Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
skyhawk

Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: skyhawk »

hmm no wlasnie tak sie zastanawiam czy ktos z was hoduje w domu jakies nietypowe zwierzaki? ja mam.... moze nie uwierzycie ale....10.... ptasznikow :) zapytacie po jaka cholere mi az tyle hehe no coz wszyscy o to pytaja wiec czemu ? sam niewiem poprostu pewnego dnia patrzac sobie juz na jednego ktory jest ze mna prawie 5-ty rok zapragnalem miec ich 12 :D jesli wszystko bedzie dobrze skoncze na tej liczbie chociaz kto wie :) nie da sie opisac tego wszystkiego slowami ale uwazam ze powinniscie sprobowac jako introwertycy mamy troche z nimi wspolnego :) jesli znajde czas wrzuce kilka zdjec i filmikow hmm no wiec teraz czekam na wasze odpowiedzi :)

Ja Cię bardzo proszę, jeśli już musisz umieścić gdzieś ich zdjęcia czy filmiki z nimi, zamieść ostrzeżenie w tytule wątku, w którym to zrobisz. Dzięki z góry. - I.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaszczurki weze plazy pajaki i inne tego typu :)

Post autor: Inno »

Mnie kręcą węże, ale swojego raczej bym nie chciała. Mało komunikatywne toto, a zajmować się trzeba. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: jaszczurki weze plazy pajaki i inne tego typu :)

Post autor: Sorrow »

Kiedyś chciałem mieć kraby :D .

A teraz lubię Sroki :D . Nie wiem czemu, ale jest w nich coś takiego gadziego :D . Trochę tak jakby jeszcze wczoraj były dinozaurami :D .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaszczurki weze plazy pajaki i inne tego typu :)

Post autor: Inno »

Ja z ptaków to stawiam na kruki. :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: jaszczurki weze plazy pajaki i inne tego typu :)

Post autor: Sorrow »

Jeszcze nie widziałem kruka w rzeczywistości.

Ale bardzo lubię gawrony :D .
W ogóle, to corvusy to moja ulubiona rodzina ptaków - Sroki, Kawki i Gawrony :D .


Kawki są słodkie.

Sroki są pocieszne.

Gawrony są majestatyczne.

W tym roku Kawki przyleciały razem z Gawronami i się tu osiedliły :D . 2 pary w moim budynku :D .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaszczurki weze plazy pajaki i inne tego typu :)

Post autor: Inno »

O tak, gawrony też wzbudzają we mnie pozytywne odczucia.
Sorrow pisze:W tym roku Kawki przyleciały razem z Gawronami i się tu osiedliły :D . 2 pary w moim budynku :D .
Mnie się tylko na balkon ładują jakieś otłuszczone gołębie. :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Akolita
Krypto-Extra
Posty: 756
Rejestracja: 01 sie 2008, 18:02
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Łódź/Włocławek

Re: jaszczurki weze plazy pajaki i inne tego typu :)

Post autor: Akolita »

Jestem raczej przeciwnikiem trzymania w niewoli zwierząt, które nie są przystosowane (jak pies, czy kot) do życia z człowiekiem. Gdybym jednak miała olbrzymie, naprawdę wielkie terrarium z prawdziwymi egzotycznymi roślinami, prawdopodobnie hodowałabym skolopendry olbrzymie. :)
Mówi, że nigdy nie śpi. Że nigdy nie umrze. Dyga przed skrzypkami, pląsa do tyłu, odrzuca głowę, parska głębokim gardłowym śmiechem i jest wielkim ulubieńcem, ten sędzia. Wachluje się kapeluszem, a księżycowa kopuła jego czaszki sunie blada pod światłami, on zaś obraca się, przejmuje skrzypki, wiruje w piruecie, wykonuje jedno pas, dwa pas, tańcząc i grając jednocześnie. Nigdy nie śpi. Mówi, że nigdy nie umrze. Tańczy w świetle i cieniu i jest wielkim ulubieńcem. Nigdy nie śpi, ten sędzia. Tańczy i tańczy. Mówi, że nigdy nie umrze.”
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: jubei »

Och nie, tylko nie gawrony i kawki :evil: Przez jakiś czas miałem koło domu czereśnię, to zawsze rano tak skrzeczały, że nie mozna było spać. Nie mówiąc o utraconych owocach :wink: Raz sąsiad wziął wiatrówkę i ustrzelił z jednego ptaka.. eh.

