Szukam fajnego INFJ-ta!

W tym dziale rozmawiamy o radościach i problemach, jakie dla introwertyków wynikają z bycia w związku.
ENTP female 33
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 23:18
Płeć: kobieta
MBTI: ENTP

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ENTP female 33 »

ainos pisze:
ENTP female 33 pisze: A że INFJ-tów jest maksymalnie 1% populacji, a pewnie i mniej, a INTJ-ów jakiś 1% to sami sobie policzcie i odpowiedzcie na pytanie czy takie osoby łatwo spotkać na przysłowiowej ulicy.
Skąd takie dane?

otóż m.in stąd: http://cfcl.com/vlb/Projects/D3/MBTI/
zjeżdzajac na dół masz mapki- łatwiej się to interpretuje

Zabawne że Ty o to pytasz- Twój typ-niezależnie od tego czy jeden czy drugi jest nadreprezentowany w populacji, także możesz mieć pytanie: o co ludziom takim jak ja chodzi, bo Ty spotykasz podobnych sobie i pasujących do sobie w ilości po kilka osób na każdym większym spotkaniu/imprezie.
pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
ainos
Introwertyk
Posty: 101
Rejestracja: 05 sty 2014, 0:33
Płeć: kobieta
Enneagram: 4w5
MBTI: ISFJ/ISTJ
Kontakt:

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ainos »

dzięki, jak się okazało ta informacja pojawia się w opisie tego typu, na co wcześniej nie zwróciłam uwagi. A zapytałam z ciekawości, lubię mieć czasem jakieś potwierdzenie, nie rozumiem co z tym wspólnego ma mój typ :)

w takim razie powodzenia w znalezieniu tego jedynego :)
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: olender4 »

Oj szczęścia, będzie potrzebowała... generalnie to nie uwzględniłem wykształcenia... więc... ale co zrobić... Jeśli pracuje w HR to mogła by ułożyć tak test że kandydaci do pracy z automatu określali by swój MBTI nie koniecznie o tym wiedząc. Swoją drogą nawet po części przydatna sprawa z punktu widzenia pracodawcy... Inna sprawa niech napisze do admina z prośbą o listę interesujących typów i wio... ;). Nikt nie powiedział, że będzie łatwo :D
Astra castra - numen lumen
Des
Pobudzony intro
Posty: 142
Rejestracja: 02 sty 2016, 22:13
Płeć: nieokreślona

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: Des »

olender4 pisze:To tak samo jak wybierać po znaku zodiaku itp...
Jest tu jakiś LEW? :P
Awatar użytkownika
Beorn
Introrodek
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2016, 21:50
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: INFJ

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: Beorn »

Des pisze:Jest tu jakiś LEW? :P
Znalazłoby się parę wilków :D
ENTP female 33
Introrodek
Posty: 10
Rejestracja: 08 kwie 2015, 23:18
Płeć: kobieta
MBTI: ENTP

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: ENTP female 33 »

Dane z internetu- łatwo je odszukać. Ja jednak zamykam temat. Znalazłam swój sposób/algorytm i sama wynalazłam sobie swojego cudownego INFJ-ota. Gdzie? Na FB. Jak? Mogę komuś ewentualnie napisać na priv. Nigdy nie wątpiłam w swoją kreatywność/innowacyjność jako ENTP. Bardzo się przydaje w takich momentach. Myślę, że przebić mnie tu mógłby tylko INTJ. Bardzo dziękuję wszystkim za Waszą pomoc i pomysły. Pozdrawiam Was ciepło i życzę znalezienia swojej drugiej połówki (jeśli tego pragniecie).
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: patha »

Kobiety ENTP mnie przerażają, o na przykład taki stwór: https://www.youtube.com/watch?v=_NSe3oZ3LNU . Strach się bać ;-)
Ciekawe, że wyszukiwania partnera po MBTI jest rzeczywiście tak miarodajne i wystarczające.
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: eddard »

MBTI z tego co się orientuję nie zostało stworzone po to, by opisywać relacje między typami. Od tego jest socjonika. Raczej w niej szukałbym odpowiedzi na pytanie, jakiego partnera powinniśmy sobie znaleźć.

