Kiedy się dowiedzieliście?

W tym miejscu dyskutujemy o zjawisku introwertyzmu, o tym, jak wpłynął on na nasze życie, jakie są wady i zalety bycia introwertykiem.

W jakim wieku dowiedziałeś/aś się, odkryłeś/aś, że jesteś introwertykiem/introwertyczką?

15 i poniżej
45
18%
16-19
113
45%
20-25
69
27%
26-29
16
6%
30 i wyżej
8
3%
 
Liczba głosów: 251

Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Ava pisze:W praktyce ten podział nie funkcjonuje tak jakbyście wy true introwertycy sobie tego życzyli. Każda jednostka charakteryzuje się cechami introwertyka i ekstrawertyka, w mniejszym, czy większym stopniu. Jeśli bawi was wydzielanie tego na %, pokazywanie kto jest mniejszym introwertykiem, kto większym, kto jest bardziej, kto jest mniej, to proszę bardzo. Ale mnie w to nie mieszajcie.
O co Ci chodzi, masz jakąś procentofobię czy co? Wątpię czy kogokolwiek oprócz Ciebie te procenty obchodzą.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Ava

Post autor: Ava »

Sorrow pisze:O co Ci chodzi, masz jakąś procentofobię czy co? Wątpię czy kogokolwiek oprócz Ciebie te procenty obchodzą.
Jak chcesz mnie sprowokować, to musisz się dużo bardziej postarać, przykro mi.
Awatar użytkownika
Sorrow
Krypto-Extra
Posty: 829
Rejestracja: 21 gru 2007, 1:48
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 1w9
MBTI: ENFP

Post autor: Sorrow »

Kto tutaj prowokuje? To ty zacząłeś od rzucania moim zdaniem nieuzasadnionych oskarżeń o jakieś szpanowanie procentami.
Moja galeria na DeviantArt

"Violence solves everything."
Ingart

Post autor: Ingart »

Ava pisze:W praktyce ten podział nie funkcjonuje tak jakbyście wy true introwertycy sobie tego życzyli.
Chyba rzeczywiscie słabo u ciebie z podziałami skoro wszystkich wrzucasz do jednego worka.

Co do szpanowania procentami to chyba był tu jakiś temat w którym ludzie sie chwalili kto ma gorzej ale wydaje mi sie, że zostalo to dość szybko zakończone.

EDIT
Szukałem czegoś w internecie i jakos tak trafilem na wikipedie z pojeciem introwertyzm. Spodobal mi sie poczatek i czytalem dalej. Znalazlem pare stron, poszukalem sobie czegos o Jungu i tak to poszlo.
Awatar użytkownika
kropka
Introwertyk
Posty: 84
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:20
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: wyrwana z kontekstu

Post autor: kropka »

Dziwne pytanie w zasadzie; tak jakby ktoś pytał, od kiedy wiesz, że masz zielone oczy albo dwie ręce. W zasadzie od zawsze - ale nie od razu wiedziałam, że ten kolor nazywa się zielony i że rąk jest jeden-dwa. Jeśli kiedyś tam nie trafiłabym na pojęcie "introwertyzm" to niewiele by to zmieniło.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Inno »

kropka pisze: tak jakby ktoś pytał, od kiedy wiesz, że masz zielone oczy albo dwie ręce. W zasadzie od zawsze - ale nie od razu wiedziałam, że ten kolor nazywa się zielony i że rąk jest jeden-dwa.
Jasne, napisałam to gdzieś wyżej.
kropka pisze: Jeśli kiedyś tam nie trafiłabym na pojęcie "introwertyzm" to niewiele by to zmieniło.
A widzisz. U mnie zmieniło horrendalnie dużo; inaczej brnęłabym w jakieś chore myślenie o samej sobie i nie skończyło by się to w żadnym wypadku pozytywnie.

Kiedy poznałam terminy „introwertyzm” i „ekstrawertyzm” to nawet nie pamiętam; dawno chyba, ale była to wiedza dosyć mglista i chyba w ogóle nie odnosiłam jej do siebie. W liceum będąc trafiłam na Enneagram, wyszedł mi najbardziej introwertyczny typ, poczytałam, niby czegoś się dowiedziałam, ale to cały czas nie było to. W zasadzie dopiero po przeczytaniu „Introwertyzm to zaleta” doznałam przebłysku (oczywistego, co z przykrością stwierdzam), że ze mną wszystko ok., a większość problemów ma źródło w różnicy w podejściu, a nie w moim porąbanym wnętrzu. Niby w sumie to wiedziałam wcześniej, jednak co innego jest w i e d z i e ć teoretycznie, a co innego c z u ć tę pewność w sobie.
Obrazek
casus00

