Szukam fajnego INFJ-ta!

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
Rlip

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: Rlip »

ENTP female 33 pisze:ENTP uwielbia dyskusje dla dyskusji, rozważanie, za i przeciw, często zmienia zdanie, zmienia poglądy. ISFJ uważa to za niepotrzebne i nie rozumiem dyskusji bez celu, dla samej przyjemności dyskutowania.
Celem rozważania za i przeciw jest podjęcie jakieś decyzji, wiec nie jest to rozmowa bez celu. Ale pozbawione celu dyskusje dla dyskusji, czyli traktowanie rozmowy jako sposobu spędzania wolnego czasu to pewnie wspólna cecha ekstawertykow, więc może powinnaś się skupić się na nich :)
199111518 pisze:A nie przesadzacie czasem wszyscy z tym przywiązywaniem wagi do wyników tego czy innych testów osobowościowych?

Ja bym nie generalizował, bo pewnie większość osób taka nie jest, ale z resztą postu jak najbardziej się zgadzam.
Awatar użytkownika
ponuraczek
Pobudzony intro
Posty: 172
Rejestracja: 06 gru 2014, 21:34
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFJ

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ponuraczek »

rlip pisze:Ale pozbawione celu dyskusje dla dyskusji, czyli traktowanie rozmowy jako sposobu spędzania wolnego czasu to pewnie wspólna cecha ekstawertykow, więc może powinnaś się skupić się na nich :)
Dyskusje dla samego dyskutowania są bardzo fajne :P Jeśli oczywiście taka rozmowa toczy się na ciekawy temat. I nie wiem, może coś mi umknęło, ale wspólną cechą ekstrawertyków jest raczej to, że lubią przebywać wśród innych i czerpią z tego energię, a introwertyk nabiera tej energii w samotności i nie lubi dużych tłumów :)
"Jeżeli o mnie chodzi, nigdy nie miałem przekonań. Zawsze miałem wrażenia. "
Fernando Pessoa
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: So-ze »

Wystarczy segregacja ludzi na eNki i eSki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Tranquillo
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 26 lip 2015, 22:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ?

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: Tranquillo »

Mnie to trochę przeraża, jak można wybierać partnera na podstawie 4 literek.
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: olender4 »

Ciesz się, że nie strzelają do Ciebie... ;) ale masz rację troszkę dziewczyna się zapędziła... To tak samo jak wybierać po znaku zodiaku itp... Jak ktoś ma coś nie tak z deklem to ma obojętnie jaki skrót nosi... :)
Astra castra - numen lumen
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: Coldman »

olender4 pisze:Ciesz się, że nie strzelają do Ciebie... ;) ale masz rację troszkę dziewczyna się zapędziła... To tak samo jak wybierać po znaku zodiaku itp... Jak ktoś ma coś nie tak z deklem to ma obojętnie jaki skrót nosi... :)
Znak zodiaku kompletnie nic nie oznacza, ale już te literki jednak już wiele. Dla mnie jednak głównie się liczy tylko to ,,I" na początku
Awatar użytkownika
ainos
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ/ISTJ
Kontakt:

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ainos »

Dla mnie też jest to przegięcie...rozumiem podział na intro i ekstra, ale żeby szukać tylko i wyłącznie kogoś kto ma dany typ MBTI i odrzucać resztę z powodu jednej złej literki? Ciekawe jak autorka tematu sprawdza potencjalnych partnerów? Już sobie wyobrażam jak na pierwszej randce podsuwa kandydatowi test do wypełnienia :D
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: olender4 »

Hehe... każdy ma swój sposób nawiązywania więzi... po prostu nie może trafić na swojego chłopa i tyle. Wymyślanie literek tutaj nic nie da... Chociaż będąc na 2 pozycji w jej rankingu... nie wykluczam, że ma racje... haha :wink:
Astra castra - numen lumen
Awatar użytkownika
nudny introwertyk
Intro-wyjadacz
Posty: 384
Rejestracja: 28 kwie 2015, 7:19
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ENFP
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: nudny introwertyk »

Te wszystkie testy wymyślili ludzie, a ludzie się mylą - także ci, którzy je rozwiązują. Można przegapić prawdziwe skarby skupiając się na takich drobiazgach..
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: olender4 »

