Wartości

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Orest Reinn

Post autor: Orest Reinn »

diablo pisze:drogi Orescie,nie piszesz tutaj calej prawdy,bo z oczywistych wzgledow musisz respektowac wiekszosc obowiazujacych wartosci,chociazby 4 z 10 przykazan(bo to twoja matka kupuje ci gacie i pozniej je pierze-oswiec mnie jezeli jest inaczej),wobec czego odrobina wdziecznosci byla by jak najbardziej na miejscu ,inaczej jestes zwyklym glabem.
Równie dobrze mógłbym zasugerować ci, że jedzenie ogórków jest dla ciebie wartością (zakładam, że lubisz ogórki ;)). Jeśli kocham rodziców to dlatego że po prostu tak jest i nie jest to wynikiem respektowania wartości. Mógłbym ich nie lubić i nie byłoby w tym dla mnie nic nagannego.
O szacunku to ja w ogóle nie wspominam, bo gardzę szacunkiem.

Cala reszte tez,bo sa zgodne z wiekszoscia praw obowiazujac w cywilizowanym swiecie,a ich nieprzewszczeganie jest zagrozone wiezieniem, lub innymi nieprzyjemnymi konsekwencjami.I skazanie sie na jedno lub drugi jest malo racjonalne,a Ty jestes taki racjonalny :lol: .
Ja tych zasad po prostu przestrzegam. Nie są wartością.

a siebie chociaz cenisz?
Takie założenie chyba ma sens. Siebie i parę bliskich osób. Moje działania ukierunkowane są na sprawienie sobie przyjemności. I np rodzina nie jest dla mnie wartością, bo zakładam ją z powodu takiej potrzeby. Innymi słowy, nie jest ostatecznym celem. Wartością jest ostateczny cel, a wszystko pozostałe to tylko środki do osiągnięcia celu.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

diablo pisze:(bo to twoja matka kupuje ci gacie i pozniej je pierze-oswiec mnie jezeli jest inaczej),wobec czego odrobina wdziecznosci byla by jak najbardziej na miejscu ,inaczej jestes zwyklym glabem.
A jak czyjś rodzic jest amoralnym zdrajcą i oszustem, który zniszczył życie sporej ilości osób, to jak się go nie czci jest się "zwyklym glabem"?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

A jak czyjś rodzic jest amoralnym zdrajcą i oszustem, który zniszczył życie sporej ilości osób, to jak się go nie czci jest się "zwyklym glabem"?
zalezy. zazwyczaj szanuje sie ich za poswiecenie przy wychowaniu ale to nie ma zwiazku z ich zachowaniem
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
diablo

Post autor: diablo »

Sorrow pisze: A jak czyjś rodzic jest amoralnym zdrajcą i oszustem, który zniszczył życie sporej ilości osób, to jak się go nie czci jest się "zwyklym glabem"?
na to pytanie musialby odpowiedziec ktos kto, w swoim zyciu zetknal sie z takimi ludzmi
rowniez czesto okrucienstwo spotykajace dzieci z rak swoich rodzicow,
jest straszne i "nieogarniecia",i pierszwsze co sie cisnie to zap....takiego sku.....,
trudno okreslic jak mialby wygladac szacunek do takich ludzi,moze mialby polegac na wybaczeniu,
takze tutaj opinia kogos "doswiadczonego" bylaby bardziej na miejscu.

inne spojrzenie na sprawe bedzie mial czlowiek niewierzacy, a inne wierzacy(jezeli "praktykujesz"swoja wiare
to nie mozesz sobie wybierac i stosowac sie, tylko do tego co jest ci na reke i z czym ci sie wygodniej i latwiej zyje)
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Orest Reinn pisze:To, że coś jest moim narzędziem, nie oznacza, że to cenię/wartościuję.
No, ale chyba z jakiegoś względu wybrałeś to narzędzie. Prawda?
Piotrek K.
Stały bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 20 lis 2007, 11:38
Płeć: nieokreślona

Post autor: Piotrek K. »

Pałer_Frytas pisze:2. Seks
3. Jedzenie
4. Potrzeby Fizjologiczne
5. Sen
Właściwie, 2, 3 i 5 to potrzeby fizjologiczne.
Pałer_Frytas pisze:10. Krew
Pijesz krew? :shock:
Ale i tak miło, żeś się postarał o wypisanie wartości. :)
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2008, 18:19 przez Piotrek K., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Cliodne pisze:
A jak czyjś rodzic jest amoralnym zdrajcą i oszustem, który zniszczył życie sporej ilości osób, to jak się go nie czci jest się "zwyklym glabem"?
zalezy. zazwyczaj szanuje sie ich za poswiecenie przy wychowaniu ale to nie ma zwiazku z ich zachowaniem
Akurat tu wchodzi w grę także całkowita niechęć do poświęceń przy wychowaniu, a wręcz przeciwnie - robienie wszystkiego by nie płacić alimentów, podczas, gdy sam jeździł luksusowymi samochodami, itd.
diablo pisze:rowniez czesto okrucienstwo spotykajace dzieci z rak swoich rodzicow,
jest straszne i "nieogarniecia",i pierszwsze co sie cisnie to zap....takiego sku.....
Na przykład przywiązać kamień do szyi i wrzucić do rzeki :wink: ?
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

Pijesz krew?
zapewne zapija nią owsiankę co rano
Na przykład przywiązać kamień do szyi i wrzucić do rzeki ?
nie. troche bolu fizycznego, a dopiero potem przywiazac kamien do szyi i wrzucic nie do rzeki ale do szamba zeby reszty srodowiska nie zanieczyszczaly zwloki, sami rozumiecie.. :]
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

To już trąci sadyzmem :P .
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

sadyzm za sadyzm.. :p
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
Awatar użytkownika
Rilla
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 05 cze 2007, 22:14
Płeć: nieokreślona

Post autor: Rilla »

Nie czytając sadystycznej dyskusji rozwiniętej przede mną odświeżam temat.

Najprościej przytoczyć szlacheckie hasło: "Bóg, honor, ojczyzna". Dziesięć wartości wymienić jest bardzo trudno i to w kolejności od najważniejszej zaczynając. Nie jestem w tym dobra. Gdy zrobię sobie taką listę to często łapię się na tym, że zmieniam ją za każdym razem, gdy o niej pomyślę.

Właściwie jedyne czym kieruję się w życiu to właśnie wiarą i wartościami, które prezentuje moja religia i czasem honorem (choć nieśmiałość często mnie w tym hamuje). Z powodu mojego młodego wieku nie zdążyłam jeszcze kierować się miłością do ojczyzny. Kocham ją, ale nie udowodniłam jeszcze tego.
INFp, gr. B
es_pada
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:18
Płeć: nieokreślona

Re: Wartości

Post autor: es_pada »

Duchowošč,cnota,milošč,harmonia.
s1a3p1a1
Pobudzony intro
Posty: 147
Rejestracja: 10 lut 2018, 4:05
Płeć: nieokreślona

Re: Wartości

Post autor: s1a3p1a1 »

milcząca fair play podyktowana wrodzonym, choć podatnym na ewolucję, rozsądkiem. Nie widzę nic innego.
ODPOWIEDZ