MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.

Który z wymienionych typów osobowości pasuje do Ciebie najlepiej?

INFJ
60
20%
INFP
46
15%
INTJ
73
24%
INTP
47
16%
ISFJ
18
6%
ISFP
10
3%
ISTJ
30
10%
ISTP
8
3%
Exxx
7
2%
 
Liczba głosów: 299

Patricia

MBTI (Myers-Briggs Type Indicator)

Post autor: Patricia »

Znalazłam po angielsku, a szukam w języku polskim?? Proszę o pomoc i polecam dla wszystkich introwertyków:))
Patricia

PS:

Post autor: Patricia »

Dla zainteresowanych podaje linka w języku angielskim jakby ktoś umiał sobie poradzić, lub sprawdzić co to jest w ogóle... http://www.theintrovert.pl/index.php?op ... &Itemid=67
Majka
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:07
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Majka »

Tu jest tłumaczenie:
http://www.theintrovert.pl/index.php?op ... &Itemid=67

Tylko analiza wyników jest źle wytłumaczona. Sensing nie znaczy jak bardzo jesteśmy skłonni do współodczuwania, Thinking do rozmyślań, a Judging do oceniania.

Sensing to Percepcjonista, który zbiera informacje o świecie ufając swoim zmysłom. Jego przeciwieństwem jest Intuicjonista, który polega na instynkcie. Thinking to Myśliciel, co oznacza, że podejmuje decyzje kierując się logiką. Jego przeciwieństwo to Feeling - Uczuciowiec, który podejmuje decyzje na podstawie swojego subiektywnego systemu wartości. Judging - Sędzia i Perceiving - Obserwator opisują z kolei nastawienie do świata zewnetrznego. Sędziowie są bardziej zorganizowani i wykorzystują swoją umiejętność wydawania ocen, a Obserwatorzy są spontaniczni i częściej zbierają informacje o świecie zenętrznym, niz wydają oceny na jego temat.

I jeszcze jedno: opportunity nie oznacza tylko "okazja", ale też "możliwość", "alternatywa", więc pytanie 65 przetłumaczyłabym na: "Zawsze szukasz innej możliwości/innego rozwiązania".
Patricia

Wyniki.

Post autor: Patricia »

Jak wam wyszły wyniki? Mi 44% Extrawertyzmu, 12% percepcjonistki, 25% wyrażania uczuć i 1% oceny... Wiedziałam, ze z ostatnim polegne;/. A jeszcze jestem zodiakalna waga to juz w ogole brak oceny jednoznacznej!! Ale te 44% to mnie zaskoczylo.. Chyba nie jest jeszcze tak zle ze mna co:)? Jakies szanse mam na tym swiecie...?!
Majka
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:07
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Majka »

Mi wyszło:
Introverted - 67
iNtuitive - 38
Thinking - 25
Judging - 33 , ale z opisów typów bardziej do mnie pasuje INTP i ISTP.
A poza tym zastanawiam się, co znaczą te procenty. Czy jeśli mi wyszło Introverted 67, to znaczy, że jestem w 67% introwertykiem i 33% ekstrawertykiem? Jeśli tak, to w takim razie, co znaczyłby wynik Extroverted 33? To samo? :? Czy może to jest 67% z 50-procentowej połowy, co znaczyłoby, że jestem introwertykiem w ponad 3/4. Przy takim liczeniu Extroverted 33 znaczyłby 33% z ekstrawertycznej połowy. I w ogóle sceptycznie podchodzę do takiego procentowego oznaczania cech osobowości na podstawie testu internetowego. O tym, czy ktoś jest bardziej introwertyczny czy mniej według mnie więcej mówi natężenie cech. Np na pytanie "Po dłuższym przebywaniu wśród ludzi czujesz, że musisz się oddalić i pobyć samemu" każdy intro odpowie "tak", ale żeby dowiedzieć się który z nich jest bardziej intro trzebaby spytać po jak długim czasie i na ile czasu muszą się oddalić. Ten test bada więc raczej ile "introwertycznych cech" ktoś posiada, ale nie mówi nic o natężeniu tych cech, dlatego nie brałabym tak do siebie tych liczb. To samo dotyczy pozostałych cech. Intuitive 38 znaczy dla mnie "na wiekszośc pytań, na które intuicjoniści zwykle odpowiadają tak, ty tez odpowiedziałas tak". Nie wyciągam żadnych innych wniosków z tych liczb.
Awatar użytkownika
grabaż
Introwertyk
Posty: 117
Rejestracja: 25 paź 2007, 9:01
Płeć: nieokreślona

