Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Tutaj możemy się lepiej poznać. Napisać, co lubimy, jacy jesteśmy i zapytać o to innych. Tematy poważne i osobiste oraz lekkie i błahe.
Awatar użytkownika
Dant3s
Rozkręcony intro
Posty: 341
Rejestracja: 17 lip 2014, 1:54
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: ISTP

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Dant3s »

Coldman pisze: Nie dokucza mi zimno, więc rower mam czynny 4 pory roku. Wystarczy się lepiej ubrać.
To chyba zależy od tego jaki masz rower, bo ja nienawidzę jeździć ubrany w zimową kurtkę lub coś podobnego, za szybko się w tym grzeję a w czymś lżejszym jest za zimno :evil:
lukasamd

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: lukasamd »

Niekoniecznie. Ja tym roku nieco więcej szaleję na rowerze i musiałem przebrnąć także przez sprawę ubrań - słowo klucz to "cebulka".
Obecnie przy powiedzmy 2-3 stopniach to:

Głowa: kominiarka, kask, okulary przeciwsłoneczne (głównie chodzi o wiatr)
Góra: długa koszulka termo na to krótka koszulka "termo" (takie siatkowane coś) na to bluza termo
Dół: leginisy, na to krótkie spodenki aby "nie używać potem klejnotów do chłodzenia drinków" ;)
No i rękawice, póki co jeszcze z wycięciami

Owszem, pierwsze 5-10 minut jest chłodno, ale potem już gra gitara.
Rzecz jasna jazda wygląda inaczej niż latem. Wtedy to były wąskie opony, asfalt i pruuucie... teraz szersze i spokojniejsza jazda.
Awatar użytkownika
Firaga
Intronek
Posty: 31
Rejestracja: 30 lis 2015, 22:54
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INFP/INTP
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Firaga »

Mam uraz do wszelkich sportów zespołowych - trauma po niezdrowej rywalizacji na lekcjach WF. Tak samo nie znoszę biegania. Nie umiem jeździć na niczym poza hulajnogą. Za to zawsze lubiłam pływanie i ćwiczenia na siłowni. Ostatnio jednego ani drugiego nie praktykuję ze względu na pilniejsze wydatki w postaci biletów na koncerty. W czasach gimnazjum i późniejszej podstawówki miałam z kolei świra na punkcie tańca. Ostatnio zrobił się ze mnie kanapowy ziemniak i mój jedyny wysiłek to chodzenie i trzepanie głową w rytm muzyki. Obiecałam sobie, że od nowego roku się za siebie wezmę, ale ile z tego wyjdzie to ja nie wiem.
Ogień w Uszach - blog poświęcony szeroko pojętej muzyce rockowej, metalowej, etnicznej i alternatywnej.
Awatar użytkownika
higsa
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 20 wrz 2009, 20:49
Płeć: kobieta
Lokalizacja: Higsolandia

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: higsa »

Firaga pisze: Obiecałam sobie, że od nowego roku się za siebie wezmę, ale ile z tego wyjdzie to ja nie wiem.
O, od 2 dni mamy nowy rok. I jak postanowienia?
Ja już zdążyłam w tym roku półmaraton przebiec, co prawda na dwa razy, ale zawsze coś :).
[Miało zadziałać motywująco, udało się?]
A moja odpowiedź na pytanie w temacie brzmi: NIE!
Bo który normalny człowiek lubi się pocić, męczyć, sprawiać sobie ból mięśni, cierpieć na duszności i mieć inne takie dolegliwości związane z ćwiczeniami fizycznymi?
Natomiast Introwertyk, podobnie jak każdy inny człek może musieć uprawiać sporty. Bo sport uzależnia, Ednorfiny, dopamina i inne (na chemii mózgu to ja się średnio znam).
W zeszłym roku postanowiłam dokonać niemożliwego dla mnie (chcąc udowodnić sobie, że jak się uprę to mogę wszystko) i zapisałam się na półmaraton. Przebiegłam go i myslałam że się na tym moja przygoda z bieganiem zakończy. Ale okazało się, że nudne, monotonne bieganie uzależnia.
Gdy wracam z pracy w średnio dobrym nastroju, marząc aby zamordować wszytsko co sie rusza, wdziewam moj biegowy dresik, słuchawki na uszy i po godzinie otwieram drzwi mieszkania jako inna osoba, z zupełnie innym podejściem do życia.
To ta chemia mózgu, na której średio się znam. :wink:
Awatar użytkownika
Tranquillo
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 26 lip 2015, 22:25
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ?

