Geocaching

Tutaj porozmawiać możemy o naszych zainteresowaniach, bardziej lub mniej popularnych pasjach czy nawet... dziwactwach :)
Awatar użytkownika
Maksiu
Introwertyk
Posty: 96
Rejestracja: 27 paź 2012, 23:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP
Lokalizacja: Łódź, TM

Geocaching

Post autor: Maksiu »

Widzę, że jeszcze tu tego nie było. Chciałbym zaprezentować grę terenową, która nazywa się geocaching lub letterbox. W zasadzie te dwa pojęcia nieco się różnią, ale mniejsza o to. Zainteresowanych odsyłam do google po więcej informacji.
!!!!UWAGA!!!!TRZEBA WYJŚĆ NA DWÓR!!!!
Chodzi o to, że w różnych miejscach świata ukryte są skrzynki. W środku jest dziennik, do którego wpisuje się znalazca oraz jakiś skab. Przedmiot można zabrać pod warunkiem, że zostawisz w zamian coś o podobnej wartości.
Na specjalnej stronie znajdują się współrzędne GPS, mapy i wskazówki jak daną skrzynkę odnaleźć.
Kumpel powiedział mi o tej grze w tamtym tygodniu. Dzisiaj znaleźliśmy 3 pierwsze skrzynki.
Polecam. Wspaniała zabawa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arwena9
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:39
Płeć: kobieta
MBTI: Aspi/ ISFJ/4w5

Re: Geocaching

Post autor: Arwena9 »

Myślę, że może być z tego niezła zabawa. Tylko trzeba mieć GPS.
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Geocaching

Post autor: qb »

Arwena9 pisze:Myślę, że może być z tego niezła zabawa. Tylko trzeba mieć GPS.
Prawie każdy telefon ma go teraz :P Bardziej lub mniej dokładny, ale zawsze.

Tzn, z telefonem to tak średnio szukać dokładnych współrzędnych, no ale można się pobawić, może się uda :P
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Arwena9
Introwertyk
Posty: 77
Rejestracja: 29 maja 2014, 18:39
Płeć: kobieta
MBTI: Aspi/ ISFJ/4w5

Re: Geocaching

Post autor: Arwena9 »

qb rzeczywiście, jest! :P
Onset
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 06 lip 2014, 11:59
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: występuje na terenach Trójmiasta

Re: Geocaching

Post autor: Onset »

Od jakiegoś czasu się w to bawię. Nigdy się nie nudzi, ludzie do skrzynek potrafią wrzucać najróżniejsze rozmaitości. Jeszcze przyjemniej szuka się tych skrzyneczek w kilka osób. ;)
MatiZ
Pobudzony intro
Posty: 160
Rejestracja: 18 wrz 2013, 17:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geocaching

Post autor: MatiZ »

Bawię się w geocaching od jesieni. Znalazłem około 11 skrzynek. Oczywiście bez GPS-a ani rusz. Wiem, że mało ich znalazłem, ale planuję więcej jak tylko skończy mi się umowa o pracę tymczasową czyli za 4 miesiące, bo nie mam zbytnio czasu. Uwielbiałem łazić po różnych miejscach, dowiadywać się przy okazji o historii miejsc i szukać skarbów. Póki co, nie znalazłem niczego ciekawego w skrzynkach. Najwyżej 1 zł. Szkoda, że większość skrzynek, które napotkałem klasyfikowały się do tych mikro. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, że w moich okolicach, w miejscach w których prawie codziennie przechadzam się, są ukryte skrzynki, które już zdążyłem odkryć. Pamiętam jak z kolegą znalazłem swoją pierwszą skrzynkę. Mina kolegi bezcenna.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Geocaching

Post autor: Coldman »

Niezauważyłem tego tematu, a też się w to bawię. Fajnie jest tak samemu szukać po jakimś opuszczonym miejscu skrzynki. Jaka radość gdy po 10 min szukania znajdziesz. Sam zamierzam latem założyć swoją własną skrzynkę i monitorować ją
martens
Intronek
Posty: 32
Rejestracja: 29 kwie 2016, 22:28
Płeć: kobieta