Post autor: grabaż »

SkyMaja pisze:...Tylko analiza wyników jest źle wytłumaczona.
w socjonice jest moim zdaniem wszystko dobrze opisane...

wystarczy zrobić test... i poszukać odpowiedniego wyniku:
http://socjonika.pl/isfj.html
nonconformist!
____________
introvert_78%
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Mi wyszło:

Your Type is
ISTP
Introverted Sensing Thinking Perceiving
Strength of the preferences %
89 38 1 44

Qualitative analysis of your type formula
You are:
* very expressed introvert
* moderately expressed sensing personality
* slightly expressed thinking personality
* moderately expressed perceiving personality

Opis pasuje jak ulał. Zastanawia mnie jaka jest najlepsza praca dla mojego typu osobowości...
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Pałer_Frytas
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 16 lis 2007, 16:55
Płeć: nieokreślona

Post autor: Pałer_Frytas »

Wreszcie się wziąłem i zrobiłem ten test ...

Introverted 100%
Intuitive 62%
Thinking 75%
Judging 1%

hmm ;p
5w4
INTP
ABASCUS!
Róża Luksemburg

Post autor: Róża Luksemburg »

Mój wynik:

INTJ
Introverted Sensing Thinking Perceiving
100 12 38 22

:roll:
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 527
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Post autor: jubei »

hmmm.... mi na szybko wyszło Your Type is INTJ
Introverted Intuitive Thinking Judging
Strength of the preferences %
56 12 38 44

Ciekawe, myślałem że jestem bardziej intro. widocznie problem z nawiazywaniem kontaktów bierze się jeszcze z czegoś innego. No a w trzech typach wyszło blisko 50% a ja tak zawsze szukam złotego środka.. hehe
Awatar użytkownika
Shy
Pobudzony intro
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2008, 17:05
Płeć: nieokreślona

Post autor: Shy »

Your Type is
INTJ
Introverted Intuitive Thinking Judging

89 12 50 11


Ciekawe :) Ale trochę dla mnie newiarygodne, gdyż połowy pytań nie byłam pewna. I odpowiedzi były takie troszeczkę... strzelankowe ;^)
Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

100 - 50 - 38 - 22

ISTP

:)
Awatar użytkownika
underdog
Stały bywalec
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2007, 17:29
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraków

Post autor: underdog »

W końcu się zebrałem i też zrobiłem. Wyszło INTJ (Identity).

W jednym z opisów wyczytałem, że ten wynik ma jakiś 1% osób, a tu, jak widzę, większość :P
I jak tu wierzyć testom?
kecht
Introrodek
Posty: 12
Rejestracja: 16 lip 2008, 7:28
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: śląskie/Czeladź

Post autor: kecht »

introwertyk - 89%
skłonność do (współ)odczuwania - 25%
skłolnność do rozmyślania - 38%
skłonność do oceniania - 44%
Awatar użytkownika
Ausencia
Intromajster
Posty: 503
Rejestracja: 20 lip 2008, 16:08
Płeć: nieokreślona

Post autor: Ausencia »

Introverted 78
Sensing 12
Thinking 25
Perceiving 11

Przyznam, ze zdziwily mnie te wyniki i nie zgadzam się z opisem. Nie mam zdolnosci technicznych, nie myslę logicznie, nie przepadam za szybką akcją, nie interesuje mnie sposob dzialania roznych mechanizmow. Zgadza się tylko wiernosc zasadom i lojalność.

A wlasciwie czemu jestem niby ISTP, a nie ITSP, skoro thinking przewaza?
bez sensu
ODPOWIEDZ