Akwarystyka

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Akwarystyka

Post autor: Agata »

Przyznam się szczerze, że ryby to moja obsesja. Nie potrafię przejść obojętnie obok ładnego akwarium albo sklepu zoologicznego.
W domu mam niestety tylko 30 litrowy baniaczek z bojownikiem. Wcześniej miałam 100litrowego holendra (wycieczki przychodziły go oglądać :mrgreen: ) ale przez studia musiałam sprzedać. Marzy mi się cało-ścienne akwarium morskie z idolami i pięknymi koralowcami, ale pewnie nigdy nie będzie mnie na nie stać. Trudno, ostatecznie zadowolę się "ścianą" ze skalarami.
Wydaje mi się, że akwarium to hobby idealne dla introwertyka. Jest dużo dzióbania, bawienia się parametrami wody, pielenia roślinek. Uczy cierpliwości i dyscypliny (bo spróbuj nie podmienić wody :twisted: ), ale pochłania więcej czasu niż pies.

Ma ktoś rybki w domu?
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akwarystyka

Post autor: Inno »

Ryby to zdecydowanie nie dla mnie, tak jak cierpliwość i dyscyplina. No i sprzątanie. :P

Czy z rybkami da się nawiązać jakiś kontakt, stworzyć więź czy należy je traktować jedynie jako element wystroju wnętrza?
Obrazek
Awatar użytkownika
Agata
Pobudzony intro
Posty: 125
Rejestracja: 07 sie 2010, 20:52
Płeć: nieokreślona

Re: Akwarystyka

Post autor: Agata »

Rybki są, wbrew pozorom, bardzo towarzyskie. Każda ma swój indywidualny charakter, co najlepiej widać u gatunków stadnych (walki, intrygi, zdrady - lepsze niż telenowela). Kirysy i neony są pod tym względem fenomenalne. Szczególnie te drugie mają specyficzne poczucie humoru. Na skalary też miło popatrzeć - szczególnie w czasie tarła (taniec godowy jak na wiejskiej potańcówce).
A poprzedniego bojownika udało mi się nawet nauczyć kilku sztuczek. Przy czym jestem maniakiem zwierzęcej psychiki i nie ma takiego stworzenia, którego bym nie wytresowała :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akwarystyka

Post autor: Kamil »

Agata pisze: Przy czym jestem maniakiem zwierzęcej psychiki i nie ma takiego stworzenia, którego bym nie wytresowała
taa? spróbuj z jamnikiem bądź kotem..
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Akwarystyka

Post autor: Piorun23 »

No coś ty: ja mówię mojej kotce Baśce "kocie śpij" - a kot śpi
I to działa zawsze, przez 22h na dobę :mrgreen:

Oczywiście kocica innych komend nie wykonuje, ale to tylko dlatego ze śpi - pies też jak śpi to komend nie wykonuje :mrgreen:

Wszystko to kwestia kreatywnego podejścia :D

A zeby nie iść w OT

Kiedyś miałem akwarium, dopuki skalary nie zeżarły mi innych rybek.... :(
Potem zyły aż zdechły ze starości

Później wiele razy, jako płazolog miałem młode płazy w akwarium - ale nie wiem czy kijanki liczą się jako akwarystyka
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
Kamil
Rozkręcony intro
Posty: 338
Rejestracja: 01 lip 2009, 22:52
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akwarystyka

Post autor: Kamil »

Jamnik też przyjmuje komendę "śpij"...
Tekst na nonsensopedii o jamnikach jest bardzo trafny: "Ulubionym zajęciem wszystkich jamników jest błogie lenistwo (śpią około 18 godzin na dobę), a ponadto zabawy, tulenie i zabawy. Czasem też tulenie. I tak aż do znudzenia.