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Tranquillo »

Właśnie jestem po treningu, nie wiem dlaczego ale uwielbiam ćwiczyć w ciężkich warunkach. Dziś temperatura wynosiła -12 stopni, więc obyło się bez wody. Od zawsze byłem aktywny fizycznie, siłownia jest czymś w rodzaju oazy spokoju, gdzie mogę oderwać się na chwilę od rzeczywistości, bywa też narzędziem do uwolnienia ciążących wewnątrz mnie emocji.
Błogi stan i euforię po wysiłku zawdzięczamy endorfinom, które sprawiają że mamy dobre samopoczucie. Przede wszystkim uzależniają mnie wyniki, chęć dążenia do bycia coraz to silniejszym, szybszym wręcz eksplozywnym.
Dawno temu zrezygnowałem z publicznych siłowni ze względu na brak odpowiedniej przestrzeni do wykonywania skoordynowanych ruchów oraz "paniusie" które katowały swoje boskie bicepsy godzinami. Właściciel siłowni nie tolerował również magnezji, której używałem.
Awatar użytkownika
blackandwhite
Intronek
Posty: 36
Rejestracja: 07 sty 2016, 19:10
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: blackandwhite »

Czasami chodzę na siłownię, ale staram się trafiać w godziny mniejszego natężenia ludu. Na co dzień jakieś treningi w domowych warunkach, rolki i moje ulubione bieganie. Kiedy biegam, czuję, że żyję. To jest czas odpoczynku od głośnego świata, zaczerpnięcia świeżego powietrza a i wyzwania można stawiać wyżej i wyżej.
lukasamd

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: lukasamd »

higsa pisze:Bo który normalny człowiek lubi się pocić, męczyć, sprawiać sobie ból mięśni, cierpieć na duszności i mieć inne takie dolegliwości związane z ćwiczeniami fizycznymi?
Natomiast Introwertyk, podobnie jak każdy inny człek może musieć uprawiać sporty. Bo sport uzależnia, Ednorfiny, dopamina i inne (na chemii mózgu to ja się średnio znam).
Tutaj jest wiele zawarte - właśnie człek uzależniony od tego wszystkiego, co daje sport.
Ostatnio ból kolana.. na początku tygodnia najmocniejszy skurcz łydki jaki w życiu przeżyłem (jedyne na co było mnie stać to soczyste kur.. ma.. dosyć głośno).. a jednak jak nie pada to jestem na siodełku. Wiem, że może zaboleć, że może być ciężko, ale i tak to robię... Już po wszystkim, jak człowiek jest taki sponiewierany, zdyszany, obolały, to wszystko zaczyna tak działać, że się kładzie i uśmiecha. I ja to kupuję w każdej ilości :D
jinx
Intronek
Posty: 26
Rejestracja: 13 kwie 2016, 19:01
Płeć: mężczyzna

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: jinx »

W szkole i na studiach nie lubiłem WF, ponieważ zawsze był związany z sportami drużynowymi, a ja w ogóle nie potrafiłem się odnaleźć w towarzystwie. Nie miałem też doświadczenia z piłką nożną, czy koszyków, bo nie grałem jak inni w wolnym czasie. Za to lubię chodzić na siłownię, pływać i jeździć na rowerze. To lubienie zostało poniekąd wymuszone, gdy jakieś 6 lat temu, przy wzroście 173 cm, ważyłem 93 kg! Nie przeszkadza mi to, że na basenie czy na siłowni są inni ludzie.
Awatar użytkownika
Mac
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2016, 0:54
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP-T

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Mac »

