Intro = Cynik?

Tutaj rozmawiamy o ogólnych kwestiach osobowości, typologiach osobowości, temperamentu; zamieszczamy testy osobowości.
IreuN

Intro = Cynik?

Post autor: IreuN »

Witajcie czy widzicie jakiś związek między tym dwoma rzeczami?
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Intro = Cynik?

Post autor: Drim »

Ej, ja chce taki avek !

Gdzie można zrobić taki avatar ?
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Intro = Cynik?

Post autor: highwind »

A kim to w ogóle jesteś, koleś? :P
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Intro = Cynik?

Post autor: Polan »

Drimlajner pisze:Ej, ja chce taki avek !

Gdzie można zrobić taki avatar ?
W Sosnowcu, przecież ma lokalizacje podaną.

A na temat: nie widzę.
Awatar użytkownika
Drim
Legenda Intro
Posty: 2120
Rejestracja: 07 mar 2013, 21:32
Płeć: mężczyzna

Re: Intro = Cynik?

Post autor: Drim »

Nawet nie ma gdzie wylądować. Ten kraj to jakaś kpina. Żeby normalnie samolotu nie można było posadzić.
Awatar użytkownika
vragutinovic
Pobudzony intro
Posty: 169
Rejestracja: 18 lis 2012, 0:38
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Intro = Cynik?

Post autor: vragutinovic »

Nie. Ale żeby nie mieć wątpliwości, zadzwoniłem przed chwilą do Junga i on też zaprzeczył. Czyli "nie" x 2.

EDIT: "Introwertyzm" to pojęcie dotyczące temperamentu i/lub sfery poznawczej, a nie systemu wartości.
Awatar użytkownika
Agon
Krypto-Extra
Posty: 850
Rejestracja: 13 kwie 2012, 15:20
Płeć: mężczyzna

Re: Intro = Cynik?

Post autor: Agon »

Introwertyk może być cyniczny, ale nie musi. Ekstrawertyk może być cyniczny, ale nie musi.

Tyle w temacie :wink:
VampirLestat

Re: Intro = Cynik?

Post autor: VampirLestat »

W większości nie, ale sądzę, że wielu introwertyków ma tendencje do snucia cynicznych myśli. Oczywiście każdy ma inne zapatrywania na świat itp.
Awatar użytkownika
Raylie
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 05 sie 2016, 21:14
Płeć: nieokreślona

Re: Intro = Cynik?

Post autor: Raylie »

Odkopię, a co mi tam.

Introwertycy mają jednak większą skłonność do pesymizmu oraz, w przeciwieństwie do (niektórych) ekstrawertyków, dostrzegają, że świat nie jest tak idealny, jakby mógł być. Wiedzę to po sobie. Wkrótce ślub brata, rodzina hurra, a ja: "no to co? Związki są nietrwałe, każdy się kiedyś skończy, miłość to fikcja", i wszyscy patrzą na mnie tak jakoś dziwnie.
Póki co ogarniam profil i forum.

Pałam do tej pani miłością platoniczną:
Obrazek
Awatar użytkownika
mt362
Intronek
Posty: 25
Rejestracja: 13 sie 2016, 9:46
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP-A
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Intro = Cynik?

Post autor: mt362 »

Tak
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Intro = Cynik?

Post autor: SCD »

Nie wiem czy to już odkop czy nie, najwyżej dostane ostrzeżenie, jolo.

Introwertyk i cynizm nie bardzo pasuje ogólnie, introwertyk to osoba która zwykle boi się wychylać, wybijać z szeregu, osoba która nie zwykła od głoszenia swoich racji. Co innego cynik, osoba cyniczna nie boi się świata i bez problemu potrafi postawić się tłumowi mając uprzednio mocne argumenty, tego introwertykom brakuje- pewności i w pewnym sensie postrzegania sytuacji jak i realnego dystansu do otoczenia.
Cynik i sam cynizm pasuje głównie do ambiwertyka, idealne połączenie osobowości.
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Intro = Cynik?

Post autor: ponuraczek »

@up Wydaje mi się, że mylisz osobę nieśmiałą z osobą introwertyczną :P Cynik chyba nie tyle wybija się z szeregu, co za nic ma ten szereg, świat i wartości przez niego uznawane za wyniosłe, co czasem może pasować do introwertyka zmęczonego nadmiarem ludzi lub jakieś innej osoby, która się na ludziach/świecie zawiodła.
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Intro = Cynik?

