Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
kordik
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2012, 23:01
Płeć: nieokreślona

Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: kordik »

Mieliście jakieś pomysły na wynalazki, albo usprawnienia techniczne, pomysły naukowe? Niekoniecznie tak czysto techniczne wynalazki.

Mi świtały po głowie takie pomysły:
-takie trasy dla samochodów zasilane prądem jak takie samochodziki na w wesołych miasteczkach nie wiem czy kojarzycie
-jakiś mały pojazd na sprężone powietrze-jakieś pojazdy niby różne są, ale wprowadzić coś bardziej jak komercyjny produkt na krótkie dystanse-np. po mieście.
-glutaminian sodu sprzedawany normalnie w sklepach
-wykorzystanie zderzaków lucjana łągiewki do takich butów które amortyzuja
-porządne butorolki (nie takie dziecinne z jednym kółkiem dostępne na allegro)
Mój facebook 4536928 gg
samonauka.pl portal dla ludzi uczących się poza szkołą
ekonomicznie.org przemyślenia o ekonomii
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: Padre »

kordik pisze:-glutaminian sodu sprzedawany normalnie w sklepach
Ukradli Ci patent, już sprzedają
kordik pisze:-wykorzystanie zderzaków lucjana łągiewki do takich butów które amortyzuja
Powodzenia w chodzeniu w pięciokilowych butach na solidnych koturnach.

Ech, cosik mam problemyz pozytywnym nastawieniem do świata w poniedziałkowy poranek.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: MetalMan »

Z ostatnich 3 miesięcy:
- automatyczny stroik gitarowy
- robot gąbka do mazania tablicy[wierzę, że ten pomysł uda mi się zrealizować :D ]
- automatyczne otwieranie drzwi po rozpoznaniu twarzy[podejrzewam że takie coś już istnieje]
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Spatsi
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 06 paź 2012, 23:37
Płeć: nieokreślona

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: Spatsi »

MetalMan pisze: - automatyczny stroik gitarowy
Z tego co pamiętam, Gibson zrobił kiedyś gitare, która sama się stroiła, albo przynajmniej był taki pomysł.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: MetalMan »

Widziałem. :<
Chociaż w moim zamyśle po prostu miało się to założyć na na klucze, nastroić i ściągnąć. :|
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
Zour
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 10 lis 2012, 17:52
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: von Ohlau

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: Zour »

Aparat tlenowy zasilany glonami:
Budowa:
- maska gazowa
- rury - osobno na powietrze wdychane i wydychane
- przeźroczysty prostokątny pojemnik o wymiarach 400mmx400mmx15mm (ewentualnie cały kombinezon pokryty tym "materiałem") wypełniony glonem i wodą, jedna z większych ścian pokryta lustrem, podłączony do rur
- dostęp do wody (zapasowa butelka/woda z wydychanego powietrza/pot/inne...)

Zastosowania:
- alpinizm
- astronautyka
- na wypadek katastrofy naturalnej
Dlaczego pacjenci ma oddziale chirurgii są zawsze rozgadani?
Bo są otwarci.
kordik
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2012, 23:01
Płeć: nieokreślona

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: kordik »

Ukradli Ci patent, już sprzedają
Tja, nawet jest dostępne na allegro, ale chodzi mi o to żeby było dostępne normalnie w spożywczakach.
Powodzenia w chodzeniu w pięciokilowych butach na solidnych koturnach.
Już to obliczyłeś że to waży 5 kilo? Do końca nie wiadomo ile to by ważyło, może dałoby się zrobić konstrukcję o malych rozmiarach.

