Strzelectwo

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Strzelectwo

Post autor: degieb »

nie wiem czy było,pewnie nie ale kto chodzi na strzelnice?
Dzięki mnie nawet kolega się zapisał :D
Ja tam trenuje karabin, w sumie troche dziwne po pełno gimbusów i licealistów i kilku dorosłych,a ja gimbazjalista z 1 klasy taki nieśmiały, przynajmniej już ogarniam trochę i poznałem kilku ludzi :) Nie wiem,czy to duży sukces jak na introwertyka...
jak ktos chodzi to niech podzieli się wynikami i co trenuje pistolet czy karabin?
Mhm.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Strzelectwo

Post autor: highwind »

degieb pisze:nie wiem czy było,pewnie nie ale kto chodzi na strzelnice?
Dzięki mnie nawet kolega się zapisał :D
Ja tam trenuje karabin, w sumie troche dziwne po pełno gimbusów i licealistów i kilku dorosłych,a ja gimbazjalista z 1 klasy taki nieśmiały, przynajmniej już ogarniam trochę i poznałem kilku ludzi :) Nie wiem,czy to duży sukces jak na introwertyka...
jak ktos chodzi to niech podzieli się wynikami i co trenuje pistolet czy karabin?
Kto ci dał pistolet do ręki chłopcze? Powiedz mi, jak to wygląda od strony prawnej? Nie musisz tam chodzić z opiekunem?
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Strzelectwo

Post autor: Sorrow »

Ile to mniej kosztuje?

Ostatnio się zastanawiałem nad kupnem wiatrówki i chodzeniem z nią na strzelnicę (ceny amunicji do palnej to u nas masakra).
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Re: Strzelectwo

Post autor: degieb »

highwind pisze: Kto ci dał pistolet do ręki chłopcze? Powiedz mi, jak to wygląda od strony prawnej? Nie musisz tam chodzić z opiekunem?
Wiesz trener ciągle się na nas gapi,a poza tym to przecież Polska,prawie jak u rusków...
Ide sobie po broń do magazynu, trener daje śrut i normalnie. na strzelnicy jest 25 stanowisk (na pneumatyku), na kuli ze 40 okienek na zewnątrz. Najmłodszy kolega ma 11 lat, żadni rodzice nie przychodzą(tylko na 1 zajęcia żeby podpisać dokumenty), może raz do kogoś na jakiś czas jak są zawody to popatrzeć...

Tak w ogóle trenuję karabin.
Sorrow pisze:Ile to mniej kosztuje?

Ostatnio się zastanawiałem nad kupnem wiatrówki i chodzeniem z nią na strzelnicę (ceny amunicji do palnej to u nas masakra).
No wreszcie sensowne pytanie!

U mnie 10 złotych wpisowego na zawsze i 5 złotych miesięcznie, broń z magazynu a śrut tak normalnie dostajemy, chodzą ludzie od 11 do 22 lat,tak mniej więcej. A wiatrówka to nie wiem ile kosztuje.
Mhm.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Strzelectwo

Post autor: Sorrow »

To bardzo tanio O_o .

U nas jest jedna strzelnica ale stanowisko kosztuje 30zł za godzinę. Jak chce się korzystać z tamtejszej broni to minimalna ilość amunicji też wychodzi koło 30zł (ale się nie płaci za stanowisko.)
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Re: Strzelectwo

Post autor: degieb »

Sorrow pisze:To bardzo tanio O_o .

U nas jest jedna strzelnica ale stanowisko kosztuje 30zł za godzinę. Jak chce się korzystać z tamtejszej broni to minimalna ilość amunicji też wychodzi koło 30zł (ale się nie płaci za stanowisko.)
Aha :?

Ja też się zdziwiłem,ide do magazyniera(on to wszystko wypisuje) i mówi że 5 złotych na miesiąc :D
Mhm.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Strzelectwo

Post autor: Sorrow »

Co to za strzelnica?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Re: Strzelectwo

Post autor: degieb »

WKS Zawisza w Bydgoszczy.
Mhm.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Re: Strzelectwo

Post autor: Sorrow »

Aaa... to pewnie dofinansowywana.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Re: Strzelectwo

Post autor: degieb »

Sorrow pisze:Aaa... to pewnie dofinansowywana.
No :D
Mhm.
Awatar użytkownika
Zour
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 10 lis 2012, 17:52
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: von Ohlau

Re: Strzelectwo

Post autor: Zour »

