Gry komputerowe

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Jeżeli na zakończenie spojrzy się z tej perspektywy:
http://www.youtube.com/watch?v=ythY_GkEBck
Jestem w stanie złożyć pokłon BioWare.
Jeżeli nie, uważam że wcale nie było w tym (reakcji sieciowej braci) żadnej przesady. To co się stało na końcu gry, to po prostu kpina, a kończąc grę miałem tak ambiwalentne uczucia, że nie wiedziałem co ze sobą zrobić. Mniej więcej dlatego: http://www.youtube.com/watch?v=6M0Cf864P7E

Obecnie sprawdzam betę Diablo 3. Po parugodzinnych nieudanych próbach logowań, w końcu się udało. I z tego co zauważyłem po 4 godzinach rozgrywki i przejściu bety 2 postaciami - gra będzie warta swojej ceny i na pewno będę jej szczęśliwym posiadaczem za około 3 tygodnie :)
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gry komputerowe

Post autor: Fist »

Do ME3 ma wyjść ponoć jakieś DLC polepszające zakończenie, ale nie w rodzaju jakiejś nowej misji, tylko... nowej sceny końcowej. Myślę że wprowadzającej coś w stylu tego, co na ogół widzi się kończąc erpegi od BioWare - ot, narracja opisująca dalsze losy różnych postaci.
Szczerze, nie wiem, co o tym myśleć. Na pewno nic nie zepsuje, a niektórym graczom może to wystarczyć. Ja będę kontent.

A właśnie skończyłem trzecią część Modern Warfare. Nie przebija poprzednich części, ale też nie jest od nich gorsza. Daję jej mocne 4.
Janitor

Re: Gry komputerowe

Post autor: Janitor »

Polecam Limbo. Samotność w "ładnej" oprawie.

http://www.youtube.com/watch?v=GgF6k0gIOSw&t=1m20s
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Polecam Limbo. Samotność w "ładnej" oprawie.
Wybitnie introwertyczna gra.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

No i popykaliśmy sobie kilka godzin z kumplem w Diablo III, to znaczy ja grałem na jego kompie a on patrzył i komentował ;-) Gra dopieszczona wybitnie, masa smaczków do znalezienia, niektóre przyprawiające o czkawkę ze śmiechu, szczególnie opisy demonofauny świata wygłaszane znudzonym głosem angielskiego podróżnika z obowiązkowym British Accent (TM). Brakowało tylko "Dr Livingstone, I presume?", ale też i grałem raptem dwie godziny i nie zdziwiłbym się gdybym znalazł.
Z minusów: taka grafika, a nie można przybliżać/oddalać? WTF? To już Sacred miało podstawową możliwość, a w dużo młodszym od DIII Torchlight można było przybliżać i oddalać mapę do upojenia. Do tego irytują poziomy, widać że generowane proceduralnie z podstawowych klocków, ale jak łazisz po podziemiach Katedry Tristram i po raz fafnasty wracasz, bo ślepy zaułek i kolejne rozgałęzienie, a poziomy ogromniaste i postać biega takim niespiesznym truchtem. Coś mi śmierdzi sztucznym wydłużaniem, by potem dało się chwalić pierdyliardem grogodzin, po jakimś czasie już miałem dość schematu "liziesz, liziesz, szkielety ze ściany wyskakują, liziesz, liziesz... szfak, wracasz".
Rozwój postaci niestety liniowy, nie ma już panowania nad statami, wszystkie skille dostaniesz tak czy siak levelując, zero wyboru. Nie znalazłem też sposobu na szybkie przełączanie się pomiędzy skillami, ale też i bardzo nie szukałem.

Podsumowując: gierka miodna, ładna i wciągająca jak bagna dżungli Klatchu, na pewno znajdzie się na dysku. Niemniej jednak trochę starego diablowca uwiera.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

-mikamves' pisze:Dzisiaj czytałem reckę na PCLabie i napisali, że przybliżanie jest, więc może coś przeoczyłeś.
Przybliża się klawiszem 'z', ale działa binarnie - kamera robi najazd na postać. Pewnie służy to wizualizacji zmian w ekwipunku, bo walka z tej perspektywy jest cholernie niewygodna. Mi również brakuje bardziej elastycznej możliwości zoomowania. Trzeba czekać na mody.

