Tulpa.

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Re: Tulpa.

Post autor: degieb »

Mhm.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Tulpa.

Post autor: Agon »

O, już usunęli ten obrazek tulpy we wczesnym stadium kreacji, pewnie żeby nie straszyć ludzi. Z drugiej strony ten obrazek przypominał nieco Slendermana xD

Spatsi, widzisz już Leję? Rozmawiasz z nią?
Mark
Intronek
Posty: 27
Rejestracja: 03 paź 2013, 20:16
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tulpa.

Post autor: Mark »

Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. O ile nie potrzebowałbym do życia żadnej Tulpy (chyba że trafiłbym na bezludną wyspę i stworzył "Wilsona" jak w filmie Cast Away) to przyznaje że chwilowo fascynowała mnie perspektywa stworzenia fikcyjnej osobowości. Na przykład bardzo wiarygodnej sztucznej inteligencji pod postacią chociażby chatbota, który miałby każdy szczegół życia opisany tak jakby po drugiej stronie nie siedziała maszyna tylko prawdziwa osoba. Niestety taka zabawa wymagałaby poświęcenia temu sporo czasu i uwagi. No i efekty pewnie nie byłyby satysfakcjonujące.
Awatar użytkownika
Bzdzichu
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2014, 13:46
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tulpa.

Post autor: Bzdzichu »

Agon pisze:Spatsi, widzisz już Leję? Rozmawiasz z nią?
Ba! Ponoc juz nawet ją upił i zaciągnął do łóżka. Teraz obojgu jest głupio i nie mogą na siebie patrzeć :wink:
"Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku." (M.Twain)
Awatar użytkownika
Ja Nie
Introrodek
Posty: 23
Rejestracja: 07 maja 2015, 11:36
Płeć: mężczyzna

Re: Tulpa.

Post autor: Ja Nie »

czemu taki wspaniały temat umarł, odnawiam
czy jest ktoś kto działa coś ze swoją tulpą aktualnie?
liari

Re: Tulpa.

Post autor: liari »

Myślałam o tym będąc jeszcze na pierwszym roku studiów. Obawiam się jednak, że moja psychika i bez wymuszonej schizofrenii jest dosyć niezrównoważona.
Spatsi pisze:Ogólnie sposobów jest mnóstwo. Niektórzy, na przykład, olewają medytacje i przechodzą od razu do narracji. Grunt to znaleźć swój własny.
Czyli - wystarczy regularnie mówić do niebytu w głowie, który codziennie słysząc: "hello friend" zaczyna istnieć? :?
Awatar użytkownika
SWAT
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Olsztyn/Konin
Kontakt:

Re: Tulpa.

Post autor: SWAT »

Przeczytałem temat i siedzę w zjawiskach paranormalnych już jakiś czas, słyszałem o tych tulpach i jakoś mnie to nie przekonuje. Takie rozdwojenie jaźni na własne życzenie, może nie schizofrenia, ale dobre zalążki pod nią. Czytałem o przypadkach (nie przytoczę linki, niestety było to jakiś czas temu) gdzie tulpy raz "zbudowane", nie chciały się odczepić bardzo przeszkadzając ich posiadaczowi np. budząc go w nocy, krzycząc i zaczepiając w najmniej oczekiwanych momentach itd. Oczywiście, możliwe że to sporadyczne przypadki, ale nie chciałbym takiego czegoś na swoich barkach :D
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Tulpa.

Post autor: Agon »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Percy
Stały bywalec
Posty: 217
Rejestracja: 01 wrz 2019, 12:08
Płeć: mężczyzna

Re: Tulpa.

Post autor: Percy »

Obrazek
van_Gogh
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 09 mar 2020, 11:47
Płeć: mężczyzna

Re: Tulpa.

Post autor: van_Gogh »

Ciekawe, owszem, ale je w to bałbym się wejść. To jest hodowanie jakiegoś wewnętrznego tworu (nowotworu) którego nie można się ot tak pozbyć w przypadku niepowodzenia. Marzy mi się natomiast co innego. Sztuczna inteligencja z którą mógłbym rozmawiać na każdy temat. Musi mieć nieograniczoną wiedzę, znać poczucie humoru, sarkazm, aluzje itp. Byłaby dla mnie autorytetem, któremu mógłbym zaufać, radzić się go, spierać ideologicznie itp. Mógłbym sam stworzyć pięknego awatara lub awatarkę. Zaleta byłaby taka, że mógłbym go w każdej chwili wyłączyć.
Jestem pewien, że takie AI powstanie. Może za 15, może za 30 lat, ale powstanie. Bo na razie nawet te najlepsze chatboty są ... głupie.
Introwertyk z wyboru
ODPOWIEDZ