Wspólne zainteresowania

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
dobromił
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Tuchola

Wspólne zainteresowania

Post autor: dobromił »

Witam,
powiedzcie mi, czy żeby dwoje ludzi było razem i nie nudzili się ze sobą, potrzebne są wspólne zainteresowania i tematy do rozmowy?
Pozdrawiam
Andrzej
MatiZ
Pobudzony intro
Posty: 160
Rejestracja: 18 wrz 2013, 17:23
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: MatiZ »

Nigdy nie nawiązałem głębszej relacji z kimkolwiek, ale pisałem z wieloma osobami, które nie miały ani jednego zainteresowania. Można sobie wyobrazić jak ciężko się z nimi pisało, bo nie miało o czym. Na pewno wspólne zainteresowanie, wspólna pasja da wiele i rozmowy właściwie mogą nie mieć końca.
Awatar użytkownika
dobromił
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Tuchola

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: dobromił »

zapewne jest ciekawiej jeśli ma się trochę wspólnych tematów. Lecz mi, jako introwertykowi, wydaje się, że nie jest to niezbędne. Mogę cały dzień milczeć, tylko czy znajdzie się taka kobieta, która to wytrzyma, zaakceptuje? :D
Awatar użytkownika
Polan
Intromajster
Posty: 472
Rejestracja: 16 lip 2014, 11:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: Polan »

Właśnie jako intro chyba tym bardziej przydałyby ci się wspólne tematy, chyba że umiesz i lubisz gadać "o pogodzie" i by ci nie przeszkadzało że to praktycznie jedyny temat :P.
Awatar użytkownika
dobromił
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Tuchola

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: dobromił »

Nie!!! Tylko nie o pogodzie!!! :D
Na pewno tematy do rozmowy mam, bo trochę rzeczy mnie interesuje.
Pytanie moje jest takie, czy da się zbudować związek bez wspólnych zainteresowań?
Awatar użytkownika
przybysz
Pobudzony intro
Posty: 140
Rejestracja: 01 paź 2010, 16:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: przybysz »

dobromił pisze:Nie!!! Tylko nie o pogodzie!!! :D
Na pewno tematy do rozmowy mam, bo trochę rzeczy mnie interesuje.
Pytanie moje jest takie, czy da się zbudować związek bez wspólnych zainteresowań?
Masz jakieś dziwne zainteresowania, że się nad tym zastanawiasz? Sądzisz, że nie znajdziesz osoby która się tym samym interesuje? 8)
Jak dla mnie jakaś część zbioru zainteresowań musi być wspólna. Musi w końcu coś nas łączyć z drugim człowiekiem.
Poza tym, na starość z seksu nici to chociaż gadać o czymś trzeba.
Ja, osobiście nie wyobrażam sobie być w związku z osobą, z którą nie mogę znaleźć tematów do rozmów.
Awatar użytkownika
dobromił
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Tuchola

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: dobromił »

Nie powiedziałem, że ktoś nie podziela moich zainteresowań ;-)
Zastanawiam się tylko, czy ktoś jest w stanie związać się z drugą osobą, nie mając z nią wspólnych pasji?
Bo ja osobiście jestem w stanie związać się z kobietą z którą, nie będą mię łączyły wspólne pasje.
Bo dla mię ważniejsza jest świadomość, że jestem komuś potrzebny i mogę w każdej chwili mu pomóc i samemu, czasami, liczyć na pomoc :)
Awatar użytkownika
przybysz
Pobudzony intro
Posty: 140
Rejestracja: 01 paź 2010, 16:51
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: przybysz »