Ja na strzelnice nie chodzę, ale rodzice kupili mi 4,5 lata temu na targu wiatrówkę za 100 zł. Kiedyś trenowałem strzelanie w... mieszkaniu (blok, ciekawe co na to sąsiedzi :) ) i na działce. Teraz broń mam schowaną. Strzelanie w mieszkaniu może być niebezpieczne, a chodzenie po mieście z bronią... wolę poczekać aż ruskie/niemcy przyjdą.
Dlaczego pacjenci ma oddziale chirurgii są zawsze rozgadani?
Bo są otwarci.
Lloydia
Introrodek
Posty: 14
Rejestracja: 27 wrz 2013, 21:12
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Śląsk

Re: Strzelectwo

Post autor: Lloydia »

Mam pytanka. Otóż kilka razy na festynach strzelałam z pistoletu i odkryłam że jest to przyjemne.. A że przyjemność jest rzeczą ważną moje pytania brzmią:
- jak przyjde na strzelnice to co mam zrobic najpierw? A moze lepiej wcześniej zatelefonowac ? Co trzeba przynajmniej na poczatku wiedzieć by się nie skompromitować? Po jakim czasie trafia sie do celu? Jak jestem niepełnoletnia to czy za kazdym razem mam przychodzic z rodzicami? Jak wyglądają te pierwsze, pierwsze lekcje ?
5w4, ISTP
Awatar użytkownika
degieb
Pobudzony intro
Posty: 126
Rejestracja: 13 gru 2012, 21:18
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: B(rz)ydgoszcz
Kontakt:

Re: Strzelectwo

Post autor: degieb »

Lloydia pisze:Mam pytanka. Otóż kilka razy na festynach strzelałam z pistoletu i odkryłam że jest to przyjemne.. A że przyjemność jest rzeczą ważną moje pytania brzmią:
- jak przyjde na strzelnice to co mam zrobic najpierw? A moze lepiej wcześniej zatelefonowac ? Co trzeba przynajmniej na poczatku wiedzieć by się nie skompromitować? Po jakim czasie trafia sie do celu? Jak jestem niepełnoletnia to czy za kazdym razem mam przychodzic z rodzicami? Jak wyglądają te pierwsze, pierwsze lekcje ?
Wiem że trochę zamuła z odpowiedzią, ale dopiero niedawno powróciłem do forum więc:
Lloydia pisze:- jak przyjde na strzelnice to co mam zrobic najpierw?
Powiedzieć co chcesz trenować (karabin czy pistolet), ale to zależy, czy macie strzelnicę dofinansowywana i należącą do jakiegoś klubu (w takim przypadku możesz się znaleźć nawet w kadrze, jeździsz na zawody, zdobywasz punkty dla klubu,itd, itp) czy taką typu 30 zł/godzina gdzie strzelasz i wychodzisz. Ja mogę się wypowiedzieć tylko w temacie tej pierwszej.
Lloydia pisze:A moze lepiej wcześniej zatelefonowac ?
Nie musisz.
Lloydia pisze:Co trzeba przynajmniej na początku wiedzieć by się nie skompromitować?
Zacznijmy od tego,że i tak się skompromitujesz :D Zawsze tak jest na początku, a czasem nie tylko na początku. :roll: Jeżeli chodzi ci o pistolet, to że
-strzelasz z jednej ręki
-pistolet nie ma aż takiego czułego spustu jak karabin
Ale to pewnie wszystko juz wiesz, ogólnie trener ci wszystko wyjaśni (nie osobisty,żebyś nie myślała :) tylko jest takich gdzieś 5-6 na strzelnicę)
Lloydia pisze:Po jakim czasie trafia sie do celu?
Możesz mieć wrodzoną statykę i po 2-3 miesiącach w miarę dobrze celować, albo po roku lamić w gorsze dni. Jak już wszystko poznasz(pół roku-rok) to już będzie kwestią skupienia i treningów.
Lloydia pisze:Jak jestem niepełnoletnia to czy za kazdym razem mam przychodzic z rodzicami? Jak wyglądają te pierwsze, pierwsze lekcje ?
Na szczęście nie musisz :D Tylko na pierwszy treningu musi być obecny rodzic, przy zapisaniu się. Potem normalnie.
Pierwsze lekcje? Najpierw będziesz przez tydzień/dwa tygodnie strzelać na siedząco, z podpórkami i stojącą na sucho, czyli tylko przygotowywać się. Potem już tylko stojącą (mówimy o broni pneumatycznej, na śrut), no i po jakimś czasie już trochę mocniejszej, czyli z pistoletu szybkostrzelnego na 25m.

Oczywiście,jeżeli masz taką strzelnicę w której płacisz za godzinę, to moje rady na nic Ci się nie przydadzą :D
Mhm.
ODPOWIEDZ