Gry fabularne (Tabletop RPG)

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Difane »

O, w takie coś jeszcze nie grałem :P . Mam tylko nadzieję, że brak expa nie będzie wielką przeszkodą dla początkującego :wink: .

Jeżeli chodzi o wybór uniwersum to wg. osobistych preferencji ustawiłbym to w takiej kolejności:
1. fantasy
2. sf
3. mieszane (co by się zbyt abstrakcyjne nie okazało :P )
4. szara rzeczywistość (tego to dla odmiany mam akurat po uszy :mrgreen: )

Co do Planescape'a to miałem okazję grać, ale nie wciągnęła mnie ta gierka zbytnio, głównie z powodu lejącej się strumieniami groteski. Chodziłeś jakimś trupem, twoim ziomem była czacha, a dialogi i lokacje były tak poryte, że co kilka minut można było pytać samego siebie WTF ? :lol: . Także tego typu świat średnioniebardzo by mi przypasował. Ale jak większość będzie za, to nie będę protestował :) .
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Padre »

highwind pisze:Na forum witryny Drachtales, na której autor wrzucał swoje opowiadania fantastyczno-cyberpunkowe (http://www.likh.fc.pl/Aradesh/DT/index.php).
Jeżu jeżu (nieczytelne), to jest złe! Zaiste nadaje się by podesłać analizatorkom. Na plus dodam, że przynajmniej aUtor nie gwałci panny Interpunkcji, to już coś w dzisiejszych czasach, ale podmioty miotają mu się w zdaniach wściekle (to krasnolud, czy Irokez? Bo się pogubiłem). I nie zacznę o opisach, bo mi lekarz zalecił nie denerwować się (wdech, wydech, wdech, wydech, zennnnnn...)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Agon »

Difane pisze:Co do Planescape'a to miałem okazję grać, ale nie wciągnęła mnie ta gierka zbytnio, głównie z powodu lejącej się strumieniami groteski. Chodziłeś jakimś trupem, twoim ziomem była czacha, a dialogi i lokacje były tak poryte, że co kilka minut można było pytać samego siebie WTF ? :lol: . Także tego typu świat średnioniebardzo by mi przypasował. Ale jak większość będzie za, to nie będę protestował :) .
No tak, trupem tzn Bezimiennym z latającą czachą czyli Mortem biegało się po Sigil, żeby rozwikłać zagadkę zmartwychwstawania Bezimiennego, a następnie znaleźć sposób żeby to przerwać i ostatecznie trafić na wieczne męki w Sferach Niższych :P Ale to była tylko gra komputerowa osadzona w tym uniwersum. Jak chcesz to możesz w tym świecie być elfem z krasnoludzkim kompanem. Nie trzeba od razu grać truposzami. W Planescape ras i światów jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.

To Drach Tales jest takie no... dziwne, ale ok. Ewentualnie zawsze można stworzyć coś własnego.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: highwind »

@Padre. Słusznie prawisz. Jednak nie wstydzę się przyznać, że jednak dawno temu się tym jarałem ;) Człowiek młody był i wiadomo jaki...
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Agon »

Jeśli będziemy ciągle nad tym debatować, to nigdy nie zrobimy tego PBFa :P
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Difane »

Bóg pisze:W Planescape ras i światów jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie.
O, to git. W sumie to tak abstrahując od mojego "widzimisię", to nawet jak pojawią się rycerze jedi, mroczne elfy i coca cola to nie będę protestował :P .
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Agon »

Chyba trzeba będzie gdzieś coś opisać i porobić rekrutację, ustalić jakie mają być Karty Postaci itd...
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Fist »

Jeśli rzeczywiście uda się społeczności forumowej coś takiego, to ja się piszę, choć na razie zachowuję sceptycyzm :wink:

Wiecie co? Ja bym chętnie zagrał w jakąś hybrydę sci-fi i fantasy.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Padre »

Fist pisze:Wiecie co? Ja bym chętnie zagrał w jakąś hybrydę sci-fi i fantasy.
Warhammer 40K? Orkz in speeehs! ;-) Mają też elfy... znaczy się, Eldarów. I umarlaków. I wielkie giwery :-D
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Agon »

Co myślicie o wspólnym stworzeniu naszego własnego uniwersum?
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Fist »

Bóg pisze:Co myślicie o wspólnym stworzeniu naszego własnego uniwersum?
A zdajesz Ty sobie sprawę ile to czasu zajmuje? :P
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Padre »

Mechanikę zerżnie się z jednego systemu a storyline z drugiego i będzie ;-)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Fist »

Mechanika w grze forumowej? Nie wchodzi w grę :P

Poza tym... kto jest za stworzeniem osobnego forum dla introwertycznego erpega, niech powie "aye".
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 865
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Agon »

Fist pisze:Poza tym... kto jest za stworzeniem osobnego forum dla introwertycznego erpega, niech powie "aye".
Właściwie kiedyś chciałem stworzyć takie forum, ale zabrakło czasu i chęci. Jeśli macie jakieś pomysły, to możecie logować się tu: http://www.plangen.pun.pl/forums.php Świat nazywa się Plangen i właściwie to tyle. Resztę możemy razem ustalić. Jeśli ktoś ma pomysł to niech śmiało pisze, a zrobię go adminem i dam wolną rękę w tworzeniu stolików.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry fabularne (Tabletop RPG)

Post autor: Inno »

Bóg pisze:A może by tak zrobić PBFa na forum? Może w dziale "Gry i zabawy", co wy na to?
Mogę Wam założyć osobny dział, jeśli chcecie grać na tym forum. Oczywiście posty w tym dziale nie byłyby naliczane do statystyki użytkownika, tak jak w "Grach i zabawach" zresztą. Moderatorem czy moderatorami tego działu ustanowię, kogo chcecie i będziecie sobie grali.
Obrazek
ODPOWIEDZ