Post autor: Uciekinierka »

133699 pisze: Cynik i sam cynizm pasuje głównie do ambiwertyka, idealne połączenie osobowości.
Ale że dlaczego?
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
Awatar użytkownika
metalowymateusz
Stały bywalec
Posty: 243
Rejestracja: 17 lut 2016, 23:14
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Intro = Cynik?

Post autor: metalowymateusz »

133699 pisze:Nie wiem czy to już odkop czy nie, najwyżej dostane ostrzeżenie, jolo.

Introwertyk i cynizm nie bardzo pasuje ogólnie, introwertyk to osoba która zwykle boi się wychylać, wybijać z szeregu, osoba która nie zwykła od głoszenia swoich racji. Co innego cynik, osoba cyniczna nie boi się świata i bez problemu potrafi postawić się tłumowi mając uprzednio mocne argumenty, tego introwertykom brakuje- pewności i w pewnym sensie postrzegania sytuacji jak i realnego dystansu do otoczenia.
Cynik i sam cynizm pasuje głównie do ambiwertyka, idealne połączenie osobowości.
Dlaczego uważasz, że cynik nie bałby się wychylać? Czy uważasz, że ktoś komu wydaje się, że patrzy na wylot przez wszystko co go otacza, pierwszy pójdzie próbować przekonać ludzi w tłumie, że nie mają racji? Ja myślę, że będzie pierwszym który skieruje się w przeciwną stronę, bo będzie wiedział, że na logikę nie wygra, a w pojedynkę masy ludzi nie rozpędzi.

Myślę, że cynikiem może być każdy, bez względu na "orientację". Odnosząc się do twojego ostatniego zdania, powstaje pytanie, czy taki twór jak ambiwertyk istnieje i czym się cechuje.
Awatar użytkownika
SCD
Introwertyk
Posty: 76
Rejestracja: 05 wrz 2016, 1:58
Płeć: nieokreślona
Enneagram: 6w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: CK

Re: Intro = Cynik?

Post autor: SCD »

ponuraczek pisze: Cynik chyba nie tyle wybija się z szeregu, co za nic ma ten szereg, świat i wartości przez niego uznawane za wyniosłe
Dokładnie, tak jest, jednak ludzie postrzegają takie zachowanie własnie jak wyżej wspomniane "wychodzeniem przed szereg", bo ma swoje poglądy o których nie wstyd mu rozmawiać i wyrażać, więc tak też to spłyciłem, mój błąd przyznaje.
Uciekinierka pisze:
133699 pisze: Cynik i sam cynizm pasuje głównie do ambiwertyka, idealne połączenie osobowości.
Ale że dlaczego?
Ale dlatego, że ambiwertyk jest stonowany i ma bardzo trzeźwe podejście do sytuacji, jak i też wgląd na nie, a tego brakuje introwertykom, którzy przeważnie opierają się na własnych uczuciach (PRZEWAŻNIE, powtarzam), co nie jest do końca racjonalne.
metalowymateusz pisze: Dlaczego uważasz, że cynik nie bałby się wychylać? Czy uważasz, że ktoś komu wydaje się, że patrzy na wylot przez wszystko co go otacza, pierwszy pójdzie próbować przekonać ludzi w tłumie, że nie mają racji? Ja myślę, że będzie pierwszym który skieruje się w przeciwną stronę, bo będzie wiedział, że na logikę nie wygra, a w pojedynkę masy ludzi nie rozpędzi.

Myślę, że cynikiem może być każdy, bez względu na "orientację". Odnosząc się do twojego ostatniego zdania, powstaje pytanie, czy taki twór jak ambiwertyk istnieje i czym się cechuje.
Nie bałby się, ponieważ ma wystarczający dystans do wszystkiego.
Nie pójdzie, odrazu, oj nie.
Wpierw z pewnością przemyśli to logicznie, czy to ma jakikolwiek sens, czy są z tego ewentualne korzyści, dopiero wtedy można mówić o wymianie zdań i poglądów.
Tylko to co czujesz mnie interesuje.
ODPOWIEDZ