Jak "ocieplić" introwertyka?

Tutaj możemy zadać pytanie dotyczące konkretnego problemu związanego mniej lub bardziej z introwertyzmem naszym lub innych, poprosić o pomoc, rady, wskazówki.
Awatar użytkownika
Piorun23
Intro-wyjadacz
Posty: 369
Rejestracja: 28 sty 2010, 12:01
Płeć: nieokreślona
Lokalizacja: z ciemnego boru

Re: Jak "ocieplić" introwertyka?

Post autor: Piorun23 »

Zarat, jedno ci powiem: mam szczęście ze moja Lepsza Połówka nie czekała na "dojrzałość" czy "decyzje z mojej strony", tylko działała sama.

Czasem to jedyna metoda
http://greenshadow23.deviantart.com/
Zapraszam :wink:

Tak jestem smętny jak kurhan na stepie, a tak samotny, jak wicher na morzu
a tak zbłąkany, jak liść na rozdrożu, a tak zwinięty, jak żmija w czerepie...

...może lepiej nie wiedzieć, że masz tylko siebie? ...lepiej karmić się "prawdą" że Bóg jest gdzieś... tylko zasnął...

Cynik jest draniem który złośliwie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jakim według wiary ludzi być powinien
DeszczWbutach

Re: Jak "ocieplić" introwertyka?

Post autor: DeszczWbutach »

Piorun23 pisze: mam szczęście ze moja Lepsza Połówka nie czekała na "dojrzałość" czy "decyzje z mojej strony", tylko działała sama
Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Myślę, że może mi to pomóc w mojej obecnej sytuacji z bliskim memu sercu introwertykiem. Nie wykluczone właśnie, że jest to obustronne. Ja dawałam czas, dużo czasu i chyba nie pomogło. Zaczęłam w końcu trochę działać, widzę że jest lepiej,że ruszyło ale nie wiem co dalej. Dlatego proszę, jeśli możesz rozwiń jak to wyglądało w Twojej sytuacji? Co takiego robiła Twoja "Lepsza Połówka" że Cię teraz "ma"?:))))
Awatar użytkownika
Paweł Jacek
Introrodek
Posty: 21
Rejestracja: 16 kwie 2016, 17:18
Płeć: mężczyzna
MBTI: ISFJ
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak "ocieplić" introwertyka?

Post autor: Paweł Jacek »

Czy twój bliski Ci sercu Introwertyk odwzajemnia twoje uczucia, odczucia?
Czy tylko Ty masz się ku niemu i chcesz co zdobyć, rozbudzić w nim zainteresowanie Twoją osobą?
Jeżeli jest to obustronne uczucie, to warto mu poświęcić więcej energii.
Nie wiem jak wygląda sytuacja, ale to, że np. Nie mówi o swoich uczuciach, nie jest jednoznaczne, że nim Ciebie nie darzy.
Jeżeli jest mocno zamknięty w sobie to trzeba nad nim popracować ale nie agresywnie i natarczywie, bo się ptaszyna spłoszy ;)
Mnie jak ktoś ciśnie, to się jeszcze bardziej zamykam i zacietrzewiam :)
Trzeba zasiać ziarno, pomysł, idę w glowie Intro i dać mu przetrawić to.
Za jakiś czas podpytać, wspomnieć, ale nic inwazyjnego.
Wiem, może wygląda to jak zabawa z dzieckiem, żeby tylko nie urazić, nie rozzłościć bo będzie płakać...
Jest to trudne, dotrzeć do kogoś na kim nam zależy, żeby nie zrobić czegoś co spowoduje odwrotny skutek.
Być może nic odkrywczego nie napisałem, ale trzeba próbować zainicjować chęć otwarcia się, pokazania, że mi, właśnie mi może zaufać :)
Wiem, że to stary temat, ale warto podzielić się swoimi spostrzeżeniami...zawsze może komuś się to przydać :)
Jesteśmy tym, czym są nasze myśli
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Jak "ocieplić" introwertyka?

Post autor: Des »

Ubrać mu szalik, czapkę i koniecznie rękawiczki, okryć grubym ,wełnianym kocem i masz 100% pewności,że introwertyk wręcz rozgrzeje się do czerwoności. :)
pharmedka
Intronek
Posty: 48
Rejestracja: 21 kwie 2016, 19:02
Płeć: kobieta
Enneagram: 5w4
MBTI: I(N/S)(T/F)J
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jak "ocieplić" introwertyka?

Post autor: pharmedka »

Tak mi się skojarzyło z piosenką zespołu Cisza jak ta - "Zostanę":
"Już trzymam nasze szczęście
w ciepłym wełnianym swetrze,
Ty ani przez chwilę się nie bój o zimę..."
Ja się z czasem sama ocieplam, tylko własnie, słowem-klucz jest CZAS ;)
rad19dym
Introwertyk
Posty: 115
Rejestracja: 20 gru 2014, 23:09
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5

Re: Jak "ocieplić" introwertyka?

Post autor: rad19dym »

Ocieplić introwertyka? To jest niemożliwe do wykonania. Kilku ludzi tego na mnie próbowało. Bezskutecznie.
Racter

Re: Jak "ocieplić" introwertyka?

Post autor: Racter »

rad19dym pisze:Ocieplić introwertyka? To jest niemożliwe do wykonania. Kilku ludzi tego na mnie próbowało. Bezskutecznie.
To oznacza tylko tyle, że ciężko jest 'ocieplić' Ciebie, niekoniecznie introwertyków per se. Tak poza tym, zauważyłem, że z Twoich postów wieje bardzo ponurym fatalizmem, i nie wiem, co chcesz przez to osiągnąć.

Osobiście uważam, że 'ocieplić' introwertyka się da, tak jak każdą inną osobę, która sprawia wrażenie 'zimnej'. Po prostu trzeba być nienachalnym, wyrozumiałym, no i nie być dupkiem. Wtedy z czasem się temperatura trochę poprawi.
Awatar użytkownika
Uciekinierka
Ambiwertyk
Posty: 145
Rejestracja: 07 sty 2015, 2:28
Płeć: kobieta
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP

Re: Jak "ocieplić" introwertyka?

Post autor: Uciekinierka »

Racter pisze:zauważyłem, że z Twoich postów wieje bardzo ponurym fatalizmem
Hej, avatar chyba wiele wyjaśnia w tym momencie ;)

A w temacie: ja bym stawiała nieoryginalnie, ale jak sądzę sensownie, na otwartość, wyrozumiałość i cierpliwość. Powodzenia!
"(...) są różne szkoły, ale jedna z nich mówi, że nigdy nie jest za późno. Mnie się podoba ta szkoła. Co mówi, że nigdy nie jest za późno."
ODPOWIEDZ