Komiksy

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Komiksy

Post autor: qb »

Ostatnio zainteresowałem się trochę tematem komiksów. Zaczęło się od wiadomości, że seria The Amazing Spider-Man kończy się zeszycie numer 700 (stało się to w grudnie 2012 roku) no i w związku z tym postanowiłem trochę przybliżyć sobie losy pajęczaka, a że za młodu bardzo lubiłem oglądać kreskówkę z jego udziałem to tym chętniej wziąłem się do lektury.

Problem się pojawił kiedy przyszedł czas na decyzję od czego zacząć. Komiks powstawał od lat 60, więc trudno żeby ktoś przez to przechodził, w szczególności, że te pierwsze komiksy są trochę drętwe, a komentarze narratora momentami komiczne, tyle że w negatywnym sensie :P
Zacząłem od końcówki, czyli zeszytów między 670, a 700 mniej więcej. Ogólnie, jakby ktoś chciał to polecam zaczać od "Spider Island" lub "Return of the Anti-Venom", który jest kilka numerów przed "Spider Island".
Bardzo fajny komiks, chociaż bez przesady, być może przemawia przeze mnie sentyment do spider-mana po prostu. Tylko jedna rzecz mi się nie podoba, koniec serii, który jest zarazem początkiem nowego komiksu, takiego niby restartu, który nie jest restartem, bo żeby się zagłębić i wiedzieć o co chodzi trzeba znać komiksy z The Amazing Spider-Man.

Nowy komiks to Superior Spider-Man. Bardzo fajne rysunki, na prawdę jestem pod wrażeniem, w tej chwili wyszedł numer 10 i trzyma poziom.
Co do historii, pierwsze zeszyty mnie wkurzały i pod względem epizodycznych wydarzeń, jak i rozwoju głównego wątku, ale wszystko się zmieniło od 6 numeru. Nowy Spider-Man jest dużo brutalniejszy, bezlitosny dla przestępców i sprytniejszy, ale nie będę zdradzał dlaczego, bo to trochę mind fuck dla fanów spidera (w tym dla mnie tak to wyglądało), także zmienia się moje podejście do fabuły w kolejnych numerach. Jest mroczniej, poważniej (tu trochę na minus, bo stary spider miał ciekawy humor ;) ) i ogólnie to jest to co lubię. Co prawda to nie Batman, ale emocje też są.

Czytam też kilka innych komiksów, które idą mniej więcej równolegle z wydarzeniami z The Amazing Spider-Man i teraz z Superior Spider-Man.
Są to:
Venom, czyli historia o nosicielu symbiota. Co ciekawe główny bohater to przyjaciel Petera Parkera - Eugene "Flash" Thompson (pojawiłsię w ostatnim filmie ;P ). Był na wojnie, stracił nogi, ale dzięki Venomowi może znów chodziś. W komiksie poznajemy go jako Agenta Venoma - wykonuje misje dla armii USA tam gdzie zwykli żołnierze sobie nie poradzą, a przynajmniej na początku tak jest bo historia, na szczęście, rozwija się w ciekawy sposób. Flash nie jest tak rozrywkowy jak Peter Parker, prowadzi samotny tryb życia, stara sobie poradzić ze swoim alkoholizmem i problemami rodzinnymi, generalnie to jest bardzo ciekawa postać. Na początku denerwująca, ale z każdym kolejnym zeszytem coraz bardziej go lubię.
Scarlet Spider to kolejny ciekawy komiks, głównym bohaterem jest Kaine, klon Petera Parkera, ale w niczym go nie przypomina poza tym, że ma pajęcze moce i wygląda jak Peter. Kończy jako super bohater, ale nie za bardzo to lubi, w początkowych zeszytach bardzo na to narzeka.
Jest wulgarny, brutalny, mściwy, impulsywny i ma cięte poczucie humoru, ale gdzieś tam głęboko, choć nie przyznaje się do tego, jest dobrym człowiekiem (bo chyba jest człowiekiem :P). To wszystko razem tworzy bohatera, który jest moim ulubionym do tej pory :D Wyszło na razie 17 zeszytów i wszystkie pochłonąłem w chwilę, świetnie się czyta, dużo się dzieje i ogólnie bardzo dobry komiks.
Jeśli ktoś chciałby przeczytać to koniecznie najpierw "Spider Island" z The Amazing Spider Man".

W pewnym momencie jest cross-over Venoma i Scarlet Spidera - nazywa się Minimum Carnage - w sumie 4 zeszyty, bardzo fajne.

Czytałem też komiks Morbius, który opowiada o Michaelu Morbiusie, wampirze. Na razie wyszły tylko 4 zeszyty, więc zdania wyrobionego nie mam, ale czyta się dobrze, a miejsce akcji i postaci są ciekawe, więc będę śledził.
To też postać, która pojawiła się najpierw w The Amazing Spider-Man.