Bierz co pod ręką jak Ci się podoba... a jak nie to go spuszczaj i tyle... nie ma co się bawić. Co ma wyjść to wyjdzie...
Astra castra - numen lumen
ENTP female 33
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 23:18
Płeć: kobieta
MBTI: ENTP

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ENTP female 33 »

Powiem tak: bardzo doceniam wszelkie sugestie i chętnie bym z nich skorzystała, z tym, że jako typ wynalazcy już tam byłam ...dawno temu i do tych wniosków doszłam...dawno temu...przeanalizowałam i doświadczyłam...dawno temu i....to nie działa. Także każdy ma prawo stosować własne strategie i mieć własne podejście do tematu. Może cześć osób z tego forum dziwi się temu, co piszę- tych zapraszam na strony anglojęzyczne, których są setki jak nie tysiące w temacie, a testy MBTI'a służą tak do doboru właściwego zawodu i są stosowane przez specjalistów zajmujących się rozwojem zawodowym w USA,jak i do interpretacji związków. I sprawdzają się.
Jeśli ktoś myśli, że to jakieś sztuczne klasyfikowanie to się myli. To jest nadanie nazwy zjawiskom, które już po prostu istnieją. Przykład: trójka moich najlepszych przyjaciół ( w sumie prawie 4-ka już), w tym i kobiety i mężczyźni to jeden i ten sam typ osobowości MBTI. To nie jest tak, że zrobiłam im test i się z nimi wtedy zaprzyjaźniłam. Było zupełnie odwrotnie. Najpierw się przyjaźniliśmy, a potem oni, każdy w swój własny sposób i w różnym czasie trafili na te testy i wyszedł im dokładnie ten sam wynik.
Do czego więc zmierzam i co próbuję udowodnić? Że po prostu z niektórymi osobami nam bardziej po drodze. A że INFJ-tów jest maksymalnie 1% populacji, a pewnie i mniej, a INTJ-ów jakiś 1% to sami sobie policzcie i odpowiedzcie na pytanie czy takie osoby łatwo spotkać na przysłowiowej ulicy.
Jak macie pomysły gdzie takie osoby można spotkać w rzeczywistości chętnie posłucham. Bo oczywiście znam kilka, ale to albo kobiety albo osoby już zajęte. No i oczywiście: świetnie nam się komunikuje.
Pozdrawiam wszystkich!!!!
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: olender4 »

Czyli jestem jednym z 1%, hmmm nie wiem czy się cieszyć czy płakać. Przyjmując populację Polski na 38 mln i biorąc grupę docelową pomiędzy 25 a 39 rokiem życia powinno nas być w Polsce około 41000. Podejrzewam jednak że 3/4 może być już w związkach lub z różnymi defektami to mamy jakieś 10000 na całą Polskę. Ludność W-wy to jest około 4,5% czyli zakładając rozkład INFJ równomierny to W-wie żyje około 450 singli... płci męskiej... Wiem nie brzmi to ciekawie. Chińczyków za pewne jest więcej ale mam wrażenie, że nie o to Ci chodzi jak również zmiana preferencji seksualnych nie wchodzi w grę... Ale spokojnie nie wpadajmy w alkoholizm... są też inne miasta i wsie... ;). Będzie dobrze... nie martw się, po prostu nie trafiłaś na odpowiedniego... :)
Astra castra - numen lumen
ENTP female 33
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 23:18
Płeć: kobieta
MBTI: ENTP

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ENTP female 33 »

jakie wyliczenia! ^^ :) fajnie, dzięki!- nie pocieszyłeś, ale to 450 brzmi nawet dobrze :) heheh
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: olender4 »

" Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie" - Ewangelia wg św. Mateusza INTJ ;)
Astra castra - numen lumen
Awatar użytkownika
ainos
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ/ISTJ
Kontakt:

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ainos »

ENTP female 33 pisze: A że INFJ-tów jest maksymalnie 1% populacji, a pewnie i mniej, a INTJ-ów jakiś 1% to sami sobie policzcie i odpowiedzcie na pytanie czy takie osoby łatwo spotkać na przysłowiowej ulicy.
Skąd takie dane?
happiness only real when shared
ODPOWIEDZ