A ja też chiałbym mieć jakiegoś dzikiego, śmiertelnie niebezpiecznego zwierza. Waran/legwan to jest dobra opcja. Ostatecznie kameleona :P
"Life is so unnecessary"
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: Sorrow »

Żyję w mieście, tak więc Kawki i Gawrony co najwyżej podkradają jedzenie gołębiom ;) . No i dźwieki wydawane przez ptaki to nic w porównaniu z dźwiekami wydawanymi przez te dziwne metalowe żuczki, którymi poruszają się ludzie.

Tak w ogóle, to ostatnio pojawiły się małe sroczki :) .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: kosmita »

(Jak offtop to offtop!)

W temacie ptaków, ja się pochwalę piękną bocianią parką, która wybudowała swoje gniazdo na słupie na moim podwórku. Życie bocianów okazuje się być także ciekawe, rok temu bocian powybijał nam szyby w domu (najpewniej widząc w nich swoje odbicie), a w tym roku trzy pary (6 bocianów) walczyły o "nasze" gniazdo. Bocianiątek niestety nie było ni 2 lata temu, ni rok temu.

Z drapieżnych zwierząt to mam rudego kota, który zaprzyjaźnił się z moim psem.
szukam
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: es_pada »

Bardzo lubię kruki i gawrony. Mieszkam w bardzo malym miasteczku,więc jest ich u nas niemalo na drzewach.
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: higsa »

Od jakiegoś czasu mój gad przestał mi wystarczać [strasznie materialnie zabrzmiało, ale to tylko pozór :mrgreen: ].
Zaczęła mi się marzyć hodowla traszki/traszek. Uwielbiam te płazy. Często mam okazje podziwiać je podczas wypadów do Puszczy i chciałabym mieć takie coś w domu, do obserwacji :roll:
Jednak przed założeniem hodowli powstrzymuje mnie właśnie przekonanie, podobne jak wyraziła Akolita, ze trzymanie zwierząt w niewoli jest niehumanitarne.
Chyba jestem już za stara, bo kiedyś dzieckiem będąc jakoś nie myślało się nad tym czy będę umiała stworzyć odpowiednie warunki do funkcjonowania zwierzakowi, a teraz... no cóż... na marzeniach się skończy.
Pozostaje mi podglądanie traszkowego życia podczas wypadu w teren, ale to na wiosnę, bo teraz to już ciężko będzie spotkać.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: MetalMan »

hiksa pisze:Jednak przed założeniem hodowli powstrzymuje mnie właśnie przekonanie, podobne jak wyraziła Akolita, ze trzymanie zwierząt w niewoli jest niehumanitarne.
Bzdura. Zwierzeta to zwierzeta... nie można ich traktować jak ludzi, bo to by znaczyło, ze traktuje sie ludzi jak zwierzeta. Inna sprawa, że takie wiezienie jest wygodniejsze dla jaszczurki niz zycie na wolnosci. Ot, wytresowalaby sobie pania, ktora ja bedzie karmic :D
hiksa pisze:Pozostaje mi podglądanie traszkowego życia podczas wypadu w teren, ale to na wiosnę, bo teraz to już ciężko będzie spotkać.
Zapraszam w takim razie w moje okolice, na pewno jakas jaszczurka sie znajdzie :twisted:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: Piorun23 »

Bzdura. Zwierzeta to zwierzeta... nie można ich traktować jak ludzi, bo to by znaczyło, ze traktuje sie ludzi jak zwierzęta
Is something wrong in that?

Mam więcej serca dla zwierząt niż dla większości ludzi. I nie widzę w tym nic złego
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Jaszczurki węże płazy pająki i inne tego typu :)

Post autor: MetalMan »

Piorun23 pisze:Is something wrong in that?

Mam więcej serca dla zwierząt niż dla większości ludzi. I nie widzę w tym nic złego
Zrozumiesz, jak wprowadzą podatek na dożywianie zwierząt w schroniskach :mrgreen:
Stworzyliśmy sobie system, w którym odróżniamy się od zwierząt, więc traktowanie jaszczurki w kategorii "humanitaryzmu" jest jakieś niekonsekwentne :roll:
Jak dla mnie, takie przejmowanie się "uwięzieniem jaszczurki" jest trochę śmieszne i kojarzy mi się z akcją wegetarian przeciwko "nieludzkiemu traktowaniu zwierząt[co jest logiczne, bo zwierze nie jest ludziem]" :roll:
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
ODPOWIEDZ