Test na wartości cywilizacyjne

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 866
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Agon »

Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Introja »

Tak mi wyszło
Obrazek
Awatar użytkownika
tonerek
Rozkręcony intro
Posty: 304
Rejestracja: 17 mar 2019, 17:20
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: tonerek »

Twoje wartości są w 47.22% wartościami świecko-racjonalnymi, w 21.42% wartościami autoekspresji, co plasuje Cię w cywilizacji protestancko-europejskiej.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2146
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Drim »

Dobry test, można wywnioskować co min. studiowałem w swoim życiu.

Twoje wartości są w 13.88% wartościami świecko-racjonalnymi, w 75% wartościami autoekspresji, co plasuje Cię w cywilizacji angielskojęzycznej.

Image
Image
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Fyapowah »

Po środku, w balansie, tak jak powinno być.

Image
Twoje wartości są na pograniczu między wartościami tradycyjnymi a świecko-racjonalnymi, w 3.58% wartościami autoekspresji, co plasuje Cię w cywilizacji południowoazjatyckiej.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 650
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Rafael »

Image
Twoje wartości są w 47.22% wartościami świecko-racjonalnymi, w 28.58% wartościami autoekspresji, co plasuje Cię w cywilizacji protestancko-europejskiej.
Wszystko się zgadza. Sam jestem umiarkowanym protestantem, a także mam przodków z tej religii w kilku liniach genealogicznych. :)

A niektórym to jakaś egzotyka powychodziła. :o
Identyfikujecie się z tym jakoś?

Co do "ortodoksyjna" to prawdopodobnie, ktoś źle przetłumaczył Orthodoxy. :(
Tutaj zapewne chodzi o kościół prawosławny, czyli cerkiew, która musi być w takim zestawieniu. ;)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2146
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Drim »

Rafael pisze: 08 kwie 2024, 20:37 A niektórym to jakaś egzotyka powychodziła. :o
Identyfikujecie się z tym jakoś?
Ale ta egzotyka to protestantyzm czy bliżej nieokreślona cywilizacja azjatycka (nie znam się na cywilizacjach azjatyckich).
Protestantyzm jest całkiem rozpowszechniony w naszym regionie. Dania, Północne Niemcy, Szwecja, Estonia to chyba Luteranizm.
Awatar użytkownika
Asperger
Intronek
Posty: 49
Rejestracja: 22 paź 2023, 13:18
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Asperger »

Mnie wyszło coś takiego:

"Twoje wartości są w 77.78% wartościami tradycyjnymi, w 32.14% wartościami przetrwania, co plasuje Cię w cywilizacji afrykańsko-islamskiej."

Nie ma czegoś takiego. Afryka subsaharyjska to rozproszone grupy zacofańców z małymi plamkami wyjątku. Słabo pasuje do krajów Maghrebu. Które mimo nieciekawych warunków życia osiągnęli sto razy więcej. I za silna jest moja islamofobia. Jestem urażony.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2146
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Drim »

Cywilizacja afrykańsko-islamska to właśnie muzułmanie zamieszkujący północną Afrykę, kraje Maghrebu.

Ej, na tej plamce nie ma Islamu Bliskowschodniego, a najlepiej takiego z Zatoki Perskiej.
Awatar użytkownika
Rafael
IntroManiak
Posty: 650
Rejestracja: 04 lip 2022, 22:01
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Rafael »

Drim pisze: 08 kwie 2024, 20:50 Ale ta egzotyka to protestantyzm czy bliżej nieokreślona cywilizacja azjatycka (nie znam się na cywilizacjach azjatyckich).
Protestantyzm jest całkiem rozpowszechniony w naszym regionie. Dania, Północne Niemcy, Szwecja, Estonia to chyba Luteranizm.
Przecież nie to miałem na myśli, tylko te wyniki z poza Europy. :)
Nie o górę się potkniesz, ale o kamień.
Awatar użytkownika
Introja
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 25 lip 2021, 16:27
Płeć: kobieta

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Introja »

Mi wyszedł wynik związany z Azją i.. nie wiem co o tym sądzić 😁 nie znam się na wierzeniach wschodnioazjatyckich. Jedyne, co mniej więcej zaznaczalam to, że jestem za aborcją, za tym, by obywatele danego kraju mieli pierwszeństwo w podjęciu pracy przed imigrantami, społeczeństwo funkcjonuje lepiej, gdy ludzie mają większy szacunek do władzy, coś typu, że Bóg nie jest ważny w moim życiu, takie odpowiedzi. Dlatego nie mam pojęcia w sumie czemu to mnie tak zaszeregowało 😁
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2146
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Drim »

Introja pisze: 09 kwie 2024, 18:49 Mi wyszedł wynik związany z Azją i.. nie wiem co o tym sądzić 😁 nie znam się na wierzeniach wschodnioazjatyckich. Jedyne, co mniej więcej zaznaczalam to, że jestem za aborcją, za tym, by obywatele danego kraju mieli pierwszeństwo w podjęciu pracy przed imigrantami, społeczeństwo funkcjonuje lepiej, gdy ludzie mają większy szacunek do władzy, coś typu, że Bóg nie jest ważny w moim życiu, takie odpowiedzi. Dlatego nie mam pojęcia w sumie czemu to mnie tak zaszeregowało 😁
Wypisz, wymaluj: Chiny.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 391
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: patha »

Interesujące, połączenie pytań o religię, z pytaniami z domeny zdrowia psychicznego, z pytaniami o fakty biologiczne i pytaniami o historię życia:
Mnie i mojej rodzinie nigdy nie brakowało jedzenia.
Świetna podstawy do rozstrzygania o moich wartościach cywilizacyjnych xD
Pewnie jakbym odpowiedział, że brakowało, to by wyszło że byłęm biednym - siup - moją wartością cywilizacyjną jest bieda. No to cyk - wrzucamy do afrykańskiego Islamu. :haha:

A jak zobaczyłem tytuł to już się łudziłem, że na Konecznym coś powstało...ech.

I czy ja dobrze widzę, że na osi Y "Tradycyjne kontra świecko-racjonalne" Europejski Protestantyzm uplasowany jest jako bardziej racjonalny od anglosaskiego racjonalizmu? :)
Awatar użytkownika
Fyapowah
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: 01 maja 2012, 23:24
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Kontakt:

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: Fyapowah »

patha pisze: 12 kwie 2024, 1:45I czy ja dobrze widzę, że na osi Y "Tradycyjne kontra świecko-racjonalne" Europejski Protestantyzm uplasowany jest jako bardziej racjonalny od anglosaskiego racjonalizmu? :)
Według testu brak tradycji = racjonalizm.
Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła.
Przeciwieństwem liberalizmu już nie jest etatyzm, tylko konserwatyzm, a przeciwieństwem racjonalizmu jest tradycja.
Kopiowanie definicji z ameryczki jupi.
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.
intbrun
Intro-wyjadacz
Posty: 414
Rejestracja: 27 sty 2021, 8:37
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Norwegia

Re: Test na wartości cywilizacyjne

Post autor: intbrun »

Twoje wartości są w 27.78% wartościami świecko-racjonalnymi, w 14.28% wartościami autoekspresji, co plasuje Cię w cywilizacji katolicko-europejskiej.

Kropka mniej więcej w x=60 i y=65, czyli środek/prawo zielonej plamy.

Interesujące - jako jeden z niewielu nie mieszkających w Polsce, nie wyszedłem na afrykańskiego islamistę ;-)
ODPOWIEDZ