Kultura DIY

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Kultura DIY

Post autor: Sorrow »

Intoxicate po raz pierwszy wspomniał o inwestorach w 2005 roku.

Moim zdaniem lepszym przykładem byłyby Vince i jego AoD.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: Kultura DIY

Post autor: kosmita »

Dobra, to tylko szczegóły, nie ma sensu przerzucać się nimi. Z growych produkcji jest dosyć sporo przykładów, wspomniany w pierwszym poście Dwarf Fortress, a z innych np. tworzony przez 9 lat ADOM albo polskie MMOcRPG - Ether Fiedls (z równie ciekawą historią powstawania, zaczęło się w 2008 roku od tego, że powstawała gra, która miała wszystko [klient gg, irc, zarządzanie kompem, itd.] oprócz gameplayu, po dołączeniu grafika w końcu zaczęły pojawiać się efekty, a dziś... dziś nadal tworzy to tylko kilka osób bez niczyjego wsparcia pieniężnego, a już wymiata).
szukam
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Kultura DIY

Post autor: qb »

Ostatnio zacząłem częściej przeglądać reddita i jest tam taki subreddit o nazwie DIY. Ludzie robią na prawdę ciekawe rzeczy i często opisują proces powstawania. Myślę, że czasem warto przeglądnąć, nawet z nudów ;)

http://pl.reddit.com/r/DIY
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Kultura DIY

Post autor: vragutinovic »

Sufixx, możesz z lekka nakreślić "portret socjologiczny" tych ludzi, od których słyszysz że to jest jakieś "hipsterstwo"? Pytam, bo zaczynam się obawiać, że wyrosło (czyt. zostało wyhodowane) już w niemal w całości pokolenie przyszłych szczurów, które za nic samemu się nie wezmą, bez bodźca, bez kija, bez marchewki...

A dla mnie jesteś gość, coś jakby ostatni mohikanin... cholera, jak to nazwać... "złotoręcznictwa"? :D
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Kultura DIY

Post autor: highwind »

Sufcio, zajefajne!
ODPOWIEDZ