Pocztówki kapsle monety :]

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Artmedia9
Introwertyk
Posty: 86
Rejestracja: 26 kwie 2013, 1:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Kraków

Pocztówki kapsle monety :]

Post autor: Artmedia9 »

Może znajdzie się tu ktoś o podobnych hobby co ja? :) zbieram kapsle-mam ich ok 400- i ostatnio wziąłem się za pocztówki no i czytam namiętnie książki historyczne :-) jakby co mój gg 22431857 czekam :mrgreen:
Awatar użytkownika
karasek38
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2013, 20:21
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Pocztówki kapsle monety :]

Post autor: karasek38 »

Ja co prawda nie kolekcjonuję, ale wrzucam do jednego pudełka kapsle od piw które wypiłem, oczywiście tylko te co się różnią:)
Będzi9e ich może z 40. Też lubię książki historyczne, szczególnie te umiejscowione w okresie średniowiecza, renesansu.
"Idę swoją własną drogą, możliwe jednak,
że wasza droga przez jakiś czas będzie równoległa do mojej. "

........................................................................Antoni Gołubiew
4w5, INFJ
Awatar użytkownika
Jeanne
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 26 sty 2013, 19:27
Płeć: nieokreślona

Re: Pocztówki kapsle monety :]

Post autor: Jeanne »

Ja zbieram pocztówki z miejsc, w których byłam.
Obrazek
Awatar użytkownika
sasanka
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2014, 22:17
Płeć: nieokreślona

Re: Pocztówki kapsle monety :]

Post autor: sasanka »

W swoim życiu miałam różne kolekcjonerskie etapy.
Były kapsle, pocztówki, monety, znaczki. Jakiś czas temu znów powrót do znaczków :)
A tak trochę odchodząc od tematu zbieractwa, to fascynuję się ceramiką (szczególnie tą bolesławiecką) i ogólnie rękodziełem. Tak więc etap kolekcjonerski troszkę zewoluował w inną stronę.
kasztelan
Wtajemniczony
Posty: 9
Rejestracja: 15 lut 2014, 23:49
Płeć: nieokreślona

Re: Pocztówki kapsle monety :]

Post autor: kasztelan »

Jakbym miał prześledzić manie zbierackie to bym zobaczył ewolucję: znaczki>kapsle>pocztówki>bilety>karty telefoniczne>numizmaty
To wszystko do czasu końca gimnazjum, od tego okresu nie mam czasu na zbieractwo ale do monetek od czasu do czasu wracam.
limonka
Introwertyk
Posty: 70
Rejestracja: 30 kwie 2012, 22:55
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ

Re: Pocztówki kapsle monety :]

Post autor: limonka »

Swego czasu kolekcjonowałam anioły w przeróżnej postaci - głównie figurki, maskotki, breloki, uzbierało się ich z kilkadziesiąt :) Teraz zbiór leży na półce i się kurzy, czasem mam ochotę odnowić to moje "hobby", ale nie wiem, czy za stara już nie jestem :P Zbieram też magnesy na lodówkę z miejsc, w których zdarzyło mi się być.
Awatar użytkownika
layne
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 lut 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Pocztówki kapsle monety :]

Post autor: layne »

Artmedia9 pisze:Może znajdzie się tu ktoś o podobnych hobby co ja? :) zbieram kapsle-mam ich ok 400- i ostatnio wziąłem się za pocztówki no i czytam namiętnie książki historyczne :-) jakby co mój gg 22431857 czekam :mrgreen:
Wow, 400 kapsli to niezła kolekcja. Mi jakieś 2 lata temu udało się dobić do 61 (właśnie przeliczyłem) zanim mi się znudziło zbieranie ;). Może jednak wznowię :).
Exarkun
Introrodek
Posty: 16
Rejestracja: 04 sie 2016, 13:37
Płeć: mężczyzna
MBTI: Architekt (INTJ)

Re: Pocztówki kapsle monety :]

Post autor: Exarkun »

Ja kolekcjonuje książki, filmy, muzykę (płyty CD), a w planach mam kupno mnóstwa figurek. Niestety figurki dopiero od przyszłego roku, bo to dość spore obciążenie finansowe, biorąc pod uwagę fakt, że chcę je zamówić z "sideshowtoy" ;)
ODPOWIEDZ