W szkole tylko kombinowałem, aby nie ćwiczyć. Nie tyle, że nie lubiłem samego aktu wykonywania ćwiczeń czy też gier zespołowych. Nie lubiłem być przemęczony na innych zajęciach, a gry zespołowe sprowadzały się do wygrania mistrzostw za wszelką cenę. Ci wszyscy "sportowcy" grali zawsze zbyt poważnie, a ja lubiłem grać na luzie. Dopiero parę lat po ukończeniu szkoły wkręciła mi się domowa siłownia oraz sporadyczne bieganie (tylko gdy jest ciepło). Dzięki temu zgubiłem prawie 20 kg i nabrałem trochę mięśni (brzuszek jeszcze został, ale kiedyś zniknie). Naturalnie jako człek leniwy, muszę często do tych ćwiczeń się zmuszać, lecz satysfakcja oraz samopoczucie wynagradza ten wysiłek. Jednak wszelka aktywność fizyczna sprowadza się do samotnej walki (ok, czasami jakiś kumpel się napatoczy), bowiem wszelkie pływalnie i siłownie wypełnione są ludźmi, a tych z reguły nie znoszę. Muszę jakoś to zwalczyć jeśli będę chciał w przyszłości zacząć trenować jakieś sztuki walki (nigdy judo, w którym najpierw wroga trzeba wyściskać aby pokonać).
Awatar użytkownika
So-ze
Rozkręcony intro
Posty: 345
Rejestracja: 08 kwie 2014, 20:24
Płeć: mężczyzna
MBTI: INTP

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: So-ze »

Poszedłem dziś pierwszy raz na siłownię niedaleko mojego bloku. Chciałem iść w pierwszy poniedziałek lipca, żeby zacząć z przytupem i początkiem nowego tygodnia ale wyszło mi dopiero teraz. Obawiałem się, że coś spieprzę i zje mnie wstyd, no i że wszyscy tam się na siebie gapią, ale nic z tych rzeczy. Na każdym urządzeniu jest obrazkowa instrukcja jak z niego korzystać i do jakich partii mięśni służy, a każdy jest zajęty sobą. Pobiegałem i poćwiczyłem łącznie z 2 godziny, wszystko za darmo bo kiedyś dostałem ulotkę z darmową wejściówką. Teraz nie czuję rąk od łokcia w górę, ale powiem wam, że po takim treningu czułem się naprawdę świeżo i dobrze, o wiele lepiej niż po ćwiczeniach w domu.

Jak ktoś chce spróbować to na tej stronce są darmowe plany http://www.bodybuilding.com/fun/find-a-plan.html
Msz
Introrodek
Posty: 13
Rejestracja: 23 lip 2016, 19:18
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Msz »

Ja na przykład lubię ćwiczyć, jednak nie cierpię jak ktoś mnie obserwuje podczas wykonywania treningu. Dlatego wole trenować samotnie w odosobnieniu.
Awatar użytkownika
Anthrax91
Pobudzony intro
Posty: 131
Rejestracja: 14 maja 2016, 15:53
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: ISTJ
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Anthrax91 »

Za szczyla lubiłem grać w piłkę nożną, grałem nawet trochę w miejscowym klubie na pozycji bramkarza, później po skończeniu szkoły miałem kilkuletnią przerwę od ćwiczeń fizycznych co zaowocowało fatalną kondycją. Aktualnie od 2 lat biegam regularnie, a teraz czasami wskakuje na rower. Rzeczywiście człowiek po takim wysiłku czuje się zdecydowanie lepiej zarówno od strony psychicznej jak i fizycznej, także prawdę głoszą ci co mówią "ruch to zdrowie"
Myślałem o siłowni, ale mam podobny syndrom jak kolega wyżej "tam są ludzie, będą mnie obserwować!"
Awatar użytkownika
Merigold
Rozkręcony intro
Posty: 324
Rejestracja: 11 lut 2016, 18:58
Płeć: kobieta

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: Merigold »

Też średnio odnajduję się na siłce. Ćwiczenia w domowym zaciszu, a potem bieganko po zmroku to zestaw idealny. (:
Awatar użytkownika
wazz
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 27 lip 2016, 0:52
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
Lokalizacja: Kraków

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: wazz »

A bardzo lubi. Obecnie uprawiam fitness, bieganie i jazdę na rowerze, rekreacyjnie i w samotności oczywiście. Chociaż na dłuższe wycieczki rowerowe fajnie byłoby się wybrać z kimś lub w grupie.
“Never underestimate the power of stupid people in large groups.” G.C.
PabloKK
Wtajemniczony
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2015, 19:53
Płeć: mężczyzna

Re: Re: Czy introwertyk lubi cwiczenia fizyczne np.na siłowni?

Post autor: PabloKK »

Nie lubię ogólnie ćwiczyć,gdy ktoś na mnie patrzy,aczkolwiek ćwiczę sztuki walki,gdzie ćwiczę w grupie,ale tam wszyscy są na podobnym poziomie,plus nie muszę tam zbytnio gadać i czuje się tam dobrze.
ODPOWIEDZ