Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Dział forum, w którym poruszane są tematy dotyczące kontaktów międzyludzkich, a także problemów w relacjach, których przyczyną może być introwersja.
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Czerwona »

Niedawno usłyszałam chyba najsmutniejszodziwny tekst: "dużo wypiłaś?", a ja byłam tylko całkowicie sobą... :roll:
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
Dennis
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 04 lip 2015, 14:48
Płeć: mężczyzna

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Dennis »

Czerwona pisze:Niedawno usłyszałam chyba najsmutniejszodziwny tekst: "dużo wypiłaś?", a ja byłam tylko całkowicie sobą...

Moze ta osoba nie znala Cie od tej strony :) nosek do gory :D
Jesli chodzi o mnie to kiedys, dawno temu ktos stwierdzil ze powinienem bardziej wychodzic do ludzi :D ale podejrzewam ze wiele osob tak mialo.
Awatar użytkownika
Czerwona
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 30 gru 2012, 13:29
Płeć: nieokreślona

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Czerwona »

Ta osoba mnie w ogóle nie znała i była przekonana, że jestem pijana, bo przecież nikt normalny nie zachowywałby się tak... nie wiem jak - nienormalnie? dziwnie? nieludzko? jak robot? bez jakiegokolwiek zaangażowania w tu i teraz? :P No, życie, kurde, ludzie są różni!
...tylko czemu ja musiałam być tym oświecaczem?
Jeśli na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima deszczyk jest albo go ni ma.
Awatar użytkownika
Łukasz DL
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2015, 15:06
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w1
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Legnica

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Łukasz DL »

highwind pisze:Sorry, że się wymigam, ale reakcja była spontaniczna i podyktowana nagłym uniesieniem dumy. Nie umiałbym tego w tych okolicznościach powtórzyć. Mniej więcej powiedziałem mu to, co w poście, tylko bardziej dosadnie - że nie zmulam ja, starając się być uprzejmym nie przerywając jego jakże fascynującego monologu o kredytach, tylko że właśnie zmula on, piernicząc zasłyszane frazesy, a nie mając tak naprawdę pojęcia o czym mówi. Atmosfera zapanowała mniej więcej taka, jakbym jednym ruchem ręki zrzucił zastawę stołową na podłogę, tłucząc wszystkie naczynia.


mistrz.. Podobna odyseja w podobnej sytuacji niestety powstrzymywałem się od rozlania napalmu na osobnika ale to sie niebawem zmieni :D :evil:
Awatar użytkownika
highwind
Legenda Intro
Posty: 2179
Rejestracja: 15 paź 2011, 10:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: istj
Lokalizacja: wro

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: highwind »

Hehe, tylko dobrze jest poobserwować zawczasu uczestników dysputy i odnotować czy na ich twarzach też rysuje się zniechęcenie. Czasem siedzi się wśród takich lemingów, że jakiekolwiek nadwyrężenie ich perfekcyjnego kółka wzajemnej adoracji to społeczne samobójstwo ;)
Awatar użytkownika
Łukasz DL
Zagubiona dusza
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2015, 15:06
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w1
MBTI: INFJ
Lokalizacja: Legnica

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Łukasz DL »

Dokładnie.. Ehh te same myśli w synapsach mi sie plączą :? Cierpliwość to zdecydowanie najczęściej ćwiczona przez nas cecha..

EDIT (highwind, masz opcję edycji w prawym górnym rogu posta, aktywna 2,5h od publikacji treści):
Troche z innej perspektywy z serii "wspomnienia z tamtych lat" :) :

Jak by zobaczyła ducha z niedowierzaniem i jednocześnie z nutka podziwu w tle, (pominę rozwarcie jej ust itd :) ) tak zareagowała nauczycielka, która miała mnie (zapewne do tamtej pory) za nieaktywnego milczka co to się wysłowić pewno nie potrafi.. Całe zajście zaszło w szkole średniej gdy barwnie i z zapałem pasjonata zaprezentowałem ulubiony temat przed szanowna komisja egzaminacyjną.
Awatar użytkownika
Ceper
Introwertyk
Posty: 66
Rejestracja: 11 paź 2014, 0:05
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Gdynia

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Ceper »

Czerwona pisze:Ta osoba mnie w ogóle nie znała i była przekonana, że jestem pijana, bo przecież nikt normalny nie zachowywałby się tak... nie wiem jak - nienormalnie? dziwnie? nieludzko? jak robot? bez jakiegokolwiek zaangażowania w tu i teraz? No, życie, kurde, ludzie są różni!
...tylko czemu ja musiałam być tym oświecaczem?
Nie przejmuj się, też tak miałem :) ale uznałem, że nawet lepiej niech tak myśli niż bym musiał temu komuś tłumaczyć na czym polega introwertyzm
Margos
Wtajemniczony
Posty: 6
Rejestracja: 30 sie 2015, 15:10
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Margos »

Ja z dzieciakami w szkole nie miałam jakichś większych przejść, z jednymi rozmawiałam, z innymi nie, ale nie byłam jakimś mega odludkiem. Natomiast zdarzało mi się słyszeć komentarze od nauczycieli, szczególnie nowych, którzy mnie jeszcze nie znali i myśleli, że skoro jestem taka cicha, to pewnie tępa i nie rozumiem, o czym jest mowa na lekcji. Na przykład nauczycielka coś tłumaczy i pyta na koniec, czy wszyscy zrozumieli temat. Klasa szumi, że tak. Ja milczę. A ona: "Małgosiu, ty też zrozumiałaś?" Kiwam głową. "Ale na pewno? Może jeszcze raz Ci wytłumaczyć?" I tak dalej. Zwykle komentarze kończyły się po pierwszej klasówce, kiedy to okazywało się, że rozumiem wszystko doskonale ;)