Wszystkie jamniki należą do gromady podkołdernikowców, właściciele natomiast dzielą się na dwie grupy: tych, którzy przyznają się do tego i tych, którzy się do tego nie przyznają. "
"Przestrzenią ducha, gdzie może on rozwinąć skrzydła, jest cisza "- Antoine de Saint-Exupéry

"Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Ekstrawertyka, to znaczy, że go nie słuchałeś.
Jeśli nie dowiedziałeś się czegoś od Introwertyka, to znaczy, że go nie zapytałeś."
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Akwarystyka

Post autor: Piorun23 »

Pochwalę się: mam teraz akwa, a w nim takiego stwora

Obrazek
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
jodła
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2011, 16:25
Płeć: nieokreślona

Re: Akwarystyka

Post autor: jodła »

Witam,
mam psa Buldoga francuskiego i uważam że każdego zwierzaka da się wytresowac jednego mniej innego bardziej ale wszystko to kosztuje siły i cierpliowści, nic niestety nie przychodzi samo i jak oczekujemy rezultatów to już od małego musimy ze zwierzakiem ćwiczyć. Posiadam też akwarium Malawi, polecam osobom które chcę alby w ich baniaku coś się działo i nie lubia oglądać zawieszonych w wodzie ryb. Mam 120 l baniaczek w którym ciągle coś się dzieje, walki o terytorium o władze, o kobitki itd. Jest co obserwować i napewno ciekawsze to od tv, po zatym odstresowuje, pozwala na chwilę zawieszenia...Nie będę nikogo przekonywać że ryba to to samo co pies bo oczywiście że nie, ale faktycznie podpływają jak przychodze z pracy i jakiś tam kontakt jest. Nie nazwałabym ryb wystrojem wnętrza to żywe stworzenia zależne w 100% od nas. A nie rzeczy, które można wywalić kiedy się chce.
Awatar użytkownika
Meggiee555
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 gru 2011, 12:07
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Akwarystyka

Post autor: Meggiee555 »

Ja mam tylko kulę z bojownikiem o imieniu Trampek :D Rybka mało wymagająca(uwielbiająca mrożone larwy),ale badzo kochana. Szkoda,że nie mogę mieć akwarium z prawdziwego zdarzenia, bo mam mało miejsca w pokoju.
Zawsze słono się płaci za bycie tym, kim chce się być,za życie, które jest takie, jakie powinno być. Bez względu na wysokość tej ceny warto ją zapłacić i być z tego dumnym. Nie wolno iść na łatwiznę i żyć bez celu.
Awatar użytkownika
Kaziol
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 12 paź 2007, 15:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akwarystyka

Post autor: Kaziol »

Zaraz Cie ktoś pojedzie za trzymanie rybki w kuli :)
Nie zwracaj uwagi na moje posty, nabijam do 100
Awatar użytkownika
Meggiee555
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 gru 2011, 12:07
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Akwarystyka

Post autor: Meggiee555 »

Kaziol pisze:Zaraz Cie ktoś pojedzie za trzymanie rybki w kuli :)
A co mam zrobić jak mam mały pokój!? Chyba że wyrzucę łóżko, założę tam akwrium, a sama pójdę spać na korytarz :?
Zawsze słono się płaci za bycie tym, kim chce się być,za życie, które jest takie, jakie powinno być. Bez względu na wysokość tej ceny warto ją zapłacić i być z tego dumnym. Nie wolno iść na łatwiznę i żyć bez celu.
Awatar użytkownika
Kaziol
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 12 paź 2007, 15:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akwarystyka

Post autor: Kaziol »

Nie zwracaj uwagi na moje posty, nabijam do 100
Awatar użytkownika
Meggiee555
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 24 gru 2011, 12:07
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Akwarystyka

Post autor: Meggiee555 »

Zapewniam jej odpowiednie warunki. Chyba jej nie jest źle,bo już żyje 2 lata.
Zawsze słono się płaci za bycie tym, kim chce się być,za życie, które jest takie, jakie powinno być. Bez względu na wysokość tej ceny warto ją zapłacić i być z tego dumnym. Nie wolno iść na łatwiznę i żyć bez celu.
Awatar użytkownika
Kaziol
Introwertyk
Posty: 97
Rejestracja: 12 paź 2007, 15:57
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Akwarystyka

Post autor: Kaziol »

I tak jej współczuje :P Poka fote.
Nie zwracaj uwagi na moje posty, nabijam do 100
jodła
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2011, 16:25
Płeć: nieokreślona

Re: Akwarystyka

Post autor: jodła »

żle może i nie ale czy się nie męczy to już inne pytanie. Ryby powinno się trzymać w akwariach, wodę filtrować i napowietrzać no jak byś mu ze 2,3 samiczki dorzuciła to też by chłopak miał fajniejsze życie. Teraz jest tyle rodzajów akwariów i małe i duże i w interenecie pełno porad na ten temat, nie trzeba się przecież zamieniać z rybą na łóżka wystarczy trochę chcieć.
ODPOWIEDZ