Post autor: casus00 »

Od bardzo dawna widziałem że ze mną jest coś nie tak ale nie potrafiłem znaleźć na to jakiegoś ładnego słówka. Dopiero niedawno znalazłem test psychologiczny i wyszło mi: introverted - 98%. Wszystko ok ale co to znaczy? Na szczęście wiki jest moim przyjacielem.I już wiedziałem jakiego słówka szukałem przez 10 lat!
Awatar użytkownika
Cliodne
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 28 lis 2007, 15:33
Płeć: nieokreślona

Post autor: Cliodne »

mysle ze jednak zmienia. 'dowiedzialam sie' rok temu. i zaczelam siebie akceptowac. to jest duzo;]
Dark Maiden taking hold of my hand
Lead me away from hibernation
Strong and unafraid
Never a question why
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Inno »

Cliodne pisze:mysle ze jednak zmienia. 'dowiedzialam sie' rok temu. i zaczelam siebie akceptowac. to jest duzo;]
Wydaje mi się, że akceptacja siebie to niezbędny element udanego życia.
Obrazek
hetman

Post autor: hetman »

Natknąłem się na to pojęcie w internecie całkiem niedawno , szukając informacji dlaczego tak trudno mi jest się asymilować z ludźmi, dlaczego jestem sam i dlaczego lubię być sam. W końcu odkryłem jak to się nazywa i jak zaklasyfikował to niejaki Jung
referee

Post autor: referee »

Witam!

miesiąc temu ktoś mi powiedział że jestem introwertykiem, że się asymiluję i fajny ze mnie chłop - zebym otworzył sie do ludzi.

jak sięgnę pamięcią zawsze taki bylem i jestem.

pare dni temu trafiłem na to forum i duzo sie dowiedziałem i jestem po teście który powiedział mi to co wiem

pozdr
rfr
Awatar użytkownika
qb
IntroManiak
Posty: 736
Rejestracja: 25 maja 2008, 23:36
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: qb »

A ja się dowiedziałem jakoś na początku tego roku, nie pamiętam dokładnie, ale to forum późno znalazłem.
Pewnego pięknego dnia postanowiłem to trochę zgłębić i zacząłem czytać różne rzeczy na necie po czym trafiłem na wikipedie, a z niej już tu. Nie powiem, żeby to forum nie zmieniło mojego sposobu patrzenia na swój introwertyzm, bo bardzo się zmieniło. Przestałem stosować się do tych regułek i zacząłem być, mam nadzieję, bardziej sobą.
Trust yourself, no matter what anyone else thinks.
Awatar użytkownika
Inno
Legenda Intro
Posty: 1214
Rejestracja: 01 paź 2008, 18:47
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Inno »

Wychodzi na to, że Wikipedia jest wybawieniem ludzi intro. :lol:
Obrazek
silent and mysterious

Post autor: silent and mysterious »

Ja dowiedziałem się dosyć niedawno, choć pojęcie introwertyk słyszałem już w szkole kilka lat temu, to nie zbyt się tym zainteresowałem (za mało informacji, tylko powierzchownie). Zawsze patrząć na innych czułem się troche dziwnie, ostatnio zacząłem szukać co ze mną nie tak i przez przypadek trafiłem na introwertyzm (oczywiście wikipedia).
ememems

Post autor: ememems »

Hej wszystkim,
Jestem tu nowa, akurat ten temat wpadł mi pierwszy w oko, więc zacznę może od niego :wink: W sumie introwertyzm zawsze wychodził mi w różnych testach, które robili nam w szkole, tylko że wcześniej się tym nie interesowałam i mi to jakoś specjalnie nie przeszkadzało do momentu, kiedy nie wyjechałam do innego miasta na studia i nie zaczęłam mieszkać.. w akademiku. Wiadomo, hałas, muzyka, pełno ludzi, imprezy prawie non stop i sąsiedzi, którzy przychodzą do pokoju i wypytują: co Ty taka spokojna, dziwna, zamyślona, no weź, chodź, poimprezuj z nami itp. itd.. mnie to strasznie męczy i nie ma tygodnia, żebym nie wróciła do domu na weekend, a mam to szczęście, że do domu 70km.. oczywiście ciągle chodziło mi po głowie pytanie co jest nie tak, ale przynajmniej teraz już wiem i bardzo się cieszę, że znalazłam to forum.. naprawdę 8)
ODPOWIEDZ