Starsza czy młodsza?

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Papaja »

Mozna sobie w tym temacie duzo gdybac, a jak czlowieka trafi "to cos" wiek nie bedzie gral znaczenia az tak bardzo. Tylko przez sklonnosci polskiego spoleczenstwa do braku akceptacji wielu niuasow wiele potenjalnych dobrych relacji damsko-meskich moze nie miec szansy powodzenia.
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Miszka »

Widzę, że póki co trzymasz się reguły 7 + wiek/2
Lepiej takiej niż 2+wiek/7 8)

Nigdy nie byłem w przyjaźni czy związku z dziewczyną wiele młodszą czy starszą i nie mam żadnych preferencji czy też przeciwwskazań. Choć najłatwiej dogadać się s kimś w podobnym wieku; to w końcu podobny etap życia, podobne plany czy te same bajki oglądane w dzieciństwie.
lukasamd

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: lukasamd »

Papaja pisze:Mozna sobie w tym temacie duzo gdybac, a jak czlowieka trafi "to cos" wiek nie bedzie gral znaczenia az tak bardzo. Tylko przez sklonnosci polskiego spoleczenstwa do braku akceptacji wielu niuasow wiele potenjalnych dobrych relacji damsko-meskich moze nie miec szansy powodzenia.
Tak, ale jak można wyczytać, to podobny wiek = większe szanse zrozumienia.
Oczywiście, że różnica np. 20 lat jest możliwa. Ale to i zupełnie inne myślenie po obu stronach.
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Faramuszka »

apohawk pisze:Widzę, że póki co trzymasz się reguły 7 + wiek/2 ;)
Nie wiedziałam, że istnieją jakieś wzory na to :shock:

Przemyślałam sprawę i u mnie na ten moment przedział przedstawia się tak:
a - mój wiek
W przypadku różnicy w dół (czyli od) :
Obrazek
W przypadku różnicy w górę (do):
Obrazek

A wszystko poparte wieloletnimi badaniami naukowymi w temacie oczywiście -> klik
.
.
.
.
.
.
.
.
:lol:


A już na poważnie... To nie, nie uważam akurat cyferek za jakoś bardzo istotne (dlatego nie przejmujcie się za bardzo wynikami z tych dwóch wzorów, bo zostały wymyślone na poczekaniu w ramach śmichu-chichu ) -> ważniejsze jest spojrzenie na świat, wspomniane w innym temacie wspólne zainteresowania;P Wszystko zależy od konkretnej jednostki, bo to ile tam komu naliczyło się w kalendarzyku nie zawsze jest skorelowane z dojrzałością/inszymi kwestiami.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2015, 0:17 przez Faramuszka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Demon Hunter
Pobudzony intro
Posty: 143
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:31
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTJ (?)
Lokalizacja: Poznań

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Demon Hunter »

Pytanie do mężczyzn: jakie macie preferencje jeśli chodzi o wiek kobiety z którą byście chcieli się związać, starsza czy młodsza?
Jak mawiają Anglicy: one dog :mrgreen: przedział wiekowy mniej więcej od 27 do 40 :mrgreen:
The future belongs to the mad
Avatar Użytkownika
Wtajemniczony
Posty: 7
Rejestracja: 11 cze 2014, 0:30
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Avatar Użytkownika »

Faramuszka pisze: A już na poważnie... To nie, nie uważam akurat cyferek za jakoś bardzo istotne (dlatego nie przejmujcie się za bardzo wynikami z tych dwóch wzorów, bo zostały wymyślone na poczekaniu w ramach śmichu-chichu )
Czemu tłumaczysz żarty ? :)
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Faramuszka »

Avatar Użytkownika pisze:
Faramuszka pisze: A już na poważnie... To nie, nie uważam akurat cyferek za jakoś bardzo istotne (dlatego nie przejmujcie się za bardzo wynikami z tych dwóch wzorów, bo zostały wymyślone na poczekaniu w ramach śmichu-chichu )
Czemu tłumaczysz żarty ? :)
A bo już mi ktoś je zdążył popsuć ^^ To dla świętego spokoju edytowałam i dopisałam.
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Konradek »

Teorie teoriami, ale jak się ktoś komuś podoba, to nie będzie się patrzył na wiek.
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: highwind »

Faramuszka pisze:
Avatar Użytkownika pisze:Czemu tłumaczysz żarty ? :)
A bo już mi ktoś je zdążył popsuć ^^ To dla świętego spokoju edytowałam i dopisałam.
Poszedłbym krok dalej - to jest wręcz tłumaczenie tego, że żart w ogóle zaistniał. A w tak oczywistym przypadku, to już jest zniewaga dla czytelnika.
Konradek pisze:Teorie teoriami, ale jak się ktoś komuś podoba, to nie będzie się patrzył na wiek.
No nie wiem, nie wiem. Polański nie zerknął raz w metrykę i już parę dekad bawi się w kotka i muszkę z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości.
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Konradek »

@highwind. Chodziło mi o normalne relacje, anie pedofilskie, bo te wiadomo, że takie nie mieszczą się w przyjętych formach życia publicznego.
Awatar użytkownika
Corpseone
Introwertyk
Posty: 106
Rejestracja: 02 lip 2014, 11:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFP
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Corpseone »

Nie chciałbym, aby to była duża różnica, czy w tę stronę, czy w drugą. Ale jak będzie o rok, dwa lata starsza/młodsza, to nie będzie mi przeszkadzało. Wiek jest drugorzędną kwestią.
Konradek
Pobudzony intro
Posty: 145
Rejestracja: 07 gru 2014, 10:45
Płeć: mężczyzna

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Konradek »

E tam pitolicie. Jak się wam spodoba, to jak nawet jest 10 lat młodsza, albo 5 lat starsza to nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Coldman »

No właśnie wiek nie robi zbyt wielkiej róznicy . Za kilkanaście/dziesiąt lat będziemy starzy i chory i będziemy wszyscy wyglądać tak samo :)
Awatar użytkownika
Papaja
Intromajster
Posty: 466
Rejestracja: 04 sty 2014, 14:30
Płeć: kobieta
Enneagram: 1w9
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: Papaja »

lukasamd pisze:
Papaja pisze:Mozna sobie w tym temacie duzo gdybac, a jak czlowieka trafi "to cos" wiek nie bedzie gral znaczenia az tak bardzo. Tylko przez sklonnosci polskiego spoleczenstwa do braku akceptacji wielu niuasow wiele potenjalnych dobrych relacji damsko-meskich moze nie miec szansy powodzenia.
Tak, ale jak można wyczytać, to podobny wiek = większe szanse zrozumienia.
Oczywiście, że różnica np. 20 lat jest możliwa. Ale to i zupełnie inne myślenie po obu stronach.
Nie do konca, znam osobniki meskie i damskie w wieku 30-40 lat myslace jak nastolatki i osobniki w okolicach 20lat myslacych naprawde powaznie. Z wiekiem nie ma reguly.
Kto stworzył ten labirynt niepewności, tę świątynię dufności, naczynie grzechu, pole usiane tysiącem zasadzek, przedsionek piekła, kosz po brzegi napełniony chytrością, truciznę słodką jak miód, łańcuch, który wiąże śmiertelnych z doczesnością – kobietę?
lukasamd

Re: Starsza czy młodsza?

Post autor: lukasamd »

Zgadzam się, po prostu zaprzęgłem do tamtego stwierdzenia statystykę... no i nieco wiary w ludzi (wiem, zdradliwe bardzo to bywa ;) ).
ODPOWIEDZ