Studia

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
Dynia
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2011, 9:42
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Inny Świat

Studia

Post autor: Dynia »

Mam problem. Kończę technikum informatyczne i nie wiem gdzie udać się dalej na studia. Zrobiłem sobie test MBTI, czyli Myers-Briggs Type Indicator z którego wyszedł mi typ ISTP (który rzeczywiście do mnie pasuje) z 100% introwertyzmem dlatego postanowiłem zapytać się na tym forum o to co mogę robić dalej. Zdaje rozszerzoną matmę i podstawową fizykę. Przeglądając kierunki studiów zatrzymałem się nad logistyką i technologią drewna. Jednak nie wiem czy jest to dobry wybór gdyż lubię być niezależny i szukam zawodu bez zbytniego spotykania się z ludźmi i w miarę możliwości bez stresu. (informatyka zdecydowanie odpada gdyż po technikum stwierdziłem, że to jednak nie zawód dla mnie). Jeśli byłby mi w stanie ktoś coś poradzić to byłbym bardzo wdzięczny. (szczególnie zależy mi na poradach osób o podobnym typie osobowości które poradziły sobie z pracą i studiami). :?
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Studia

Post autor: Padre »

Kontaktów z ludzmi i stresów nie unikniesz, tak ten swiat dziala, zatem moze zamiast sugerowac sie introwertyzmem studiuj to co lubisz, do czego Cie ciagnie?
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Dynia
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2011, 9:42
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Inny Świat

Re: Studia

Post autor: Dynia »

Dzięki za szybką odpowiedź. A jeśli chodzi o to do czego mnie ciągnie to chciałbym robić coś takiego jak np. rzemieślnik który z kawałka drewna potrafi zrobić krzesło, ale ja bym chciał do tego dodać jeszcze coś od siebie tzn. wymyślać nowe rzeczy bo mam bujną wyobraźnie i wiele różnych projektów przewinęło mi się przez głowę (w technikum bardzo lubiłem grafikę 3d) dlatego zastanawiam się nad technologią drewna. Natomiast logistyka wymaga racjonalnego myślenia a z tym nie mam problemu, matmę też ogarniam i do tego po logistyce łatwo o pracę. Tylko właśnie nie wiem czy po logistyce nie będę bardziej zależny i będę robił codziennie to samo (bo raczej pracując np. w hurtowni to raczej wielu ludzi nie spotkam dlatego podobają mi się te dwa kierunki ;p). A po technologi drewna nie wiem czy znajdę robotę taką po której będę mógł spełniać swoje pomysły (w sumie to nie wiem czy w ogóle po tym łatwo o pracę).
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Studia

Post autor: higsa »

Logistyka fajna sprawa, szczególnie dla osób, które lubią samodzielnie pracować.
A skoro boisz się zależności to daje ona duże możliwości, zawsze możesz zostać spedytorem, założyć jednoosobową firmę i dostosowywać czas pracy pod siebie. Choć moim głównym przesłaniem, gdy wybierałam ten kierunek był cichy spokojny magazyn i praca w niewielkim ale stabilnym [bez zbędnych zmian personalnych] zespole, w którym będę miała sobie swój dział, za który odpowiadam i do którego nikt mi się nie będzie mieszał, ale to było marzenie :).
Tylko warunek jeden, musisz lubić jak coś się dzieje wokół, czasem jest taki sajgon, że nie masz czasu iść załatwić potrzeby fizjologiczne, ale wtedy czas szybciej mija i się w pracy nie nudzi. :P.
Awatar użytkownika
Dynia
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 10 kwie 2011, 9:42
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Inny Świat

Re: Studia

Post autor: Dynia »

O właśnie o takie posty mi chodziło, dzięki higsa. Trochę mnie zachęciła twoja wypowiedź do logistyki taki magazyn to rzeczywiście byłoby marzenie. To, że czasem dużo się dzieje i trzeba szybko coś ogarnąć trochę mnie przeraża (w sumie nigdy takiej sytuacji nie miałem bo technikum to 4 lata spokoju :p) bo wiąże się trochę ze stresem. Gdyby znalazł się spokojny magazyn byłoby super, a jak nie to praca w tartaku po technologi drewna (też fajna bo spokój i wysiłek fizyczny a to i to lubię, no i można zabrać kawałeczek drewienka i coś z niego stworzyć :p ). Na razie po poście higsa 1:0 dla logistyki. :) Dzięki za zainteresowanie tematem i chęć pomocy.
ODPOWIEDZ