Ciekawy pomysł z tym aparatem.
Mój facebook 4536928 gg
samonauka.pl portal dla ludzi uczących się poza szkołą
ekonomicznie.org przemyślenia o ekonomii
Awatar użytkownika
midnight_rider
Intronek
Posty: 50
Rejestracja: 09 paź 2012, 16:28
Płeć: nieokreślona

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: midnight_rider »

Woda w proszku.
A wszystko to jest
identycznie trwałe
jak numer telefonu
na pudełku zapałek
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: MetalMan »

Woda w proszku.
Chyba już gdzieś to widziałem[pomyślał MM spoglądając przez okno]
Już to obliczyłeś że to waży 5 kilo? Do końca nie wiadomo ile to by ważyło, może dałoby się zrobić konstrukcję o malych rozmiarach.
Dlaczego akurat zderzak Łągiewki? Buty byłyby raczej dość wysokie :D To już nie lepiej sprężyny?
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
kordik
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 07 paź 2012, 23:01
Płeć: nieokreślona

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: kordik »

A może i też nawet, takie naprawdę porządne jak do amortyzatorów : D to by ciekawe było
Mój facebook 4536928 gg
samonauka.pl portal dla ludzi uczących się poza szkołą
ekonomicznie.org przemyślenia o ekonomii
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: Padre »

kordik pisze:Już to obliczyłeś że to waży 5 kilo? Do końca nie wiadomo ile to by ważyło, może dałoby się zrobić konstrukcję o malych rozmiarach.
Nie mierzyłem, walnąłem tak o. Jednak w systemie Łągiewki energię pochłania wirujący dysk; aby zamortyzować energię kinetyczną skaczącego, powiedzmy, osiemdziesięciokilowego chłopa, musi sam być albo solidnie ciężki, albo piekielnie szybko się rozkręcić. Z dwojga złego wolę ciężki but, niż bardzo szybko kręcący się dysk w podeszwie, który nagle wyrywa się z obejm. Każde ustrojstwo prędzej czy później zawodzi. Sam system cięgieł przenoszący siłę na dysk też musi być wytrzymały by nie trzasnąć od naprężeń. Chyba że nie szczędzimy na kosztach i robimy z tytanu ;)
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: MetalMan »

Aż mnie korci żeby to przeliczyć... ale po sesji :twisted:
btw macie świadomość tego, że zderzak Łągiewki nie działa w taki sposób w jaki wyobraża to sobie autor? :P
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: Padre »

MetalMan pisze:btw macie świadomość tego, że zderzak Łągiewki nie działa w taki sposób w jaki wyobraża to sobie autor? :P
Thank you, Captain Obvious :mrgreen: Polecam wpisy Anuszki na ten temat. Linki w tekście.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
MetalMan
Intromajster
Posty: 507
Rejestracja: 17 paź 2009, 20:48
Płeć: nieokreślona

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: MetalMan »

Pisze dla pewności, bo w mediach utrwala się mit 'polskiego newtona'. W końcu się przyjrzałem o co w tym chodzi i gość się kompromituje w pierwszym doświadczeniu które miałoby udowodnić jego teorię[że energia jest wektorem].
Dlatego też staram się nieść kaganek oświaty pod introwertyczne strzechy, coby ludzie rozumieli że Łągiewka wymyślił sprytny sposób na rozproszenie energii. Amen. :P
"Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności... nie znane w żadnym innym ustroju"

"The nine most terrifying words in the English language are: 'I'm from the government and I'm here to help.'"
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Macie jakieś pomysły na wynalazki?

Post autor: Padre »

MetalMan pisze:Dlatego też staram się nieść kaganek oświaty pod introwertyczne strzechy, coby ludzie rozumieli że Łągiewka wymyślił sprytny sposób na rozproszenie energii. Amen. :P
Chwalebne, chwalebne. Polimeryzowałbym tylko z tym "sprytnym", bo mechanicznie skomplikowany i potencjalnie niebezpieczny. Prosty amortyzator olejowy lub podkładki gumowe lepiej się sprawdzają kiedy trzeba rozpraszać energię. Co innego, gdyby ktoś chciał ją magazynować, na przykład w pociągach podczas hamowania. Tu teoretycznie możnaby coś zaoszczędzić, chcoć też nie wiem czy nie lepiej zrobić proste prądnice sprzęgane z osiami, zaś wygenerowany prąd kierować do baterii akumulatorów?

Pst! Kolega, widze, przekroczył Rubikon :-P 506, witamy po drugiej stronie Mocy :D
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
ODPOWIEDZ