Re: Geocaching

Post autor: martens »

Bardzo bym chciała się w coś takiego pobawić, to pewnie zajmujące i dające dużo satysfakcji. Może dobre na depresyjne myśli, by je czymś zastąpić? Ale zawsze o tym zapominam... Muszę kiedyś w końcu spróbować!
Awatar użytkownika
layne
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 lut 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Geocaching

Post autor: layne »

Ten cały geocaching wydaje się bardzo fajny :). Trzeba będzie spróbować.
Awatar użytkownika
Hydro
Intronek
Posty: 29
Rejestracja: 18 sty 2016, 3:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Geocaching

Post autor: Hydro »

Na jeden czy dwa wypady jest to spoko zabawa, ale dłuższe szukanie i odkrywanie skrzynek strasznie irytuje - często okazuje się, że szukasz skrzynki widmo, albo jej nigdy nie było, albo ukradziona albo tak schowana że przeczesanie terenu zajmuje trzy dni i trzy noce.
MatiZ
Pobudzony intro
Posty: 160
Rejestracja: 18 wrz 2013, 17:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geocaching

Post autor: MatiZ »

Nie polecam też szukać skrzynek w większych miastach. Kiedyś z kolegą wybrałem się i szukaliśmy parę skrzynek po Warszawie. Były ukryte w miejscach, gdzie chodzą piesi i za każdym razem przechodząc przyglądali się co my robimy. Raz była ukryta pod czyimś oknem. Szperaliśmy w krzakach, ale jakaś babcia otworzyła okno i poszliśmy sobie. Jednak skrzynki w parkach, lasach, wsiach to zupełnie co innego.
Awatar użytkownika
layne
Introwertyk
Posty: 68
Rejestracja: 27 lut 2016, 22:04
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Geocaching

Post autor: layne »

Większość introwertyków miałaby w takiej sytuacji panikę w oczach :D.

Dzięki za dodatkowe informacje. Rzucają nieco inne światło ;).
Awatar użytkownika
blackandwhite
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2016, 19:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Geocaching

Post autor: blackandwhite »

Kiedyś szukałam 2 godz. skrytki w Maczudze Herkulesa i się zniechęciłam, ale to było za czasów, kiedy GPS nie działał w telefonie jak należy. Dzięki temu wątkowi przypomniałam sobie o tej "niespełnionej" pasji, może znowu by się w to pobawić :D
Krata_Browara
Introwertyk
Posty: 85
Rejestracja: 23 sty 2017, 0:40
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Geocaching

Post autor: Krata_Browara »

Ja kiedyś znalazłem jedną skrzynkę z geo przypadkiem, gdy rozbijałem namiot w Norwegii. Skrytka była umieszczona pod dość sporym głazem, zawierała dziennik z wpisami innych poszukiwaczy i kilka klocków lego. Miejsce ukrycia było bardzo urokliwe, nad jeziorem w górach, na wyspie u ujścia fiordu. Jeśli inne lokacje są tak samo ładne to chyba powinienem spróbować :)
Ten, kto wyzwala z siebie bestię, pozbywa się bólu bycia człowiekiem.
MatiZ
Pobudzony intro
Posty: 160
Rejestracja: 18 wrz 2013, 17:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Geocaching

Post autor: MatiZ »

Mi tam wystarczy zwykły GPS z pobranymi skrzynkami z opencaching. Zależy kto co woli. Gratuluję znalezienia ponad 320 skrzynek :D. Ja tylko znalazłem 12 i zamierzam znowu coś z tym zrobić. Ostatnio przeszedłem się z Warszawy do Nieporętu i po drodze miałem 3 skrzynki. Szukałem, ludzie łazili i nie znalazłem. Załadowałem jakieś 6 skrzynek położonych w bardziej odludnych miejscach w okolicy Wieliszewu i postanawiam tam się wybrać.
Opiszesz swoją najłatwieszą i najtrudniejszą skrzynkę? :)
ODPOWIEDZ