Socjonika uczy na przykład, że kolega, który próbował znaleźć sobie relację identyczności, popełniał kardynalny błąd, i jeśli nawet znalazł, to zapewne nie był na dłuższą metę szczególnie szczęśliwy. Albowiem o takich relacjach można przeczytać:


Both are strong and weak in the same areas, so that they can not expect support from each other in their weak aspects, and are therefore unlikely to especially need each other. Even talking with each other can be uninteresting: what one thinks, the other voices. If they were left alone in a secluded spot, one might even say that they have forgotten how to talk. Identicals react in the same manner to the same stimuli. What is clear to one - is clear to both. What is not clear to one - is not clear to the other either. There is no complementarity.

[...]

Collaboration is usually successful, but marriage can be difficult. First of all, because where there is lack of information, there is lack on both sides. In addition, in close communication, instructions and wishes seem to be offensive and ill-timed. Families consisting of two identical types often break down.


etc. etc. Ciekawe rzeczy.
Awatar użytkownika
Coldman
Administrator
Posty: 2680
Rejestracja: 07 lip 2014, 2:27
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 4w5
MBTI: Szajs
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: Coldman »

Wiesz kolego to forum już weszło na taki etap, że pojęcie introwertyk jest na poziomie pojęcia człowiek. Te literki w sumie odpowiają cechą, wystarczy się na tym znać, a można rozszyfrować w parę chwil kogo autorka szuka. Każdy ma swoje sposoby :D
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: patha »

MBTI z tego co się orientuję nie zostało stworzone po to, by opisywać relacje między typami. Od tego jest socjonika. Raczej w niej szukałbym odpowiedzi na pytanie, jakiego partnera powinniśmy sobie znaleźć.
Interesujące, jest w tym i polski akcent. Chociaż sądzę, że i z MBTI były próby wyciągnięcia teorii relacji między typami.
Socjonika to tyle nowego materiału do przerobienia, widzę, że wszystko jest odmienne od podstaw; to teoria zbiorowa wielu autorów, więc może być nieco rozwlekła...
Dziwi mnie brak użycia klasyfikacji temperamentów Pawłowa, która mnie najbardziej przekonywuje, zamiast tego teoria Gulenko, w której znalazła się analogia flegmatyka i choleryka oraz dwa dziwne twory.
Awatar użytkownika
eddard
Stały bywalec
Posty: 229
Rejestracja: 02 lip 2016, 10:35
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 9w1
MBTI: INFP
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: eddard »

patha pisze:Dziwi mnie brak użycia klasyfikacji temperamentów Pawłowa, która mnie najbardziej przekonywuje, zamiast tego teoria Gulenko, w której znalazła się analogia flegmatyka i choleryka oraz dwa dziwne twory.
Ja się aż tak bardzo nie znam, ale jakieś temperamenty chyba są: http://www.the16types.info/vbulletin/co ... mperaments. Chociaż to jest rozszerzenie oryginalnej teorii, zapewne zapożyczone z MBTI. No cóż, jednak te klasyfikacje mają ze sobą trochę wspólnego (w końcu i tu, i tu – szesnaście typów), jakkolwiek są to powierzchowne podobieństwa.
patha
Intro-wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: 18 sty 2016, 5:12
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w4
MBTI: INTP/J-T

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: patha »

Nie napisałem, że ich nie ma, napisałem że są na podstawie teorii Gulenko: http://wikisocion.org/en/index.php?title=Temperament
Awatar użytkownika
olender4
Introwertyk
Posty: 109
Rejestracja: 14 paź 2015, 18:38
Płeć: mężczyzna
Enneagram: 5w6
MBTI: INTJ

Re: Szukam fajnego INFJ-ta!

Post autor: olender4 »

Dawno tu nie byłem... ale cieszę się, że znalazła... Mam nadzieje, że to jest ten... Powodzenia...
Astra castra - numen lumen
ODPOWIEDZ