Mi tam D3 się podoba dużo bardziej od D2. W D2 nigdy nie miałem motywacji, żeby grać dalej niż zaczyna się koszmar (itemki były te same, tylko rosły ich staty - nudziło mi się szybko). W D3 zabawa zaczyna się dopiero po przejściu normala (obecnie jestem w II akcie koszmaru, mnich) - bardziej skomplikowany robi się system craftingu, trzeba szukać schematów przedmiotów i składników potrzebnych do ich wykonania, większą rolę zaczynają pełnić klejnoty i odpowiedni dobór skilli w zależności od przeciwników i składu drużyny (taktyka, taktyka, taktyka). W D2 trzeba było trzymać się ściśle określonego buildu, bo inaczej twoja postać nie nadawała się do niczego. Tutaj w każdej chwili można się dostosować - bardziej mi się to podoba. Co do zarzutu, że nie można samemu przydzielać punktów do statystyk (ene, str, dex, vit) - w D2 i tak szło się zawsze takim samym, utartym schematem - wszystko do vitality/dexterity, strengh pod itemki, energy nie dodawało się wcale. Więc w czym problem, jeżeli gra robi to za ciebie? No i może też mieć duży wpływ w moim odbiorze tej gry, że w D2 grałem tylko na piracie. A multi w D3 robi :) Tyle że akurat battlenet leży :/ Ale to dobrze, bo we wtorek mam egzamin ;)

Aaaa, no i dom aukcyjny wymiata. Można spędzić parę godzin na przeczesywaniu bezkresu przedmiotów w poszukiwaniu "tego wyjątkowego". Choć trochę to umniejsza przyjemności standardowego farmienia w celu znalezienia lepszego ekwipunku. Blizz będzie musiał coś z tym zrobić.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

highwind pisze:bardziej skomplikowany robi się system craftingu, trzeba szukać schematów przedmiotów i składników potrzebnych do ich wykonania, większą rolę zaczynają pełnić klejnoty i odpowiedni dobór skilli w zależności od przeciwników i składu drużyny (taktyka, taktyka, taktyka)
Fakt, w takim wypadku elastyczność obecnego systemu wychodzi mocno na plus, wcześniej musiałeś robić dedykowany build, teraz wystarczy że skille przeporządkujesz i bangla. Da się przygotować zawczasu jakieś zestawy, które możesz przełączać, czy za każdym razem klikalnia?
Wkurzający przykład. Też zacząłem mnichem; wcześnie dostaje ten teleportujący atak, który razem z kopem z półobrotu na PPM jest doskonałym kombosem na summonerów czy magów. Szybki teleport, Chuck Norris i wykańczasz kiedy stoją ogłuszeni. Ale potem mnich dostaje piercing trident, fajny atak z AOE, który lepiej mieć na stałe pod LPM; ale widząc summonera chciałbym szybko zmienić na teleport! Niedasiem.
highwind pisze:W D2 trzeba było trzymać się ściśle określonego buildu, bo inaczej twoja postać nie nadawała się do niczego.
To, że 90% buildów nie nadawało się do niczego po normalu, to fakt. Z tym, że mając wybór mogłem sobie stworzyć takie suboptymalne postacie, kto mi zabroni męczyć się walczącą wręcz sorką? A? ;-) W D3 ten wybór nie został mi dany, przez co psuje się replayability.
highwind pisze:w D2 i tak szło się zawsze takim samym, utartym schematem - wszystko do vitality/dexterity, strengh pod itemki, energy nie dodawało się wcale.
Chłe chłe, mów za siebie :-P
highwind pisze:Choć trochę to umniejsza przyjemności standardowego farmienia w celu znalezienia lepszego ekwipunku. Blizz będzie musiał coś z tym zrobić.
Ee? Po co? Nie chcesz, farmujesz. Trzeba Ci coś "na gwałt"? Kupujesz. I szlus, przecież Cię nikt nie zmusza do siedzenia tam.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Padre pisze:Fakt, w takim wypadku elastyczność obecnego systemu wychodzi mocno na plus, wcześniej musiałeś robić dedykowany build, teraz wystarczy że skille przeporządkujesz i bangla. Da się przygotować zawczasu jakieś zestawy, które możesz przełączać, czy za każdym razem klikalnia?
Chyba się tak nie da. Ale nie wiem czy wiesz jeszcze o tzw. "elective mode". Odpala się to z poziomu opcji rozgrywki (domyślnie jest wyłączony, ponoć żeby niedoświadczeni gracze nie psuli sobie buildów) i pozwala na przyporządkowanie skilli z tej samej kategorii do różnych bindów. W ten sposób możesz np. dla mniecha zrezygnować z mantry pod 4-ką na rzecz jakiegokolwiek skilla, np. wspomnianego teleportu.
Padre pisze:Ee? Po co? Nie chcesz, farmujesz. Trzeba Ci coś "na gwałt"? Kupujesz. I szlus, przecież Cię nikt nie zmusza do siedzenia tam.
Śmiesznie niskie ceny itemków mnie zmuszają :P Mam nadzieję, że z biegiem czasu się jakoś unormują. Puki co, na normal można kupić sobie taki ekwipunek za śmieszne pieniądze, że totalnie można nawet nie zwracać uwagi na to, co ci wypadnie z mobków i przerushować przez grę.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

