"zwichnięcia" ;)

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: higsa »

Scania pisze:Często jeżdżę tylko po to, "żeby się przejechać". Ponad 100km w tę i z powrotem - ajj, kocham, kocham! :mrgreen:
Znam to uczucie. :D Też tak miałam, jak trochę więcej czasu było to wsiadałam w pociąg i jechałam, nieraz z siostrą, nieraz z koleżanką, ale często i gęsto sama (ogólnie nie lubię jeździć w towarzystwie, wole podróżować sama z słuchawkami na uszach, bo tylko wtedy mogę skupić się na czytaniu lub podziwianiu okolicy). Pamiętam wakacje, podczas których prawie dzień w dzień jeździłam nad morze :D (a mam nad nie jakieś 150 km w jedną stronę), a to była frajda.
iksigrekzet pisze:Sam od jakiegoś czasu planuję bezcelową przejażdżkę tramwajami po Poznaniu z wysiadaniem i wsiadaniem kiedy mi się zachce :)
Dopiero planujesz, czy już wypełniasz? Podziwiam, bo ja to tramwajów unikam jak tylko mogę, szczerze to wolę się przejść, a więcej jak 6 przystanków to jadę tylko wtedy jak się zamyślę i przejadę swój przystanek docelowy :(
Awatar użytkownika
iksigrekzet
Intromajster
Posty: 517
Rejestracja: 21 lip 2008, 1:32
Płeć: nieokreślona

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: iksigrekzet »

Planuję :)
Ja jestem leniwcem, więc nawet jak mam dość blisko to wolę tramwajem, specjalnie mnie nie irytuje, a cyganskie dzieci na akordeonach nawet bawią :D
Sułtan.
kosmita
Intro-wyjadacz
Posty: 411
Rejestracja: 19 lis 2008, 17:08
Płeć: nieokreślona

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: kosmita »

Zajmuję się rakietnictwem wodnym. Nie ma to żadnego sensu, ale jest fajne :P.
szukam
Awatar użytkownika
runnerpoz
Introrodek
Posty: 22
Rejestracja: 08 lis 2009, 22:09
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Poznań

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: runnerpoz »

Ja sobie po prostu biegam, sam, w różnych miejscach w Poznaniu...
Poza tym programowanie, trochę psychologii, inne formy sportu, fantastyka naukowa (gł. filmy), książki (ostatnio Harlan Coben). Reszta to właściwie "standard", czyli czasem jakiś film, muzyka właściwie bez przerwy...

Pomysł z umieszczeniem swoich dzieł artystycznych na jakiejś stronie jest bardzo dobrym pomysłem, chętnie zobaczyłbym co tworzycie ;)
http://pajacyk.pl/zlicz.php <-- raz dziennie, codziennie :)
GG 8387314
maura94
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:22
Płeć: nieokreślona

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: maura94 »

jestem poprostu bibliofilem :D wczesniej miałam jazdę na puknkcie filmwebu i kina niezależnego teraz fascynuje mnie sztuka pop art i wnętrza w sylu eklektycznym; ogólnie uwielnbiam kulturę i sztukę; aha jeszcze niedawno zaczęłam interesować się ekskluzywnymi markami papierosów takimi jak sobranie, lucky star, pink elephant, djarumy itp.
Jestem z narodu, w którym od blisko stu lat każda książka wychodzi za późno, a każdy czyn za wcześnie.

Cyprian Kamil Norwid

Enneagram 4w5
Awatar użytkownika
hlidskjalf
Introwertyk
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2010, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: hlidskjalf »

Aaantyki - secesja, eklektyzm, na biedermeira mnie nie stać :D Nieco architektura, malarstwo (Munch!), zegarmistrzostwo, rower, muzyka - jazz, poważna, ewentualnie coś w stylu King Crimson itp. Zbieram płyty winylowe, lubię fizykę, po trochu interesuję się wszelkimi dziedzinami nauki z wyłączeniem biologii. Od czasu do czasu zdarzy mi się przeczytać jakąś książkę - najczęściej dramat, proza, podręcznik do matmy :mrgreen: Filmy również lubię (w sumie nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy, ale lubię Allena, ostatnio oglądałem "Trzy Kolory" Kieślowskiego), choć generalnie dość rzadko oglądam. Oprócz tego filozofia i rozmyślanie. Chyba więcej grzechów nie pamiętam. :)
maura94 pisze:zaczęłam interesować się ekskluzywnymi markami papierosów takimi jak sobranie, lucky star, pink elephant, djarumy itp.
Stety, niestety papierosy ostro zdrożały i jako eksnałogowiec nie mam szans na zapalenie tylko jednego papierosa, a szkoda, zakurzyłbym sobie czarnego djaruma!
~hlidskjalf
"Chór Starców:
Rób coś, ruszaj się, myśl.
On sobie leży, a czas leci.
Mów coś, rób coś.
posuwaj akcję,
w uchu chociaż dłub!”
T. Różewicz - "Kartoteka"
maura94
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:22
Płeć: nieokreślona

