Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Muzyczne rekomendacje, preferencje i zainteresowania. Dział tylko na temat muzyki.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Dant3s »

Ruciński pisze:
Dant3s pisze:Ja nie potrafię powiedzieć czego słucham, nie mam zespołu, którego wszystkie kawałki by mi się podobały, słucham tego co mi się podoba, nie ważne kto to zrobił i jaki to gatunek muzyczny.
Nie żebym się czepiał, ale... każdy z nas słucha tego, co mu się podoba. Nie spotkałem człowieka, który by słuchał tego, co mu się nie podoba. :)
No dobra, ale sporo osób wymienia nazwy zespołów tak jakby każdy kawałek danego zespołu mu się podobał(nie mówię, że to nie możliwe)
Niektórzy wymieniają takie zespoły jak Nirvana słuchając raptem dwa lub trzy ich kawałki, jeśli miałbym wymieniać autorów według tej reguły to byłoby ich pewnie ponad 100.
Awatar użytkownika
Ruciński
Introwertyk
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2015, 8:30
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łaziska Górne, Śląsk

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Ruciński »

Dant3s pisze:No dobra, ale sporo osób wymienia nazwy zespołów tak jakby każdy kawałek danego zespołu mu się podobał(nie mówię, że to nie możliwe)
Niektórzy wymieniają takie zespoły jak Nirvana słuchając raptem dwa lub trzy ich kawałki, jeśli miałbym wymieniać autorów według tej reguły to byłoby ich pewnie ponad 100.
Nie ma ani jednego takiego zespołu, którego wszystkie kawałki podobałyby się komuś. Jeżeli wymieniam jakiś zespół, to znaczy, że ogólnie on mi się podoba. Tak samo jest ze stwierdzeniem, że słucham np. metalu. To nie znaczy, że słucham absolutnie wszystkich metalowych zespołów i absolutnie każdy z nich mi się podoba.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Dant3s »

Ruciński pisze: Nie ma ani jednego takiego zespołu, którego wszystkie kawałki podobałyby się komuś. Jeżeli wymieniam jakiś zespół, to znaczy, że ogólnie on mi się podoba. Tak samo jest ze stwierdzeniem, że słucham np. metalu. To nie znaczy, że słucham absolutnie wszystkich metalowych zespołów i absolutnie każdy z nich mi się podoba.
Jak już pisałem na początku, nie potrafię wymienić artystów, których słucham, może to przez to, że słucham głównie muzyki elektronicznej.
Ludzie rzucają nazwami zespołów tak jakby słuchali tylko i wyłącznie ich kawałków, dlaczego akurat te zespoły są warte wspomnienia a inne których także słuchają nie?
Awatar użytkownika
Faramuszka
Stały bywalec
Posty: 226
Rejestracja: 26 paź 2012, 17:25
Płeć: kobieta

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Faramuszka »

Jak już pisałem na początku, nie potrafię wymienić artystów, których słucham, może to przez to, że słucham głównie muzyki elektronicznej.
Tyle, że takim stwierdzenie nic nie mówi, bo elektronika sama w sobie ma dość wyraźne rozgałęzienia. No mniejsza. Nie jestem za dzieleniem na precyzyjne gatunki typu tró electronic british dubbase, ale już np. rozróżnienie trance i synthpopu mówi bardzo dużo, bo nie zawsze fan pierwszego jest fanem drugiego i na odwrót, a oba wpadają do tego woreczka (ale to tylko takie audiofilijne marudzenie).
Ludzie rzucają nazwami zespołów tak jakby słuchali tylko i wyłącznie ich kawałków, dlaczego akurat te zespoły są warte wspomnienia a inne których także słuchają nie?
Mam tylko 1 zespół, którego mogę wymienić zawsze, a to z tego powodu, że znam całą dyskografię, muzyka podnosi mi poziom serotiny we krwi (:P), dużo tekstów znam na pamięć, które są dla mnie z różnych powodów ważne oraz dobrze reprezentuje w paru procentach moje preferencje muzyczne. Reszta wymienionych zespołów jest podyktowana właśnie zazwyczaj ostatnią z wymienionych przesłanek, jako taka "aktualna reprezentacja best of best preferencyj sowy" i w niej nie lądują wykonawcy z jednym dobrym utworem (a co jak się pomylił, jak to nagrywał :P ? ).
Mam nadzieję, że pomogłam:P.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Dant3s »

Faramuszka pisze: Tyle, że takim stwierdzenie nic nie mówi, bo elektronika sama w sobie ma dość wyraźne rozgałęzienia. No mniejsza. Nie jestem za dzieleniem na precyzyjne gatunki typu tró electronic british dubbase, ale już np. rozróżnienie trance i synthpopu mówi bardzo dużo, bo nie zawsze fan pierwszego jest fanem drugiego i na odwrót, a oba wpadają do tego woreczka (ale to tylko takie audiofilijne marudzenie).
Pisząc "muzyka elektroniczna" miałem bardziej na myśli elektroniczną muzykę taneczną,a to już znacznie zawęża ilość gatunków, także mea culpa, wprowadziłem Cię w błąd.
I nie ograniczam się tylko do edm, jestem zdania,że w każdym gatunku muzycznym mogę znaleźć coś dla siebie(no może poza disco polo :P).
Eileen

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Eileen »

Ostatnio jednym z moich ulubionych wykonawców jest Kishi Bashi.
Lubię takie zespoły, jak Wiretree, Sleeping At Last, Sufjan Stevens, Priory, Radical Face, Bleachers.
Aha, Tom Rosenthal - uwielbiam jego piosenki.

I muzyka klasyczna.