highwind pisze:Chyba się tak nie da. Ale nie wiem czy wiesz jeszcze o tzw. "elective mode".
Yes! Dzięki, man, właśnie o to mi chodziło, chociaż w życiu bym nie wpadł, że pod taką nazwą :shock: . Blizzard, publicznie odwołuję część zarzutów ;-)
Padre pisze:Śmiesznie niskie ceny itemków mnie zmuszają :P
To czemu Blizzard ma poprawiać Twoje zachowania kompulsywne? :-P
Jam na rogalach chowany, takie rzeczy jak shop scumming mnie nużą. Jeśli chcę lepszych itemków to idę pofarmować bossa i zdać się na litość RNG ;-) W T.o.M.E. jest klasa alchemik, który zajmuje się właśnie tym, craftem, robieniem kasy i shop scummingiem. Fakt, potem takim przechodzisz przez Angband jakby go tam nie było, taki ma wypasiony gear, ale do tego punktu gra jest koszmarnie nudna.
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
Awatar użytkownika
Padre
IntroManiak
Posty: 627
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:34
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Kraina Deszczowcow
Kontakt:

Re: Gry komputerowe

Post autor: Padre »

Sorki za podwójnego posta, ale musiałem przekazać:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162, ... .html?bo=1
Oglądał ktoś? Można skomentować wyłącznie niecenzuralnie. No nic, pogram wieczorem, dostanę zaparcia a potem pobiję żonę i dzieci. Oh, wait... no dobra, pobiję sąsiada :roll:
I explore the frontiers of safety! I laugh at danger, from a distance, and quietly, so as not to get all worked up.
KapiX
Introwertyk
Posty: 65
Rejestracja: 16 maja 2010, 1:25
Płeć: mężczyzna

Re: Gry komputerowe

Post autor: KapiX »

Padre pisze:Sorki za podwójnego posta, ale musiałem przekazać:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162, ... .html?bo=1
Oglądał ktoś?
Nie w telewizji, ale reportaż rzeczywiście tragiczny. Już akcja na fb jest, jej celem jest wysłanie skargi do KRRiT. Czytałem opinię prawnika i wynika z niej, że z prawnego punktu widzenia osoby, które się wypowiadały mogą pana Hylę podać do sądu za nierzetelne wykorzystanie ich wypowiedzi. Organizatorzy też mogą mieć roszczenia w związku z naruszeniem dobrego imienia imprezy (TVP przedstawiła ją jako konwent no-life'ów, a to przecież wierutna bzdura). Do tego dochodzi sugestia na końcu reportażu, że czytelnicy książek są lepsi od graczy ("zanim zamiast dobrej książki kupimy grę"). Jakby ludzie czytający książki nie popełniali zbrodni, wzorując się na opisanych w nich wydarzeniach. Oczywiście, że jest to margines, ale to zupełnie tak jak w wypadku gier.
TVP posunęła się w tym wypadku ze swoją ignorancją zbyt daleko, i być może wreszcie poniesie za to jakieś konsekwencje. Oby.

BTW. Ciekawa jest też sprawa zaproszenia do programu Poziom 2.0 (TVP2) o Diablo 3 w roli konsultanta (? on tam miał opowiadać o grze przez Skype)... 14-latka. (Dla niezorientowanych - na pudełku Diablo 3 jak byk stoi +16.)
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gry komputerowe

Post autor: Fist »

Nooo... dzisiaj - na Xboxa przynajmniej - wyszedł Extended Cut do Mass Effect 3. Wiecie, rozwinięte zakończenie po tym bałaganie, który wyrósł dookoła normalnego endingu... Ściągnąłem. Obejrzałem. Jak ktoś nie może powstrzymać ciekawości to macie :P (uwaga, oczywiste spoilery):
"Zniszczenie"
"Synteza" <- osobiście wybrałem to
"Kontrola"
"Odmowa" <- WTF?

Mówcie o tym co chcecie, ale ja teraz już jestem zadowolony :).
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Gry komputerowe

Post autor: highwind »

Właśnie mi się zasysa na Originie :) 17% :/ Pewnie zagram jutro.
helganin

Re: Gry komputerowe

Post autor: helganin »

Co do mass effect to ja dopiero wczoraj go odpaliłem żeby pograć bo lubię tą serie, jestem ciekaw tego zakończenia normalnego co każdy narzeka :) co zrobili nie tak że kazdy tak marudzi. Ale chwilę mi zajmie przejście bo nie mam jakoś ochoty, bardziej diablo III wole ostatnio
Awatar użytkownika
Fist
Introwertyk
Posty: 118
Rejestracja: 04 wrz 2011, 19:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Rumia, Pomorze

Re: Gry komputerowe

Post autor: Fist »

No, Highwind, i jak się podoba Extended Cut? :P

Inny temat: ostatnio, po długim rozstaniu, wróciłem do Vampire the Masquerade: Bloodlines. Też ktoś lubi? Jak dla mnie jedna z najbardziej klimatycznych gier, jakie powstały.
ODPOWIEDZ