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: maura94 »

hlidskjalf pisze:Aaantyki - rower, muzyka - jazz, poważna, ewentualnie coś w stylu King Crimson itp. Zbieram płyty winylowe, lubię fizykę, po trochu interesuję się wszelkimi dziedzinami nauki z wyłączeniem biologii. Od czasu do czasu zdarzy mi się przeczytać jakąś książkę - najczęściej dramat, proza, podręcznik do matmy :mrgreen: Filmy również lubię (w sumie nic konkretnego nie przychodzi mi do głowy, ale lubię Allena, ostatnio oglądałem "Trzy Kolory" Kieślowskiego), choć generalnie dość rzadko oglądam. Oprócz tego filozofia i rozmyślanie.
O zapomniałam, że ostatnio poza rowerem i nartami nabrałam pasji sportowej (a to mi się rzadko zdarza:lol: ) do rolek. Jak muzyka to tylko np. Muse, Placebo, A Camp czy Blonde Redhead. Co do płyt winylowych to jak tylko będę na swoim zamierzam je zbierać, bo jak kiedyś poprosiłam matkę, żeby mi parę takich zakupiła to powiedziała tylko, że robię się coraz dziwniejsza :mrgreen: . Filmy to np. Almodovar, Burton albo właśnie Allen. A zamiłowanie do filozofii ma chyba większość intro :D .
hlidskjalf pisze: niestety papierosy ostro zdrożały i jako eksnałogowiec nie mam szans na zapalenie tylko jednego papierosa, a szkoda, zakurzyłbym sobie czarnego djaruma!
Ja to jestem miłośniczką takich papierosów o statusie prawie niepalącym :lol: Jakoś nie ciągnie mnie do palenia fajek. Ostatnio zaczęłam od czasu do czasu popalać sziszę. Dym jeszcze gorszy niż przy fajkach, ale za to doznania smakowe i estetyczne nie do zapomnienia 8) .
Jestem z narodu, w którym od blisko stu lat każda książka wychodzi za późno, a każdy czyn za wcześnie.

Cyprian Kamil Norwid

Enneagram 4w5
Awatar użytkownika
hlidskjalf
Introwertyk
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2010, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: hlidskjalf »

PS, czyli przypomniałem sobie - sporty ekstremalne! Jestem szachistą i przez pewien czas interesowałem się modelarstwem sportowym :D Z mniej hardkorowych sportów i form spędzania czasu uwielbiam góry, a w te wakacje mam zamiar się zabrać za wspinaczkę. Przy okazji tematu używek - tabaaaka! Niestety mając popsuty nos już nie mogę za bardzo zażywać, choć zdarzy mi się od czasu do czasu sprawdzić nowe tabaczki na polskim rynku.
@edit: zbieram jeszcze naręczne zegarki mechaniczne : P
~hlidskjalf
"Chór Starców:
Rób coś, ruszaj się, myśl.
On sobie leży, a czas leci.
Mów coś, rób coś.
posuwaj akcję,
w uchu chociaż dłub!”
T. Różewicz - "Kartoteka"
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: Piorun23 »

Cały jestem jednym wielkim zwichnięciem... :roll:
W testach na ekscentryczność wiecznie wychodzę poza skalę :mrgreen:

Nie będę wymieniać, bo trzeba by książkę napisać
No może trochę :wink:

Zajmuję się (praktycznie) sztuką (modyfikacja przedmiotów i fotografia), gram na nietypowych instrumentach (drumla), prowadzę od X lat własne poszukiwania duchowo-mistyczno-religioznawcze (i mam sporo książek w tym temacie, gdzie w kolekcji pisma Katarów stoją obok Koranu, a Biblia obok nauk Buddy), zbieram opracowania naukowe na temat wampirów, słucham ogólnie dziwnej muzyki :wink: , lubię dziwniejsze odmiany sportów polegających na trafieniu do celu (ostatnio to proca tradycyjna, tzn taka starożytna, pozwalająca rzucać kamieniami na 100m)... a to był by dopiero początek wymieniania :mrgreen:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
maura94
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:22
Płeć: nieokreślona

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: maura94 »

Piorun23 pisze: W testach na ekscentryczność wiecznie wychodzę poza skalę :mrgreen:
O, Piorun podałbyś jakiś taki test? Muszę przyznać, że też mam słabośc do dziwactw ;)

Co do instrumentów, rzuciłam szkołę muzyczną po dwoch latach; niby dobrze mi szło, ale na szerszą skalę nie potrafiłam przystosować się do panujących tam systemów;
Jestem z narodu, w którym od blisko stu lat każda książka wychodzi za późno, a każdy czyn za wcześnie.

Cyprian Kamil Norwid

Enneagram 4w5
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: Piorun23 »

Ten test to w zasadzie cała książka: "Twój psychologiczny autoportret" J.M. Oldhama
:wink:
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: Inno »

Piorun23 pisze:Ten test to w zasadzie cała książka: "Twój psychologiczny autoportret" J.M. Oldhama
:wink:
Czytałam, dobra książka. :) Warto się zapoznać. Ale nie pamiętam już w jakiej kolejności mi dokładnie wyszły główne typy. :( To było dwa lata temu. Trochę się zmieniłam od tego czasu i lepiej poznałam siebie, ciekawe, czy wyniki były by inne. Chyba sobie przeczytam jeszcze raz. ^^
Obrazek
maura94
Introrodek
Posty: 19
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:22
Płeć: nieokreślona

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: maura94 »

A wiecie może skąd można ściągnąć 'twój autoportret psychologiczny' w formie ebooka?
Jestem z narodu, w którym od blisko stu lat każda książka wychodzi za późno, a każdy czyn za wcześnie.

Cyprian Kamil Norwid

Enneagram 4w5
Awatar użytkownika
Erich
Introrodek
Posty: 18
Rejestracja: 28 wrz 2009, 20:26
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Generalne Gubernatorstwo

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: Erich »

Obrazek
Dziadzia Stiopa niekompetentnych nie uważajet.
Willow

Re: "zwichnięcia" ;)

Post autor: Willow »

Religie świata, mitologie, literatura, Indie, Tybet, rozwój duchowy, medycyna (naturalna i "normalna"), muzyka poważna, feminizm (z ciekawości), własna (choć ostatnimi czasy bardzo rzadka) twórczość.
ODPOWIEDZ