Z przykrych sytuacji, kiedyś przez rok wynajmowałam mieszkanie z ludźmi, którzy byli dla mnie obcy, a mimo to na siłę chcieli się ze mną zaprzyjaźniać. Ja wtedy pracowałam i studiowałam i po powrocie do domu z pracy/uczelni rzucałam tylko krótkie "cześć", robiłam coś do żarcia i zamykałam się w pokoju, żeby odpocząć. Wydawać by się mogło, że nie ma nic lepszego niż cicha, nie narzucająca się współlokatorka, prawda? Ale nie dla nich! Pewnego dnia wróciłam do domu po bardzo długim dniu pracy, wchodzę do mieszkania, a tam... impreza na kilkadziesiąt osób, o której nikt mnie nie poinformował. Rzuciłam krótkie cześć, wzięłam prysznic, zamknęłam się w pokoju, żeby odpocząć, po czym usłyszałam zza drzwi komentarz współlokatorki, tłumaczącej gościom, że jestem niedoj*****m dzikusem, z którym się nie da mieszkać, no i oczywiście przez kolejne kilka godzin co chwila ktoś usiłował wejść do mojego pokoju, żeby mnie "wyciągnąć z nory". Koszmar.

Poza tym standardowo: "Dlaczego zawsze jesteś taka ponura/ smutna/ zła/ wkurzona/ drętwa/ poważna/ zdołowana?"
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2681
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Coldman »

Ostatnio mój starszy znajomy
- Pierdolony indywidualista
Nawet spodobało mi się to określenie :)
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: czarnadziurawelbie »

Podejrzanie długo nie słyszałam jakichś komentarzy podobnych do tych, co już wymieniliście (tak, przeczytałam cały wątek:)). Jak już padały, to najczęściej te o treści "Co nic nie mówisz?", "Jesteś jakaś dziwna", "Jesteś upośledzona", "Nie rób już z siebie takiej dziwaczki", "Wcale nie jesteś introwertykiem, tylko masz coś z głową.", "Ty niedorozwoju", "Byłaś w ogóle dzisiaj na dworze?"

Ja p*******ę, ludziom chyba brakuje innych zajęć. I pewnie teraz jest tylko cisza przed burzą. Chyba zacznę wymyślać odpowiedzi na ewentualne pytania, czy hooy wie co.
Awatar użytkownika
Tranquillo
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 26 lip 2015, 22:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ?

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Tranquillo »

czarnadziurawelbie pisze:"Wcale nie jesteś introwertykiem, tylko masz coś z głową."
Tylko imbecyl nie znający znaczenia tego słowa mógł tak powiedzieć. Zając siebie już bym go szarpał. :D
Jak dotąd najczęściej o sobie słyszę: "smutas", "ponurak", "dziwadło", "niemowa", "upośledzony", "zamuł", "poker face", "dzikus", "dzik", "opętaniec", "odludek" itp. itd.
Dennis
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 04 lip 2015, 14:48
Płeć: mężczyzna

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Dennis »

Chamstwa nigdzie nie brakuje, taki jest juz swiat, a raczej ludzie, nie warto nawet brac tego do siebie, czy przejmowac sie tym. Jestem zdania, ze z takimi ludzmi nie warto rozmawiac.
Weightlifter pisze:Tylko imbecyl nie znający znaczenia tego słowa mógł tak powiedzieć.
Weightlifter najtrafniej to okreslil. Tacy ludzie rzadko sie zmieniaja w wiekszosci i co najsmieszniejsze mysla, ze zawsze maja racje.
czarnadziurawelbie
Introwertyk
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2015, 21:09
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP
Lokalizacja: gdzieś nieopodal Piotrkowa
Kontakt:

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: czarnadziurawelbie »

A najlepsze, że powiedziała to moja matka.
Dennis
Intronek
Posty: 33
Rejestracja: 04 lip 2015, 14:48
Płeć: mężczyzna

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: Dennis »

Jest takie powiedzenie, "z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu". Moze Cie to pocieszy lub nie, ale wiele ludzmi ma tak na codzien. Bardzo podobnie. I chocby ktos staral sie cos wytlumaczyc takiej osobie to nie przegadasz, pelno jest ignorantow, maja bardzo malo samokrytyki wobec siebie, ale wszystkich dookola oceniaja pod kazdym katem. Taka rozmowa jest z gory przesadzona.. Najwazniejsze to znac swoja wartosc w zyciu, akceptowac swoje wady i zalety. :wink: Cieszyc sie kazda drobnostka.. itd itp Glowa do gory :wink:
patrycya__
Zagubiona dusza
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2015, 4:55
Płeć: kobieta

Re: Komentarze ludzi o waszej introwertyczności

Post autor: patrycya__ »

'dzikus, nie do życia' to właśnie słyszę najczęściej.... (od matki) za .każde nie podporządkowanie się i bycie sobą. . ponoc wiecznie jestem naburmuszona i zła,kiedy ja mam się świetnie... ludzie tego nie rozumieja.
ODPOWIEDZ