A jedną z moich ulubionych piosenek (ale nie taką "ulubioną na ten tydzień", ona nigdy mi się nie nudzi) jest "Come on Eileen" by Dexys Midnight Runners. Stąd też mój nick.
Btw. ktoś korzysta ze Spotify?
Awatar użytkownika
Miszka
Intro-wyjadacz
Posty: 429
Rejestracja: 03 paź 2012, 21:38
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Miszka »

Btw. ktoś korzysta ze Spotify?
Tak, choć raczej nie znajdywałem tam nic z tego na czym by mi zależało. No i z tego co pamiętam to pojawiały się tam reklamy których po prostu nie trawię.
rad19dym
Introwertyk
Posty: 115
Rejestracja: 20 gru 2014, 23:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: rad19dym »

Muzyka elektroniczna - gatunek: house (przeważnie progresywny) i po części trance (też progresywny).
Lady_of_Lake91

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Lady_of_Lake91 »

Ja głównie rock, post rock,trochę metalu ale też muzyka alternatywna.
fenix
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2015, 18:08
Płeć: mężczyzna

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: fenix »

Eileen pisze:Btw. ktoś korzysta ze Spotify?
Witam. Ja zacząłem niedawno korzystać ze spotify - w tej chwili wersja testowa premium. Bardzo przypadła mi do gustu ta aplikacja. Słucham w trybie offline na smartfonie. Będę musiał sobie przedłużyć chyba. :)

Podchodzę do muzyki tak - nie jakiego jest gatunku, a jak na mnie oddziałuje. Niektórzy znani wykonawcy rockowi mogą mi się nie spodobać ze względu na to, że nie porywa mnie ich muzyka, po prostu. Nawet, gdy ktoś zaprezentuje mi swoje ulubione zespoły, które uważa za obowiązkowe dla miłośnika takiej muzyki, ja mogę się nimi nie zachwycić. ;) Mam swój światek ulubionych wykonawców i się ich kurczowo trzymam od długich już lat. Czasami otworzę się na innych. Jeżeli mi się spodoba ich twórczość to katuję przycisk replay bardzo długo. :)

Chociaż i tak większość muzyki, którą słucham to rock, metal, blues... więc to co wyżej napisałem można sprowadzić właśnie do tego jednego zdania.

Dodam, że jest troszkę muzyki elektronicznej, klubowej, czy jakoś tak, nie wiem nie znam się za bardzo na tym, więc nie chcę udawać mądrego. Też czasami posłucham.

Dodatkowo jeszcze mam na swojej liście zespoły które są bardzo mało znane, wręcz nieznane poza ich społecznością lub już nieistniejące. Głównie polskie.
Eileen

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: Eileen »

Wow, jak widzę bardzo duza część wypowiadających się słucha metalu. Ciekawe, bo kiedyś już gdzieś czytałam o rodzjach muxyki preferowanych przez różne typy osobowosci i tam też było, że introwertycy lubują się w cięższych brzmieniach, metalu.A ja jakoś nie przepadam za takim stylem ;)
Awatar użytkownika
jubei
Intromajster
Posty: 532
Rejestracja: 22 lut 2008, 11:27
Płeć: mężczyzna

Burleska

Post autor: jubei »

Nie wiedziałem gdzie wrzucić więc piszę tu. Trafiłem na te filmy dwa lata temu, nie wiedziałem co to Demonika's symphony of horrors, może jakiś festiwal Burleski.. O ile amerykanckie musicale nigdy nie lubiałem, to te video nowoczesnej burleski całkiem. Apropo najczarniejszych zakamarków Yutube.. Te dwa poniżej daję akurat bo tylko te mi się podobają i najlepiej dobrane utwory do akcji.

#6 Samael https://www.youtube.com/watch?v=VgqBxUZVMks
#4 Hungarian suicide song (Gloomy Sunday) https://www.youtube.com/watch?v=dhGVZ3yHIqM
"Life is so unnecessary"
VampirLestat

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: VampirLestat »

Kiedyś słuchałam tylko rocka i metalu, a teraz nie patrzę na gatunek, tylko na artystę/ zespół. Dzięki temu łatwiej mi jest zrozumieć drugiego człowieka, spojrzeć na wszystko z innej perspektywy. Jeżeli pytasz co jest najbliższe mojemu sercu, to odpowiem, że rock i muzyka z lat 80/90 :)
VampirLestat

Muzyka, która ciągle brzmi w mej głowie

Post autor: VampirLestat »

przeniesione - highwind

Witam, piszę w nietypowej sprawie. Pare miesięcy temu 5-6, natknęłam się na fajny teledysk Alphaville -Forever Young. Na początku podeszłam do tego z lekką rezerwą. Wsłuchałam się w słowa, uważnie studiując tekst piosenki. Wszystko uraczyło mnie do tego stopnia, że słucham jej od tego czasu prawie codziennie, mimo, że często zmieniam repertuar i po tygodniu dana piosenka mnie nudzi. Chciałabym, żebyście prześledzili jej tekst, przesłuchali i powiedzieli mi jakie wrażenie na was wywarła. :wink:

http://www.tekstowo.pl/piosenka,alphavi ... young.html
Awatar użytkownika
korsarz
Introwertyk
Posty: 67
Rejestracja: 07 cze 2009, 18:55
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Resko

Re: Muzyka introwertyka, czyli czego słuchacie? :)

Post autor: korsarz »

Od jakiegoś czasu słucham starych piosenek zespołu Kombi - jeszcze ze Sławomirem Łosowskim, założycielem, liderem i klawiszowcem grupy. Najbardziej spodobały mi się piosenki "Nietykalni", "Nie ma zysku", "Czekam wciąż" oraz piękne instrumentalne "Taniec w Słońcu". Całkiem fajny synthpop :D
Obrazek
ODPOWIEDZ