Na razie tyle :P

Obrazek
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: Padre »

Obawiam się, że nigdy nie przekonałem się do superhirołsów, jakoś nie potrafię w sobie wykrzesać sympatii do osobników w spandeksowych gaciach ;-) Nie ta poetyka. Wychodzi na to, że zamarzłem na wysokości Kajka i Kokosza oraz komiksów Tadeusza Baranowskiego.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: qb »

Zawsze można poczytać Jeża Jerzego, albo komiksy śledzia. Nie umiem nic polecić, bo nie czytałem :P Ale opinie o nich są dobre. Sporo jest też komiksów kryminalnych, horrorów, w sumie tak jak w przypadku książek - dla każdego coś się znajdzie, tylko trzeba wejść w temat, a to czasami bywa żmudne :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
SWAT
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Olsztyn/Konin
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: SWAT »

Jestem z komiksami na bakier, a zwłaszcza tymi o superbohaterach. Jedyna komiksy jakie przeczytałem i które mogę polecić z czystym sumieniem każdemu lubującemu się w dobrym rysunku to Sin City oraz Żywe Trupy.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: Padre »

Hm, a czy komiksy na sieci (webcomics) się liczą? Bo regularnie i wręcz maniakalnie czytam Schlock Mercenary oraz Girl Genius. Mam też papierowe wydania, a przynajmniej to co się ukazało na papierze, i z wielką przyjemnością do nich wracam.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: qb »

Bez sensu pytanie, komiks to komiks. Ja też od czasu od czasu czytam jakieś komiksy internetowe, chociaż ostatnio jest to tylko kops.pl - komiks o polskich superbohaterach ;P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
SWAT
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Olsztyn/Konin
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: SWAT »

Ostatnio obejrzałem trailer pewnej gry, na podstawie komiksu. A widzę że ogarniacie te sprawy. Jest może Deadpool po naszym języku dostępny?
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: qb »

Nie czytam po polsku komiksów, ale wydaje mi się że ciężko z tym. Deadpool nie jest na tyle popularny u nas aby miał tłumaczenie.

Chociaż zawsze możesz poszukać na jakimś chomiku albo gdzieś.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
SWAT
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Olsztyn/Konin
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: SWAT »

https://www.youtube.com/watch?v=NoSmHYH02nk

Tu wspominany trailer. A co myślicie o przerabianiu komiksów na gry?
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: qb »

Tak jak z przerabianiem filmów, zależy kto się za to bierze, jaki ma budżet i ile czasu na zrobienie gry. W przypadku Deadpoola może być spoko, bo nie ma żadnego filmu i wydaje mi się, że szczególnie nie cisnęli ich z czasem (cisnęli na pewno, ale nie tak jak przy adaptacjach growych filmów).

Ogólnie nie mam nic przeciwko.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Komiksy

Post autor: highwind »

Pamiętam grę w Spider-Mana na PSX - bardzo miło ją wspominam. Grałem też trochę w Fantastic 4 - też OK. X-Meni ssali za to na PC. Jest Mortal Kombat, w którym walczą postaci z DC comics - ponoć fajny, oraz gra, w której universum Capcom mierzy się z Marvelem (https://www.youtube.com/watch?v=8ItpxqVjPn8. Nowe Batmany zaliczają się do najlepszych gier obecnej, schyłkowej już, generacji. Nie mam nic przeciwko, a wręcz widzę duży potencjał w growych adaptacjach komiksów.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: qb »

highwind pisze:Pamiętam grę w Spider-Mana na PSX - bardzo miło ją wspominam. Grałem też trochę w Fantastic 4 - też OK. X-Meni ssali za to na PC. Jest Mortal Kombat, w którym walczą postaci z DC comics - ponoć fajny. Nowe Batmany zaliczają się do najlepszych gier obecnej, schyłkowej już, generacji. Nie mam nic przeciwko, a wręcz widzę duży potencjał w growych adaptacjach komiksów.
Batman miał to szczęście, że wzięło się za niego nie byle studio i nie byle wydawca. Mimo, że gra była wydana w podobnym czasie co film Dark Knight, nie ma z nim nic wspólnego prócz motywu Batmana, bo i uniwersum jest chyba trochę inne. Gry Batmana ostatnie są bardziej Burtonowskie :P

Fajny jest jeszcze Spider-Man Edge of Time, ale jednak nie jest to Batman.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Difane
Rozkręcony intro
Posty: 313
Rejestracja: 11 lip 2012, 1:03
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komiksy

Post autor: Difane »

Ja jak byłem mały to bardzo lubiłem czytać Kaczora Donalda :D . I to by było chyba na tyle jeżeli chodzi o moją przygodę z komiksami :P . Za grami w konwencji komiksowej nigdy nie przepadałem i jakoś nie miałem ochoty próbować. Kiedyś miałem okazję popykać nieco w Spidermana, ale nie wciągnął mnie na tyle, abym zdecydował się wyjść poza wersję demo.
Awatar użytkownika
SWAT
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Olsztyn/Konin
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: SWAT »

Tak sobie przypomniałem ni z tego, ni z owego. Bardzo, bardzo lubię The Punishera i wszystko z nim związane (filmy najmniej, choć ten bodajże Punisher: Strefa wojny jest w moim mniemaniu świetny). A gra to majstersztyk. Kto nigdy nie chciał wyskoczyć z trumny i rozwalić wszystkich gości z M60? Nie chcieliście? Cóż, ja chciałem :D A potem podnieść takie drugie i walić z dwóch M60 równocześnie, do fali przeciwników. Piękna gra, pełna możliwość uśmiercania oponentów.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść.
Po prostu być, urzeczywistniać sny.
Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć.
Po prostu być, po prostu być.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: qb »

To jest komiks :D

Kolejne Polskie wielkie dzieło - Nieustraszony Szpak
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
ODPOWIEDZ