystkiego co nadchodzi z powietrza / z góry.

Zdaje sobie sprawę że są ludzie którzy przeginają. Ale niestety duża część ludzi to skończone de**le, który sobie kupują żywe zabawki i najlepsze co można by zrobić to im przypier****ć.

Jak ktoś chce zwierzaka to niech kupi sobie rosiczkę lub inną roślinę owadożerną - też mięsożerne, a jest wystarczająco dużo chuchania i skakania w okół tego.
Łatwiej pomagać komuś niż sobie, a tym czasem najpierw powinno się pomóc sobie, żeby móc pomagać innym.
Jednak pomagając innym nieświadomie pomagamy też sobie.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: Coldman »

Ogólnie nie lubię egzotycznych zwierząt nawet się ich trochę boje . Moją egzetyką w domu jest duże akwarium z rybkami. W chwilach wolnych miło jest popatrzeć
Awatar użytkownika
BłędnyOgnik
Introwertyk
Posty: 75
Rejestracja: 25 cze 2013, 23:40
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Gdynia

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: BłędnyOgnik »

Chciałbym wszystkich przeprosić, szczególnie Corpseone. Trochę za ostro napisałem w moim poprzednim poście. Jeśli chcesz mieć żółwia (lub ktokolwiek), to mam nadzieje że jesteś dobrze oczytany w temacie i przygotowany.
Ja za dużo widziałem, słyszałem. Wiem też jak dużo to jest pracy i jak życie wszystko potrafi popsuć.

Miałem kiedyś zwierzyniec i podobają mi się żółwie, jednak teraz wolę iść gdzieś i popatrzeć.
Łatwiej pomagać komuś niż sobie, a tym czasem najpierw powinno się pomóc sobie, żeby móc pomagać innym.
Jednak pomagając innym nieświadomie pomagamy też sobie.
Lacki
Introwertyk
Posty: 74
Rejestracja: 25 cze 2015, 16:11
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Limanowa/Kraków

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: Lacki »

Miałem 2 lata temu 3 ptaszniki i ogólnie interesuje się terrarystką :)Zastanawiam się nad odbudową hodowli także jak by ktoś chciał się pozbyć swoich małych, włochatych, jadowitych przyjaciół to chętnie przyjmę/odkupie. Myślę że nie ma w tym nic niehumanitarnego jeśli zapewnia im się odpowiednie warunki czyli jedzenie itd. To im to wystarcza do zaspokojenia podstawowych popędów które nimi kierują. Ptasznik nie jest w stanie zrozumieć co to wolność wiec nie boli go raczej, że otaczają go szklane ściany.

Offtop : Też lubbie kruki wrony itd. :D to chyba jakieś kolejne introwertyczne zboczenie.
"Zawsze chyba byłem sam, zawsze chyba chciałem tego"
Awatar użytkownika
littleladypunk
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2016, 12:35
Płeć: kobieta
MBTI: INTP

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: littleladypunk »

Ja bym chciała mieć jaszczurki jakieś (były takie fajne, ale nie pamiętam nazwy... bazyliszek? i nie, nie ten mityczny :P), ale się strasznie brzydzę robali i nie miałabym jak ich karmić :(
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: nudny introwertyk »

Pająki co najwyżej za szafą, ale co do innych stworów, to swojego czasu miałem ich w domu multum - jaszczurki (traszka, gekon, agawa i może jeszcze jakieś inne), ryby (w tym piranie), żółwie wodne i lądowe, patyczaki (i niezliczone inne robaki, w tym kolonia mrówek), kraby, papugę i... sam już nie wiem, ale to na pewno nie wszystko. Jako dzieciak miałem obsesję na punkcie zwierząt, a szczególnie dinozaurów, których z oczywistych względów nie miałem :P Od jakiegoś czasu jestem przeciwny niewoleniu zwierząt, więc jedyne jakie mam to żaby i ryby w oczku wodnym i koty od sąsiada, które zwykle właśnie po te ryby przychodzą ;)
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: Des »

Kurfa. Wszystko tylko nie pająki... Ilekroć jakiegoś zobaczę to horror. Dzisiaj ..ubieram się a to coś łazi mi po spodniach. Nosz kuźwa .. niech se chodzą pod szafą ,ale nie włażą na mnie i moje rzeczy! Brrr.
Awatar użytkownika
tomektomek
Pobudzony intro
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2015, 22:03
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Kontakt:

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: tomektomek »

To ja się pochwalę moją Gienią. Dorosła samiczka - niecałe 20 cm i nadal rośnie : )


Obrazek

Obecnie to mój jedyny zwierzak terrariowy, kiedyś było tego więcej ale została tylko Gienia.
through blissful ignorance and terrifying awareness..
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: higsa »

nudny introwertyk pisze: jaszczurki (traszka, gekon, agawa i może jeszcze jakieś inne), ryby (w tym piranie), żółwie wodne i lądowe
Jak to możliwe że miałeś tyle zwierzątek, i nadal ich nie masz? Czyżbyś był męską wersją słynnej Elmirki???
Szczególnie dziwi mnie kolekcja żółwi, bo ja mam jednego od przeszło 20 lat i wierz mi, nie raz już otwierałam drzwi na klatkę schodową i mówiłam: "Żółwiu, jesteś wolny, możesz iść gdzie chcesz."
Po czym paskud obracał się o 180 stopni i maszerował pod swój ulubiony kaloryfer, albo do terajem sałatę wcinać
ODPOWIEDZ