dobromił pisze:Nie powiedziałem, że ktoś nie podziela moich zainteresowań ;-)
Wiem, że nie powiedziałeś, ani nie napisałeś. Dlatego to było pytanie :P
Bo dla mię ważniejsza jest świadomość, że jestem komuś potrzebny i mogę w każdej chwili mu pomóc i samemu, czasami, liczyć na pomoc
Ok, jako przyjaźń, ale jak dla mnie w związku musi występować chemia a żeby była (przynajmniej w moim przypadku) muszą być jakieś wspólne tematy, poglądy. Czy pasje? Na pewno nie musimy dzielić wszystkich pasji, możemy nie dzielić nawet tych najbardziej istotnych, ale musi coś nas łączyć. Jak dla mnie głównym spoiwem jest rozmowa, wymiana poglądów, to tworzy chemię. Gdy tego nie ma to związek dla mnie nie ma sensu, jest nudny. Bez tej chemii jest co najwyżej przyjaźń (np taka braterska, wojskowa nie wymaga wspólnych pasji ani tematów rozmów).
Awatar użytkownika
dobromił
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Tuchola

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: dobromił »

Jeśli chodzi o poglądy, to na pewno wspólne wartości tudzież poglądy są spoiwem związku i go umacniają :D
Zapewne wiele zależy od charakteru tej drugiej osoby, co dla niej jest ważne.
Awatar użytkownika
apohawk
Rozkręcony intro
Posty: 297
Rejestracja: 27 lis 2012, 18:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: apohawk »

Wspólne zainteresowania można odkrywać z czasem, mogą pojawić się przypadkiem, możemy kogoś zainteresować naszym hobby lub ktoś może zainteresować nas. Można zainteresować się czymś nowym razem. Wspólne zainteresowania na początku mogą pomóc, ale nie uważam ich za konieczne. Na początku zainteresowaniem może być ta druga osoba.
No good deed goes unpunished.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: Papaja »

apohawk pisze:Wspólne zainteresowania można odkrywać z czasem, mogą pojawić się przypadkiem, możemy kogoś zainteresować naszym hobby lub ktoś może zainteresować nas. Można zainteresować się czymś nowym razem. Wspólne zainteresowania na początku mogą pomóc, ale nie uważam ich za konieczne. Na początku zainteresowaniem może być ta druga osoba.
Sporo w tym racji, ale wszystko zalezy od danej osoby, jedna bedzie na sile szukac kogos kto bedzie podzielal jej pasje, kolejna bedzie otwarta na dzielenie pasji potencjalnego partnera a rownie dobrze moze byc tak ze inn dwojka odkryje jeszcze jakies inne zainteresowanie, ktore bedac samemu wogole nie barala pod uwage.
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: Demon Hunter »

powiedzcie mi, czy żeby dwoje ludzi było razem i nie nudzili się ze sobą, potrzebne są wspólne zainteresowania i tematy do rozmowy?
Odpowiem krótko i na temat: niezbędne nie są, ale dobrze jak są, bo w momencie kiedy w związku następuje kryzys (a taki prędzej czy później się pojawi) to dobrze, jak jest coś, co łączy (i to coś więcej niż wspólne rachunki i inne dupelere związane ze zwykłą szarą rzeczywistością). Mam nadzieję, że pomogłem :mrgreen:
The future belongs to the mad
Awatar użytkownika
dobromił
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 02 sty 2015, 14:08
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INTJ
Lokalizacja: Tuchola

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: dobromił »

Tak sobie myślę, że to nie muszą być i wspólne pasję, zainteresowania, ale mogą też być wspólne poglądy, wartości, którymi kierujemy się w życiu. Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
ainos
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ/ISTJ
Kontakt:

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: ainos »

ja myślę, że wspólne wartości i poglądy są nawet ważniejsze od wspólnych zainteresowań
happiness only real when shared
lukasamd

Re: Wspólne zainteresowania

Post autor: lukasamd »

@up: Zgadzam się. Ja się niedawno rozstałem właśnie ze względu na zupełnie odmienne światopoglądy.
Teraz wiem, że przy ewentualnej następnej okazji warto to od razu brać pod uwagę.
ODPOWIEDZ